На Канівському та Кременчуцькому водосховищі, у межах Черкаської області, не виявлено перевищень по хімічним та забруднюючим речовинам, внаслідок яких могла б загинути риба.
Про це повідомив начальник Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.
Як писав “18000″, безліч мертвих мальків риби вкрили правий берег Дніпра біля Канева. Відповідні світлини поширили у соцмережах місцеві жителі. Вони зазначають, сморід від неживої риби ширився берегом декілька днів.
На ситуацію відреагували екологи та рибоохоронний патруль, які обстежили узбережжя та відібрали проби води у місцях рибомору. За їхніми висновками, мертву рибу до Канева принесло течією з Київської області.
Наразі стали відомі й результати лабораторних аналізів.
Так, за результатами проведених аналізів поверхневої води, відібраної в акваторії Канівського та Кременчуцького водосховищ Канівського району, перевищень концентрацій гідрометричних показників не виявлено.
Серед імовірних причин, через які могла масово загинути риба на узбережжі поблизу Канева, екологи виокремлюють “нічну задуху”, високу температуру води, а також маловітряну погоду, що сприяє поглинанню кисню відмерлими рештками рослин і тварин.
– Імовірною причиною замору риб у водосховищі є «нічна задуха», коли в ночі або перед світанком спостерігається дефіцит кисню із-за припинення процесу фотосинтезу та постачання його з повітря. У цей період кисень витрачається для дихання водних живих біоресурсів, а виділяється його мало. Задухам сприяє також тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не перемішуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, поглинається відмерлими рештками рослин і тварин для їх гниття, – зазначив Олександр Позняков.
Також він додав, що немалу роль в заморі риб відіграє температура води. Чим більше температура води, тим кисень гірше затримується у товщі води. При високій температурі йде велике споживання кисню водними біоресурсами. При цьому екосистема не збалансована, що також призводить до замору риби.