Військовий із Черкас Максим Гаптар розповів, що більшість закордонних інструкторів відповідально ставляться до навчання українських воїнів. Вони намагаються передати весь свій досвід, враховуючи українські реалії війни.
Про це йшлося в подкасті “Тру сторі. Війна”.
– Навчання, які я проходив у Великій Британії, – це базова загальна військова підготовка. У них є усталена програма, існує майже два роки. В Україні я такого не вивчав у межах базової підготовки. Вони багато уваги приділяли протимінній підготовці, саперській справі. У кожній групі є блоки, наприклад: вивчають траншею, бої в лісі, як окопуватись, далі вчать бої в місті, п’ять днів хлопці штурмують будівлі, – розповідає Максим Гаптар. – У багатьох випадках воно “смішне”, тому що за натівським стандартами вони красиво заходять в будівлі, групами, але ти розумієш, що там хтось може бути. Тоді говорили, що наші хлопці, які штурмували будівлі, спершу “закидали” щось у будівлю, а потім її штурмували.
Черкащанин розповідає, що багато часу під час навчань приділяли стрільбі на полігонах, відпрацьовували тактику.
– Я перейняв їхній досвід. Побачив, що вони роблять. Зрозумів, що натівська армія – приблизно те саме, що і ми робимо, тільки ми в одних реаліях, вони в інших. Вони про війну за Женевською конвенцією, але зацікавлені, постійно запитують, які в нас реалії. Всі інструктори видавали максимум своїх знань, але десь все одно було нерозуміння, бо війна змінюється. Два роки чи рік тому вона була інша. Але вони віддавали максимум себе, – додав Максим Гаптар.
Слухайте подкаст Ірини Малюкової з Макимом Гаптаром повністю:
Також читайте: “Якщо прийде сто танків чи вісім F-16 – це не змінить ситуацію на фронті”, – черкащанин про сприйняття війни.
Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team