За період президенства Володимира Зеленського погіршення у ситуації з демократією вбачають 43 % опитаних українців.
Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Водночас 11 % із них пов’язують це насамперед із об’єктивними обставинами воєнного часу, а 28 % – із спробами влади згортати права і свободи громадян. Ще 3 % назвали обидві причини.
З іншого боку 19 % українців вважають, що ситуація з демократією покращилася, а 29 % – що не змінилася.
Також респондентів запитували якою має бути форма правління – із сильнішим президентом чи із сильнішим парламентом?
Так, 13 % підтримали президентську форму правління, 27 % – президентсько-парламентську, 31 % – парламентсько-президентську, 16 % – парламентську. Решта 13 % не змогли відповісти на запитання.
Хоча консенсусу немає, згідно з результатами опитування, переважна більшість – 74 % вважає, що в Україні має бути впливовий парламент, який щонайменше повинен давати згоду на призначення президентом уряду і мати можливість його звільняти (таких 27 %, а решта 47 % бачать ще сильнішу роль у парламенту). Водночас 71 % українців вважають, що в Україні має бути і президент, який також повинен мати щонайменше певні серйозні повноваження.
Також читайте: Передруки, роз’яснення і дрібка джинси: як пишуть про мобілізацію черкаські медіа.
Додамо, опитування проводив впродовж 16-22 травня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Всеукраїнське опитування громадської думки має назву “Омнібус”. До нього на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум” були додані запитання щодо 5-річчя Президента Зеленського.
Опитування здійснювали методом телефонних інтерв’ю. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1002 респонденти. Опитування відбувалося з дорослими громадянами, які на момент опитування проживали на території України, яку контролював урядом України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %, 3,0 % для показників, близьких до 25 %, 2,1 % – для показників, близьких до 10 %.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”