Найбільший православний храм Черкас перейшов до ПЦУ

Свято-Михайлівський храм Черкаси

Фото із фейсбуку Володимира Рідного

Свято-Михайлівський храм у центрі Черкас перейшов до Православної церкви України.

Про це у своєму фейсбуці повідомив військовий капелан Володимир Рідний.

“Вітаю черкащан з цією історичною і славетною подією. Радий, що Черкащина прокидається і переходи громад відбуваються все частіше мирно та контрольовано.

Хоча, подекуди, громадам, які перейшли до Української церкви радикально налаштовані активісти не дають можливості молитися в їхніх церквах, тому віруючим Української православної церкви (Православної церкви України) не залишається вибору, як приходити зі сходом сонця і ставати на молитву, щоб не допустити захоплення території прихильниками Московського патріархату. Одиниці радикалів (прихильників МП) доходять до крайніх мір, щоб не втратити свої позиції і навіть починають жити цілими сім’ями на територіях храмів.

Саме так і відбулося сьогодні — віруючих, Української православної церкви, які є переважною більшістю прихожан Свято-Михайлівський кафедральний собору  зі сходом сонця прийшли до своєї парафії, щоб здійснити своє Конституційне право на молитву та здійснення господарської діяльності на території, зіткнулися з невеликою кількістю вороже налаштованих прихожан, які не захотіли залишати структуру Московського патріархату та не підтримали перехід громади і рейдерським чином, вже декілька тижнів окупували територію собору організувавши цілодобову охорону, та не впускавши на нікого хто не належить до їхніх прихильників”, – написав він.

Штурм прихожанами УПЦ

Як писав “18000”, ближче до 09:00 ранку прихожани УПЦ мп ввірвалися на територію Свято-Михайлівського храму. Ті, хто підтримує російську церкву, зламали вхідні ворота і потрапили на територію. Вони застосували сльозогінний газ і вогнегасники проти громади Черкас.

Феодосій і храм

Нагадаємо, раніше “18000” писав, що керівник Черкаської єпархії УПЦ Денис Снігірьов, який правив у цьому храмі, та його найближче оточення мають тісні зв’язки з росією. Зокрема, він довгий час проходив навчання та працював у росії, звідки був повернутий незадовго до подій Революції гідності, у яких брав активну участь, втім на боці тодішньої влади.

СБУ вручила митрополиту першу підозру ще в лютому цього року за ст. 161 Кримінального кодексу України. В квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ. Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешту – ст. 161 Кримінального кодексу України.

Четверту підозру клірик отримав уже 22 лютого 2024 року – його вчергове підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. П’яту підозру через розпалювання міжконфесійної ненависті між вірянами в Україні Феодосію вручили 19 червня.

Наприкінці серпня 2024 року Феодосію обрали запобіжний захід за новою підозрою – розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *