Близько 300 кажанів готуються випустити у Черкасах після зимування (ВІДЕО)

кажан

У Черкасах випускатимуть кажанів

Цьогоріч у Марини Радевич — волонтерки та фахівчині Українського центру реабілітації рукокрилих,  зимувало близько 300 тварин. Випуск кажанів у дику природу відбудеться 29 березня.

Про це в коментарі «18000» розповіла зооволонтерка з Черкас Марина Радевич. 

- Цього року за зимовий сезон я врятувала близько 300 кажанів. Переважна більшість з них руді вечірниці та нетопирі білосмугі, – зазначила Марина Радевич. 

За словами зооволонтерки, відключення електроенергії дещо вплинули на утримання рукокрилих. Доводилося часто змінювати хладогени – акумулятори холоду в холодильнику, додатково морозити воду. Це необхідно було для підтримки стабільної температури. Частина кажанів навіть зимувала в льоху. 

- Також через проблеми з електроенергією стало менше корму у поставників, тож доводилось десь його економити, а десь витрачати великі кошти, – додала Марина Радевич.

Повертати кажанів у дику природу фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих будуть  29 березня о 18:30 поблизу санаторію «Україна». Подія – безоплатна. Всі охочі можуть відвідати її та подивитись на рукокрилих зблизька, дізнатись про них більше, а також, можливо, самостійно випустити з руки у небо. Для цього варто мати при собі шкіряні або будівельні рукавиці.

Як випускали кажанів у Черкасах 

Нагадаємо, що у 2025 році у Черкасах в лісі поблизу санаторію «Україна» 21 березня також збиралися волонтери та місцеві жителі, щоб відпустити на волю червонокнижних кажанів, які прокинулися після зимування.

Зооволонтери передавали людям кажанів до рук, після чого рукокрилі, нагрівшись у долонях, летіли далі до лісу. Додамо, що брати до рук тварин дозволяли лише у рукавицях. Тоді випустили на волю близько 400 кажанів. 

Читайте також розлогий матеріал «18000». Кажани Черкащини: як жінка рятує рукокрилих у себе вдома. 

Читайте більше новин Черкас сьогодні на «18000». Актуальні графіки відключень та повідомлення про зміни шукайте у телеграмі Шо там у Черкасах?»

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини