Черкаське КП хочуть оштрафувати за екологічні порушення

30 січня Господарський суд вирішив стягнути з КП “ЧЕЛУАШ” майже 595 тис. грн за забруднення Кременчуцького водосховища.

Про це повідомив на своїй сторінці Фейсбук  еколог ДЕІ Центрального округу  Олександр Позняков. 

Він заявив, що екологи неодноразово протягом останніх років проводили перевірки щодо дотримання підприємством вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.

“За результатами перевірок встановлені численні порушення екологічної безпеки, зокрема: 14 випусків зливової каналізації в Кременчуцьке водосховище не обладнані очисними спорудами; мають місце масові несанкціоновані підключення до мережі зливової каналізації, не вживаються заходи щодо охорони поверхневих вод від забруднення, що призводить до наднормативного надходження забруднюючих речовин та інтенсивного забруднення Кременчуцького водосховища”, – зазначає Позняков.

Він також додає, що подібні випадки – порушення ст. 13 Конституції України і ст. 44, 48, 49, 70 Водного кодексу України.

За словами Познякова, у квітні минулого року ДЕІ провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн, завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища.

30 січня 2019 року Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Інспекції.

В екологічній інспекції заявляють, що на сьогодні КП “ЧЕЛУАШ” неспроможне контролювати хімічний стан зливових вод за відсутності матеріально-технічного та кадрового забезпечення.

“Протягом багатьох років та за результатами неодноразових перевірок це порушення вимог природоохоронного законодавства залишається неусуненим. Інспекція неодноразово повідомляла про проблему Черкаську міську раду, проте на сьогодні не вжили жодних заходів щодо покращення цієї ситуації”, – резюмує Позняков.

Фото з Фейсбук Олександра Познякова

-В разі незабезпечення відповідної очистки зливових вод до Кременчуцького водосховища Інспекція буде вимушена і в подальшому проводити відповідні розрахунки завданої шкоди навколишньому природному середовищу. В майбутньому раціональніше витрачати кошти громади не на сплату штрафів та шкоди за забруднення води, а на розробку відповідної проектної документації та будівництво очисних споруд! Питання залишається відкритим, – зазначає Олександр Позняков.

Нагадаємо, екологічний стан Дніпра залишається на рівні минулих років.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *