За європейською методикою. Як на Черкащині планують формувати стратегію розвитку

У Черкаській області розпочали створення проекту стратегії розвитку на 2021-2027 роки.

За словами експертів, найближчі 7 років ефективність розвитку області залежатиме від того, як буде організовано процес стратегічного планування вже зараз.

– Нова стратегія не може створюватися у день завершення дії попередньої. Тому ми ініціювали цей процес за два роки. Передбачається, що стратегія буде розроблена на період 2021-2027 років. Вона передбачає два періоди: трирічний та чотирирічний, – говорить перший заступник голови Черкаської ОДА Тарас Висоцький.

За його словами, головні аспекти цього процесу – залучення максимальної кількості громадськості та пріоритетність впровадження пропозицій.

Процес розробки стратегії є прозорим, відслідкувати його можна на сайті Стратегії розвитку Черкаської області 2021-2027.

Розробка стратегії відбуватиметься із залученням представників науки, бізнесу, громадськості, органів місцевого самоврядування та влади.

– Планувальний період за європейською методикою – це сім років. Цей термін дозволяє синхронізувати із державою певні цілі та отримати доступ до Європейських фондів, а відповідно і фінансування. Наступне – це продовження європейської спрямованості. Йдеться про SMART-спеціалізацію. Ми провели перемовини з європейськими комісіями, зареєструвалися на майданчику, де є інформація щодо всіх регіонів, які впроваджують SMART-спеціалізацію. Там вже Черкаська, Харківська та Закарпатська області, – говорить директор департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік.

За його словами, стратегія має включати вирішення питань, які є в компетенції місцевої влади, реальні до впровадження, зокрема у фінансовому плані.

Нині вже створена робоча група. До неї увійшли 79 представників перелічених категорії. Вона працюватиме у форматі фокус-груп за певними напрямками. Також вже створено керівний комітет, який координуватиме процес розробки.

До кінця року планують розробити проект стратегії з обговоренням та винесенням на засідання сесії облради. Реалізовуватиме її Черкаська агенція регіонального розвитку. Її керівниця Любов Ропало, пояснює, чому важлива SMART-спеціалізація.

– Нині в Європі відбувається переформатування фондів і було б дивно не скористатися цим процесом. Адже в частині цих фондів ми можемо брати участь, зокрема щодо розвитку та інновацій, науки, обміну, – говорить Ропало. – SMART-спеціалізація – це стратегія розумного розвитку. В процесі реалізації регіони мають виходити на процес підприємницького відкриття. Вона передбачає оперування статистикою. Нам цікаво, як це допоможе прогнозувати та передбачати розвиток. Другий момент – це діалоги та консультації, адже є можливість визначити пріоритетні потреби всіх цільових груп. Розроблення стратегії передбачає можливість реалізовувати проекти за тими тематиками, які включені в план реалізації, за кошти ДФРР та інших фондів.

– Зараз ми на порозі експериментів, щоб вийти на розробку стратегії із застосуванням соціальних мереж: інстаграму, телеграму, фейсбуку. Це комунікація із аудиторією, яка ніяким чином не залучена в наукоподібний процес розробки стратегії. І цей розрив у комунікації ми маємо подолати, – говорить голова громадської організації “Промолодь” Іван Подолян.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *