Шанс на друге життя: обласний онкодиспансер отримав унікальне обладнання

Черкаський обласний онкодиспансер на фінішній прямій зі створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку.

Днями до диспансеру доставили унікальне обладнання для програмованої кріоконсервації та кріозберігання клітин. Таке поповнення сталося вперше в історії закладу, та й області загалом, каже керівник медустанови Віктор Парамонов.

Пересадка кісткового мозку для онкохворих – часто єдиний порятунок. Однак число медичних закладів, де її можуть проводити, в Україні, і досі обмежене. Вже кілька років у КНЗ «Обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» працюють над запровадженням методик трансплантації. Підтримали ініціативу закладу на обласному рівні. На її реалізацію з обласного бюджету спрямували 27 млн грн. На 14 млн грн уже провели тендери для придбання необхідного устаткування.

69511588_2404852092926966_6586814600228896768_n1– Обладнання для програмованої кріоконсервації та кріоконсервації при -196 градусах живих людських клітин людського мозку ми отримали вперше в історії закладу та й області, – каже Віктор Парамонов. – Це стане резервом життя пацієнта, тому що сьогодні без методології аутологочної трансплантації ми не можемо проводити так звану високодозову хіміотерапію. Оскільки вона настільки потужна, що, окрім ракових клітин, вбиває й усі інші в організмі людини. З допомогою ж цього методу дамо друге життя людині, бо, фактично, будемо трансплантувати її ж раніше відібрані та лабораторно розмножені клітини кісткового мозку на пусте середовище.

69873333_2404852406260268_2492849166636548096_nСтворення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку з високодозовою хіміотерапією гемобластозів та солідних пухлин майже завершили.

Вже у листопаді в онкодиспансері планують відбирати перших пацієнтів. Перевагу спочатку надаватимуть пацієнтам серед молоді та дітей. Вже цього року, за словами очільника закладу, тут хочуть пролікувати одного-двох пацієнтів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. что за беспредел задрали своими детьми! почему первые дети и молидкжь что старики не люди?! детей можео сделать еще а старых людей не вернешь Антон

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *