Фільми та серіали — у чому їхні відмінності?

Два найпопулярніші формати відеоконтенту як візуального мистецтва — це фільми та серіали. Вони багато в чому схожі та мають спільне призначення, проте для кожного з них характерні свої особливості.

AD_4nXd0X2FAg-H43RyWoNkakbFFJjz-Wy4_mjcsI4qpENj29cIv-H6tuLQWOk-YOmPNxYAKlI3ji8_gMIdCl6qeN2celElBut-y04LdN-nWye0nuDyz88RKvbCTgnb-JMa9GO2aaaJRVhR7LAJGFjlGLDs?key=sfUBG6KtSDLDeRFkCzbhFs2L

Тривалість і структура

Насамперед серіали відрізняються від фільмів тривалістю. Останні тривають 1,5-3 години, встигаючи розповісти за цей час повноцінну завершену історію з чітким початком, кульмінацією та закінченням. Серіали можуть включати велику кількість серій, а іноді й сезонів. Завдяки розтягнутості вони мають складнішу структуру, детальніше розкриваючи персонажів і розвиваючи додаткові сюжетні лінії. Багато серій закінчуються інтригуюче, щоб стимулювати глядача скоріше перейти до наступного епізоду.

Формат історії

У більшості фільмів є одна головна сюжетна лінія, навколо якої будуються всі події. Наприклад, у фільмі «Титанік» розкривається тема кохання на тлі катастрофи, що відбувається. У серіалах можуть розвиватися паралельні сюжетні лінії, наприклад, як у «Грі престолів», де показані долі різних персонажів на різних локаціях фентезійного світу. Серіали дають змогу експериментувати з жанрами, форматами, настроєм і стилем різних епізодів. Фільм, як правило, має витримувати єдиний тон.

Розвиток персонажів

Формат фільму змушує героя втиснути свої трансформації в обмежений час, тому глядач бачить лише моменти перетворення. Наприклад, за півтори години герой фільму має подолати важкі обставини і при цьому змінитися.

Багатосерійний формат дає змогу показувати персонажів з різних боків за різних обставин, приділяючи час не тільки головним, а й другорядним героям. Розвиток персонажів може розтягнутися на кілька сезонів і за цей час глядач емоційно прив’язується до них, переживаючи їхні перипетії як свої власні.

Бюджет

AD_4nXfZ_D_9dZEo9LXavdLOXidTMYi4SVsRTHr3kPAD0Yz-HLt0gEaNu_j90rq2MCxHjliwOgrQpKmizPTxNUgOYtIf5PQOFXiig9R7UXGRombjkQU8OT3JX8M9CAO6myOfSdifbOleKomr_mblZxhluZY?key=sfUBG6KtSDLDeRFkCzbhFs2L

Як правило, на один фільм виділяється набагато більший бюджет, ніж на епізод серіалу, порівнянний за часом. Це не може не позначитися на спецефектах, локаціях, костюмах, декораціях і навіть акторській грі. Однак варто зазначити, що якість серіалів дедалі частіше наближається до рівня виробництва фільмів — їхня популярність зростає, а отже зростають і бюджети.

Вплив на культуру та аудиторію

Фільми частіше стають культурними феноменами, оскільки їхній вихід обмежений у часі, а обговорення можуть тягнутися тижнями, місяцями і навіть роками. У серіалів своя перевага: вони стають частиною повсякденного життя, створюючи тривалі стосунки з глядачем. Нові серіали також обговорюються в соцмережах, але через тривалість проекту ці обговорення розмазуються в часі.

Особливості перегляду

Фільми призначені для глядачів, які хочуть отримати завершену історію просто зараз і вписати перегляд у відведений проміжок часу. Серіали розраховані на тих, кому потрібна тривала розвага, до епізодів якої можна повертатися день у день або заповнити ними час на вихідних.

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *