Доцентка кафедри хімії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валентина Литвина отримала патент на одержання синтетичних гумінових кислот.
Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.
За словами Валентини, синтетичні гумінові кислоти (це стимулятори росту рослин) є перспективними для використання у ветеринарії та медицині. Над методикою їх отримання не в природніх, а лабораторних умовах доцентка кафедри хімії та наноматеріалознавства працювала тиждень.
– Ідея займатися аналізом природніх гумінових речовин виникла в мене ще у студентські роки під керівництвом Ростислава Левковича Галагана. Ми одержували нові речовини в той час були інші попередники, ми їх патентували. Перший патент одержаний у 2007 році, – розповідає пані Валентина.
Цей патент для Валентини Литвин став чотирнадцятим. Над розробкою вона працювала в лабораторії фізико-хімічних методів аналізу.
Синтетичні гумінові кислоти використовуються у сільському господарстві як добрива, мають антибактеріальну, протипухлинну та антиоксидантну властивість.
– Якщо ж ми одержимо цей синтетичний аналог і знайдемо правильну методику, як його вносити, як покращувати родючість ґрунту за рахунок синтетики, о це буде чудово. Звичайно, потрібно ще провести значну кількість дослідів для того, щоб перевірити дійсно можна було підтвердити чи одержувати природнім шляхом, чи краще одержувати синтетичний аналог, – розповідає кандидат біологічних наук Сергій Дерій.
Валентина Литвин, сподівається, що отримана речовина буде схвалена сільгоспвиробниками та матиме попит. Перші напрацювання є.