У Черкасах діють проєкти з молодіжної політики, які допомагають хлопцям та дівчатам розвиватися у цьому напрямку та вміти комунікувати. Проєкти створюють в межах менторської програми “SUN Leaders Program Cherkasy” за підтримки EED.
Про молодіжну політику Черкаської області розповідає “18000”.
Проєкт “Kaizen Impact Club”
Лідер проєкту — Артем Антоневич. Він створює спільноту однодумців, де можна відпочити, поспілкуватися та обмінятися знаннями.
— Ми хотіли створити спільноту, яка об’єднуватиме молодіжних лідерів, підприємців, власників громадських організацій. Де б вони змогли займатися неформальним нетворкінгом та відкрити для себе щось нове у різних сферах, розповів Артем Антоневич. — Основна ідея — дати перший поштовх та створити комфортне й амбіційне ком’юніті для молодих людей, які хочуть щось створювати власноруч. Завжди краще робити це в команді.
За словами Артема Антоневича, діяльність проєкту поділяється на дві сфери: неформальний нетворкінг та навчання зі створення проєктів.
Стежити за анонсами майбутніх заходів можна на сторінці в інстаграмі Артема Антоневича.
Проєкт “Альтернативна позиція”
Лідер проєкту Володимир Півненко організовує освітні заходи і створює медійний продукт.
— Ми організовуємо дебати й ораторські клуби. Також різні ігрові форми, які навчають молодь, як розуміти політику й філософію. Є люди, яким складно говорити. За результатами наших зустрічей ми помічаємо, що їм стає легше висловлювати свою думку та виступати, – розповів Володимир Півненко.
Проєкт, на думку його автора, допомагає також розвивати у молоді усвідомлення політичних процесів та розуміння своїх прагнень та бажань, місця в політичному контексті. Окремі проєкти, які практикували та реалізовували раніше — це і тренінги та лекторії з питань цифрової та політичної освіти, симуляційні ігри.
У січні у межах проєкту планують провести два офлайн заходи: Дебатний підвал та Черкаській чаювання. Стежити за анонсами подій можна на сторінці “Альтернативної позиції” в інстаграмі.
Проєкт “Незнайомці”
Діана Олійник, яка є лідеркою проєкту, працює над розвитком комунікативних навичок та створенням безпечного середовища для молоді. Вона організовує групові вправи, тренінги та відверті розмови.
— “Незнайомці” — проєкт з розвитку комунікативних навичок молоді. Його мета – сприяти знайомствам, налагодженню комунікації молоді через групові вправи і розмови, допомагаючи їм створювати соціальні зв’язки та підтримувати емоційне здоров’я, — розповіла Діана Олійник.
За її словами, проєкт існує вже два роки. За цей час провели 40 зустрічей і охопили близько 1 300 людей. Уже 19 січня о 12:00 відбудеться ще один захід цієї ініціативи. Щоб взяти участь, потрібно зареєструватися ТУТ.
Нагадаємо, що громадський діяч, голова Молодіжної ради при обласній державній адміністрації Олександр Розанов став молодіжним радником начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця. У досягненні цілей 21-річному черкащанину нині також допомагають ментори програми SUN Leaders Program Cherkasy за підтримки EED – Європейського Фонду за Демократію.
Цей допис і менторська програма SUN Leaders стали можливими за підтримки Європейського фонду за демократію.
*Реклама