Перехід до ПЦУ: що відбувається у Свято-Михайлівському храмі Черкас

Український прапор у Свято-Михайлівському соборі

Громада Свято-Михайлівського собору – найбільшого православного храму України, що побудований у центрі Черкас, розпочала перехід до Православної церкви України 17 жовтня.

У цьому матеріалі “18000” збирає всі новини, що пов’язані з цією подією.

13:06. Відомо, що у сутичках на території Свято-Михайлівського собору постраждали 26 осіб. Серед травм переважали опіки слизових оболонок, переломи.

12:38. Перше богослужіння в храмі українською запланували на 20 жовтня.

12:12. У Свято-Михайлівському соборі лунає українська молитва.

12:06. Мер Черкас засвідчив рішення парафії перейти до ПЦУ.

11:56. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець відреагував на гучний перехід Свято-Михайлівського храму до ПЦУ. Він закликав містян не вдаватися до провокацій.

11:42. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом хуліганства, що сталося всередині Свято-Михайлівського собору.

“Група осіб вчинила хуліганські дії на території та всередині храму, у результаті чого кільком громадянам завдано тілесних ушкоджень”, – йдеться в повідомленні поліції.

11:22. Журналісти “18000” ввімкнули трансляцію з храму.

11:20. До собору вдалося зайти громаді Черкас.

11:10. Біля собору – сутички між представниками ПЦУ та УПЦ. Громада Православної церкви намагається виштовхати прихильників москви, серед них – керівник Черкаської єпархії УПЦ Феодосій.

10:41. Як інформує журналіст “18000”, у ці хвилини представники ПЦУ намагаються повернути під свій контроль храм, який попередньо захопили представники УПЦ.

10:17. Жителів Черкас запросили до Свято-Михайлівського собору відстояти українську церкву.

09:50. Поліція Черкас дала офіційний коментар: правоохоронці встановлюють обставини, забезпечують порядок громадян.

08:44. Прихожани УПЦ мп ввірвалися на територію Свято-Михайлівського храму в центрі Черкас. Вони зламали вхідні ворота застосовували сльозогінний газ і вогнегасники проти громади Черкас.

06:22. Свято-Михайлівський храм у центрі Черкас перейшов до Православної церкви України. Його громада Черкас, яка підтримує ПЦУ готувала до першої української молитви.

Передісторія

Керівником Черкаської єпархії УПЦ у Черкаській області, центром для якої служив Свято-Михайлівський собор, був Денис Снігірьов, він же Феодосій. “18000” розповідав у розслідуванні, що його найближче оточення мають тісні зв’язки з росією. Зокрема, він довгий час проходив навчання та працював у росії, звідки був повернутий незадовго до подій Революції гідності, у яких брав активну участь, втім на боці тодішньої влади.

СБУ вручила митрополиту першу підозру ще в лютому цього року за ст. 161 Кримінального кодексу України. В квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ. Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешту – ст. 161 Кримінального кодексу України.

Четверту підозру клірик отримав уже 22 лютого 2024 року – його вчергове підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. П’яту підозру через розпалювання міжконфесійної ненависті між вірянами в Україні Феодосію вручили 19 червня.

Наприкінці серпня 2024 року Феодосію обрали запобіжний захід за новою підозрою – розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

Розслідування про Феодосія та УПЦ

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *