Села, гроші, дедлайни. На Черкащині досі зводять багатомільйонні амбулаторії, що можуть стати довгобудами (ФОТО)

На Черкащині триває епопея із будівництвом медичних амбулаторій у сільській місцевості. Попри те, що від початку роботи мали бути завершеними ще у травні, станом на листопад жоден об’єкт не зданий в експлуатацію, а терміни договорів постійно продовжуються.

При цьому готовність кожного з об’єктів різниться, і досить високою є вірогідність, що будівництво деяких не встигнуть завершити до кінця року. 

Причин для цього кілька: спочатку затягнулися тендерні процедури, далі у облдержадміністрації повідомляли про проблеми із співфінансуванням у районах, зараз у ОДА зізнаються, що мають певні проблеми з окремими підрядниками.

Бобриця

Згідно з інформацією порталу Dozorro, восени з підрядниками уклали додаткові угоди, збільшивши кошторис витрат ще на 28 мільйонів гривень. Тепер, за попередніми підрахунками, будівництво лише цих 17 амбулаторій (із загальних 21) коштує понад 111 мільйонів гривень.

  • Чому збилися терміни

Від початку планувалося, що роботи мають стартувати ще восени 2018 року. Проте на більшості об’єктів тендерні процедури затягнулися і договори уклали лише у грудні-січні.

Попри це, в первинних договорах значилося, що роботи мають бути завершені уже в березні (менші об’єкти) і травні (відповідно – більші) 2019-го, при тому що це об’єктивно було неможливим. У подальшому терміни договорів із підрядниками були кілька разів продовжені. На сьогодні дедлайн – грудень.

Окрім того, із виконавцями робіт укладено низку додаткових угод, що збільшили кошторисну вартість об’єктів в середньому на 1.2 мільйони на кожен об’єкт.

  • Ще 28 мільйонів на додаткові роботи

Замовник – департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКК облдержадміністрації протягом вересня-листопада уклав із підрядниками 17 додаткових угод на будівництво сільських амбулаторій. Загальна вартість цих договорів сягнула більше 28 мільйонів гривень.

Бабанка

Якщо розподіляти ці кошти за підрядниками, з якими уклали угоди, то ситуація виглядає наступним чином: «Літос» – 7,1 мільйона гривень, СК «Рестал» – 5,4 млн грн, «Агро Будмонтаж» – 5,2, «Грифон Груп» – 4, «Альянс-трансбудсервіс» – 3,9.

Угоди окремо по всіх об’єктах можна переглянути в кінці тексту.

У мотиваційні частині здорожчання об’єктів здебільшого пояснюється необхідністю закупити медичне обладнання та зауваженнями підрядника до попереднього проекту.

  • Як це працює на прикладі

Розглянемо це на прикладі одного з найдорожчих об’єктів – амбулаторії у Ладижинській ОТГ. 17 грудня замовник уклав договір із ТОВ «Літос» на 7,46 мільйонів гривень і терміном дії до кінця травня наступного року. Уже 29 грудня підписано додаткову угоду, яка засвідчила, що у 2018 році роботи виконати неможливо. У травні 2019-го терміни продовжили до вересня, потім до жовтня, далі – до кінця року.

Степанці

27 вересня з товариством укладено додаткову угоду на 2,66 мільйона гривень. 2,4 мільйони з них – це державна субвенція, майже 260 тисяч – з місцевого бюджету. Мотивація угоди включення до проекту медичного обладнання, устаткування та засобів, а також коригування через зауваження підрядника до проекту. Про яке саме обладнання йдеться у звіті про договір, не уточнюється.

  • Найбільш проблемні об’єкти

На сьогодні жоден з об’єктів не зданий в експлуатацію. В ОДА закладають готовність більшості амбулаторій в досить широку “вилку” – 65-95%.

Профільний заступник голови Черкаської ОДА Віктор Карпенко, розповідаючи 18000 про ситуацію з будівництва амбулаторій, зазначив, що найбільш проблемним підрядником є ТОВ «Грифон Груп».  Наскільки відомо нашому виданню, всі 4 об’єкти, де працює ця фірма, найбільше відстають від термінів виконання робіт і завершеними до кінця року не будуть. Йдеться про Пугачівку, Червоний Кут, Соколівку та Розсішки.

Пугачівка

Згідно з останніми змінами в договорах у Пугачівці та Червоному Куті роботи повинні бути завершеними до 15 грудня, у Соколівці та Розсішках – до 31 грудня. На сьогодні по цих 4 об’єктах підрядник отримав 10,4 мільйони гривень.

  • Що за підрядник

ТОВ Грифон Груп зареєстроване в Києві і має статутний капітал у тисячу гривень. Директором та бенефіціаром товариства є житель Донецька Д’яченко Андрій Віталійович.

Масово вигравати тендери ця фірма почала із серпня минулого року. Абсолютна більшість із них – будівництво амбулаторій. Окрім Черкаської області, товариство будує аналогічні об’єкти у Запорізькій, Львівській, Полтавській, Миколаївській, Рівненській областях.

За інформацією 18000, Андрій Д’яченко є наближеною людиною до одного з ініціаторів будівництва амбулаторій – екс-заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва Лева Парцхаладзе. Парцхаладзе є президентом Конфедерації будівельників України членом ради директорів якої є Андрій Д’яченко.

На сьогодні фірма фігурує у кримінальних провадженнях, відкритих запорізькою поліцією. Переглянути їх можна ТУТ.

  • Що каже новий голова області

Під час першої прес-конференції нового очільника області Романа Боднара, ми поставили йому питання щодо будівництва амбулаторій. Він відповів наступне:

– У нас буде зустріч із підрядниками, яких ми залучаємо, і я озвучу свої підходи. Ми вимагатимемо якість, терміни і відповідальність. Це має бути відкрита і прозора розмова. З того моменту, як питання проговоримо, вступають в дію нові правила. Я даю слово, якщо будуть виявлені якісь факти, то буде реакція, – сказав Боднар.

Також він додав, що не зовсім розуміє, чому будівництво всіх амбулаторій розпочалося з нуля, якщо можна було реконструювати уже існуючі приміщення. Тоді би було витрачено значно менше коштів.

– У мене є питання до проектних організацій. Ми будемо формувати чорний список, – додав Боднар.

Таблиця із даними порталу Dozorro

Підготував Сергій Макаренко

Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *