Проект перспективного плану формування території Черкаської області передбачає створення 67 громад. Серед них – громади й середньої спроможності.
Про це на пресконференції заявив голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар.
– Сказати, що це ідеальний план, я б не сказав, що це так. У нас був вибір: або ми ламаємо через коліно, або ми даємо людям право вибору. Ми ухвалили рішення дати можливість спробувати громадам середньої спроможності вести свою діяльність, спробувати. Якщо їх влаштує такий бюджет розвитку, за який вони зможуть тільки займатися благоустроєм та міняти лампочки, то добре. Якщо вони замисляться, то будуть шукати спроможніші громади. Цей процес має бути еволюційним, – говорить Роман Боднар.
За його словами, не може громада, що налічує більше тисячі людей, витрачати на апарат управління 2 мільйони гривень. Громади, які були сформовані, утворилися завдяки діяльності ініціативних груп.
– У нас були дві дилеми: чи давати висновки громадам середньої спроможності. Все ж вирішили дати шанс, адже вони можуть консолідувати таких же ініціативних людей, а відповідно зростає довіра бізнесу та надходження податків. Друга – чи переконувати людей доєднуватися до крупних міст. Це дві ключові проблеми. Адже є колосальна недовіра до керівництва цих міст. Очевидно, що вони не проводили достатню роботу. Вони чекали, коли ОДА насильно приєднає їх до міста. Якщо я хочу з кимось налагодити партнерські стосунки, то я переконую, – говорить Боднар.
За словами заступника Боднара Романа Карманніка, точки напруги були в Канівському, Уманському районах, в Хлистунівській ОТГ.
Також Уряд визнав 16 громад неспроможними. Було ухвалення рішення про їхнє об’єднання, приєднання до них інших населених пунктів задля укрупнення.
Нині проект перспективного плану на стадії обговорення. Опісля його винесуть на розгляд та затвердження Уряду.
Проект плану за посиланням: https://cutt.ly/Qr9rcZS