На засіданні виконавчого комітету 29 жовтня комунальному кінотеатру “Україна” погодили фінансовий план на наступний рік. Відповідно до документу, комунальники претендують на майже 3 млн гривень для підтримки власної діяльності протягом 2020 року.
Відповідно до документу, всього за наступний рік у кінотеатрі планують отримати 2 млн 800 тисяч гривень доходу від основної діяльності, ще трохи більше 1 млн планують отримати від інших джерел доходу. Зокрема 775 тисяч гривень має принести оренда приміщень і компенсація комунальних видатків та податків орендарями .
Водночас варто зазначити, що 50% доходу від продажу квитків кінотеатр повертає як прокатний збір. Тобто чистий дохід від основної діяльності закладу становить лише 1,4 млн гривень. Станом на зараз заклад також витрачає близько 70 тисяч гривень на місяць (880 тисяч на 2020 рік) на оренду та обслуговування обладнання. Нам не вдалось знайти в системі Прозорро інформацію про проведені відкриті торги із закупівлі цієї послуги. У коментарі “18000” директорка підприємства Валентина Слуцька зазначила, що договір був укладений ще у червні 2016 року. Кожного року він пролонговується. Тож у КП не бачать необхідності проводити торги у відповідності до Закону “Про публічні закупівлі”.
Аби зменшити операційні витрати, комунальники просять з міського бюджету 1,8 млн гривень для придбання власного прокатного обладнання. Ще 1,4 млн хочуть, щоб у них “інвестували” для модернізації системи опалення, облаштування плиткою прилеглої території та поліпшення охорони закладу. Втім ці майже 3,2 млн гривень потрібні для капітальних видатків. Тоді як 2,8 млн гривень з бюджету необхідно комунальникам, щоб забезпечити поточне існування закладу.
Сьогодні у підприємстві працюють 26 осіб. Витрати на заробітну плату у 2020 році планують в розмірі 2,1 млн гривень, тобто в середньому 6,6 тисяч гривень на одного працівника.
У коментарі нашому виданню керівник КП “Україна” Валентина Слуцька також повідомила, що за останні роки значно зросла кількість відвідувачів кінотеатру і заклад, з її слів, повертає свого глядача. За 2018 рік заклад відвідало майже 46 тисяч глядачів, що в середньому становить 17 осіб за один сеанс. Зазначимо, що доходи бару за цей же рік склали всього 127 тисяч гривень, що в середньому складає трохи більше 2 гривень від одного глядача або 50 гривень за сеанс. У 2020 році з бару планують отримати 130 тисяч гривень та провести 3600 сеансів.
У результаті обговорення фінансового плану під час засідання виконавчого комітету за його підтримку проголосували 6 членів виконкому, включаючи однопартійців Слуцького мера міста Анатолія Бондаренка та його заступника Ігора Волощина. Також рішення підтримала Людмила Бордунос, Максим Скорик, Ігор Зайчук та Сергій Амброс. Не підтримали рішення представники партії ВО “Свобода”. Вони пропонують перетворити заклад у кіноконцертну арену. У скільки може обійтися таке “перетворення”, у “Свободі” не повідомляють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як черкаська “Україна” намагається пережити кризу середнього віку і стати сучасною