Вранці 1 січня при температурі плюс два градуси черкаські пенсіонери купалися в Дніпрі. Купанням у відкритих водоймах вони займаються щодня.
Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.
Учасники “Черкаського клубу довгожителів” щодня купаються у відкритій водоймі, незважаючи на вихідні і свята.
– Я – здорова людина. Мені 30 років, не більше. Забери від мене всі мої болячки, – із такими словами 73-річний черкащанин Олександр Толбатов звертається до води перед зануренням. – 21 рік я займаюся моржуванням, хоч переніс уже дві клінічні смерті, чотири інфаркти. Я іду щодня сюди, і люди дивляться, приєднуються, і я всім кажу: ідіть, будь ласка, за здоров’ям.
61-річна Людмила Шевченко моржує 22 роки. Говорить, робить це, аби зарядитися здоров’ям та бодрістю.
9 років моржує черкащанка Ганна Левченко. Розповідає, що причиною стала серцево-судинна хвороба.
– Після хвороби, інсульт перенесла, прийшла сюди. І я дуже вдячна Тобатову (засновнику клубу довгожителів, – ред.), що він об’єднує, він цілеспрямований, він надихає нас здоров’, щоб ми здорові були. Років багато, але ж зовнішнє, а внутрішнє, то набагато менше, – зазначає Ганна Левченко.
У воду черкащани заходять на декілька хвилин: деякі пірнають, інші – пропливають кілька метрів від берега.
Головний позаштатний терапевт області Володимир Казмірук говорить, що занурюватися у відкриту воду взимку треба на кілька секунд, тоді людина відчуватиме прилив сил і енергії. Додає, що у протилежному випадку: у холодній воді тіло може перемерзнути.
– Бачачи, що є певний варіант, захворіла раз: грип, ОРЗ, ангіни і це щорічно її мучає. Тому вона мусить стати на позиції або це обливання холодною водою, або обтирання снігу, і моржування один із варіантів. Але до цього треба готуватися. Якщо визріло у голові, що це потрібно робити, то це має бути поступовість, – зазначає Володимир Казмірук.
– Після купання пенсіонери обов’язково п’ють чай, − розповідає черкащанка Любов Жирєпа, що заварює його із зеленого чаю і гілочок дерев.