Вивчення англійської мови – складний процес, який складається з кількох компонентів. Деякі з них можна вчити і самостійно у розважальній манері, а в деяких необхідний репетитор англійської мови онлайн. Правильна вимова, деякі нюанси і лайфхаки – все це краще і доступніше пояснить вчитель. Але вивчати англійську можна не лише таким чином.
Останнім часом все популярнішим стає перегляд мультфільмів, кінокартин чи серіалів у оригіналі. Часто це пояснюють тим, що при перекладі можуть загубитись деякі сенси, не повністю передається гумор тощо. Проте, багато для кого це чудовий спосіб не сильно напружуючись вчити англійську мову.
Як вивчати англійську під час перегляду фільмів?
Для нас досить звично, що перегляд кіно – це розвага, під час якої наш мозок не особливо напружується. Потрібно лише вловлювати сценарні ходи та насолоджуватись фільмом. В принципі, це все можна робити, паралельно виписуючи собі незнайомі слова – так завдяки кіно можна збільшити свій словниковий запас.
Окрім цього, ви зіштовхнетесь із британською чи американською вимовою – залежить від того, у якій країні знімали стрічку. Це дуже допоможе у вимові – ви почуєте, як носії вимовляють те чи інше слово. До цього ж спробуєте на слух розуміти, що кажуть герої на екрані – часом британську вимову дуже складно розібрати, з чого дуже часто жартують.
Нюанси, на які варто звернути увагу при виборі фільму
Спершу треба розуміти, хто буде вивчати англійську мову таким чином. Якщо дитина – краще обрати мультфільм, а дорослому ліпше підібрати стрічку за його інтересами.
- Для дитини варто починати з коротких і досить простих мультфільмів, хвилин на 15-20. Довші мультики можуть втомлювати малечу, якій стане байдуже, бо частину вона не розуміє.
- Спробуйте подивитись фільм спочатку українською, а вже потім англійською. В такому випадку ви вже знатимете сюжет та будете дивитись виключно з навчальною метою. Також можна запам’ятати, як було в українській версії та порівняти її з оригіналом, записати деякі нові фрази та слова.
- Обирайте фільми із субтитрами. Так ви зможете сприймати слова як на слух, так і візуально, зможете правильно їх записати.
Що варто подивитись, аби покращити знання англійської?
У цей список ми включили як мультики, так і фільми та серіали, які підійдуть різним віковим групам, і людям з різним рівнем знання англійської.
Альф (Alf)
Рівень англійської: A2 – B2.
Тривалість: 20-25 хв (одна серія).
Комедійний серіал, де одним з головних персонажів стає смішний інопланетянин Альф, який поселився в американській родині. Дотепні жарти, проста лексика – все це робить серіал доступним як для дітей, так і дорослих.
Король лев (The Lion King)
Рівень англійської: B1 – B2.
Тривалість: 88 хв.
Знаменитий діснеєвський мультфільм про левенятко Сімбу та його прайд. Після трагічної смерті його батька, яку підлаштував лев Шрам, Сімбу виганяють, після чого він планує повернутись та повернути посаду, яка по праву має належати йому. Лексика трапляється і досить непроста, тому мультфільм не підійде для початкового рівня володіння англійською.
Форрест Гамп (Forrest Gump)
Рівень англійської: B1 – B2.
Тривалість: 142 хвилини.
Вже культовий фільм із Томом Хенксом у головній ролі. Форрест Гамп – простий хлопець, який по-своєму сприймає світ та всі ситуації, які з ним трапляються у житті. В фільмі використовують нескладну лексику, тому в оригіналі його не буде складно сприймати, якщо ви маєте середній рівень володіння англійською.
Гаррі Поттер (Harry Potter)
Рівень англійської: B1 – B2.
Тривалість: понад 2 години.
Популярна серія фільмів про хлопчика чарівника, який несподівано для себе дізнається про свої здібності. Лексика у фільмах не дуже складна, але радимо перед цим подивитись український переклад, аби краще розуміти магічні назви, закляття тощо.
Хід Королеви (Queen’s Gambit)
Рівень англійської: B2 – C1.
Тривалість: 60 хв (1 серія).
Історія про дівчину Бет Гармон, яка опинилась у дитячому притулку після сімейної трагедії. Дівчинка відкрила в собі дивовижну здібність грати у шахи, але за час перебування в притулку пристратилась до наркотиків. Серіал не підійде дітям через важкість лексики та віковий ценз.
Паперовий будинок (Money Heist)
Рівень англійської: B2 – C1.
Тривалість: 45 хв (1 серія).
Серіал про групу злочинців, яка планує здійснити пограбування, після якого кожен з них зможе забути про потребу в грошах. Вибір впав на монетний двір, після чого і починаються їхні пригоди. Серіал підійде для тих, хто вже досить непогано володіє англійською.
Дім Дракона (House of the Dragon)
Рівень англійської: С1.
Тривалість: 60 хв (1 серія).
Серіал у жанрі фентезі, який є приквелом до популярної Гри Престолів. Події точитимуться навколо дому Таргарієнів – після смерті Візеріса Таргарієна принц Ейгон та принцеса Рейніра починають боротьбу за Залізний трон. Сюжетні повороти, багато складної лексики – все це підійде для тих, хто має рівень Advanced з англійської мови.
Чорне дзеркало (Black Mirror)
Рівень англійської: B1 – B2.
Тривалість: 45 хв.
Науковий серіал-антиутопія, в якій зображують вплив технологій на сучасне суспільство. Кожна серія – окрема історія з унікальним сюжетом. Чорне дзеркало відоме порушенням філософських питань, тож може стати викликом для тих, хто має середній рівень володіння англійської. Підійде і для тих, хто має рівень Advanced.
Друзі (The Friends)
Рівень англійської: A2 – B2.
Тривалість: 22 хв (1 серія).
Історія про компанію з шести друзів, яка стикається із найрізноманітнішими життєвими пригодами. Серіал підійде як початківцям, так і тим, хто має вже достатній рівень володіння англійською, оскільки містить чимало жартів з грою слів.
Офіс (The Office)
Рівень англійської: A2 – B2.
Тривалість: 22 хв (1 серія).
Історія про один із численних американських офісів – паперової компанії Dunder Mifflin. Різноманітні персонажі, яким доводиться уживатись під одним дахом, кумедні ситуації, в які потрапляють герої. Не обійшлось і без романтичної лінії – словом, буде цікаво.
Пуститися берега (The Breaking Bad)
Рівень англійської: C1.
Тривалість: 60 хв.
Драматичний серіал про вчителя хімії Волтера Вайта, в якого виявили рак. Після цього чоловік вирішив спробувати виготовляти наркотичні речовини, в чому досяг неабиякого успіху. Складні персонажі, глибина сюжету – все це досить важко осягнути, не володіючи англійською мовою на високому рівні.
Вивчення англійської мови – ще один крок на шляху до успіху. Займайтесь з репетиторами, дивіться кіно в оригіналі, шукайте самостійно нові слова та фрази – все це неодмінно стане вам у нагоді.
Читайте також від BUKI для 18000: Вільне відвідування університету
*Реклама