Хроніка карантину. День 8: черкаські маршрутні черги, добровільні водії медикам і канадський попит на канабіс

Невіддані премії черкаських чиновників та волонтерство для нужденних від небайдужих містян, перші штрафи українців за порушення карантину та ускладнення ситуації в Італії. Команда “18000” продовжує інформувати вас про ситуацію з пандемією у Черкасах, Україні та в світі.

Черкаси: недоторканні премії й черги на транспорт

Цієї доби ситуація не змінилася. Хворих на коронавірус лікарі не зафіксували, не додалося й підозр. Про це на своїй сторінці написав головний медик Черкас Олег Стадник. Окремо навів статистику хворих на ГРВІ, грип та пневмонії різних типів. І написав про серйозність захворювання останньою. Наголосивши, аби люди більше дотримувалися карантину.

264 захисні костюми для медпрацівників, маски, рукавички, щитки для захисту обличчя, тести та медикаменти. Таке замовлення робить міська влада. Також у Черкаському лабораторному центрі з’явиться дороговартісне обладнання для тестування на коронавірус.

Вранці депутати міськради наповнили резервний фонд майже десятьма мільйонами гривень (із 20 можливих). Це була їхня друга спроба зібратися із цієї метою. Вчорашню вони провалили. 

Гроші для резерву зняли з низки об’єктів освіти та ЖКК. Майже п’ять мільйонів із купівлі вже оскандаленого пилосмоку так і не зняли. Хоча пропозиції лунали. 

Також депутат Олександр Радуцький пропонував обмежити премії чиновникам, а фінанси спрямувати у резервний фонд. Таке його колеги не підтримали. 

На цій же пленарці депутати заклали чотири мільйони гривень на дезінфекцію міста. Хоча й пересварилися через ціну. Павло Карась заявив, що необхідні засоби можна купити за в десять разів нижчою ціною.  

На період карантину у Черкасах зменшили плату за оренду комунального майна. Встановили вартість у 1,2 гривні за місяць для орендарів, які в період карантину вимушені не здійснювати свою діяльність. Внаслідок цього втрати міського бюджету – 600 тисяч гривень. 

Обмеження щодо перевезення пасажирів у громадському транспорті черкащани зустріли сварками й штовханинами. Про це повідомляли працівники мерії. Однак здебільшого люди сумирно чекають у довгих чергах на зупинках.

Якщо в місті зафіксують бодай одного хворого на коронавірус, громадський транспорт взагалі зупинять. Про це під час пленарки заявив міський голова

Черги нині збираються й до магазинів. Деякі мережі не впускають усередину більше п’яти покупців.

У Черкасах вчителі розпочали записувати онлайн-уроки для підготовки випускників до ЗНО. За словами директора профільного департаменту Сергія Воронова, під час карантину освітяни використовують різні платформи та месенджери задля комунікування зі школярами.

Працівники “Приватбанку” заспокоюють черкащан: якщо в когось закінчився термін дії карток для виплат, ті діятимуть ще 90 днів. Без заміни. Те ж стосується й інтернет-проплат. Навіть у тих випадках, коли потрібно вказати кінцевий термін дії картки.

На час карантинних заходів у Черкасах та області стартував проект «Нема самотніх». Він покликаний підтримати тих, хто через карантин залишився фактично відірваним від світу – людям похилого віку та людям з інвалідністю. Деталі та контакти – у нашому матеріалі

Україна: нові інфіковані й флешмоб на колесах

Упродовж доби підтверджених випадків захворювання побільшало на два (Київська та Донецька області). Протестовано 35 зразків із 128. Упродовж доби до ЦГЗ  надійшло 79 підозр на COVID-19 (із початку року – 260).

Сьогодні по обіді міський голова Житомира повідомив, що в їхньому місті зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Пацієнт – 56-річний чоловік, який повернувся з Австрії. Пізніше інформацію підтвердило МОЗ. Заявивши про ще одного захворілого в Києві. 

Через острах поширення інфекції в Луцьку зупинили громадський транспорт. Нині вирішують питання організації спецрейсів для довезення працівників на роботу. 

Українці започаткували флешмоб #підвезимедиканароботу. Усе – через те, що в частині міст транспорт зупинили зовсім, у інших – він ходить із перебоями (обмеження в 10 осіб). Водії створили чат у вайбері, де розмістити додатково гугл-документ із прізвищами й адресами медиків, яким потрібна транспортна допомога. Є загальнонаціональна група й починають створювати регіональні. 

За добу полісмени країни склали 32 адмінпротоколи за порушення правил карантину. У Черкаській – прецедентів поки що немає. Поліція встановлює КПП, на яких, зокрема, перевірятимуть і стан здоров’я людей.

МОЗ України закликає залишатися вдома й дбати про власне здоров’я та безпеку. Аби якнайшвидше повернутися до звичного ритму життя. 

Світ: перегони вакцин і ріст попиту на канабіс

Офіційно підтверджених випадків захворювання у світі щодень стає більше. Минулої доби їх зафіксували 20 660 (за весь час 218 815). Із них 84 114 осіб одужали, 8 810 життів забрала хвороба. 

Найбільше людей вчора занедужало в Італії – 4 027 осіб. Попри те, що кількість захворілих там у понад два рази менша, ніж у Китаї, за кількістю смертей Італія майже наздогнала Піднебесну. 

100 млрд доларів. Таке фінансування передбачене законом про підтримку постраждалих від коронавірусу в США. Його напередодні підписав Дональд Трамп. Їх спрямують на:

  • безкоштовне тестування на коронавірус для тих, хто цього потребує
  • оплачену сімейну відпустку
  • оплату лікарняних.

Від початку місяця в Америці ухвалили вже пакет законів, які стосуються пандемії та наслідків від неї. Прогнозують, загальне фінансування може сягнути трильйону доларів.

США, Ізраїль, Великобританія та навіть Росія. Поряд із пандемією в світі крокує змагання вакцин. Кожна країна намагається знайти свої ліки й ще швидші тести на коронавірус. Загалом, ВООЗ вже зареєструвала понад пів тисячі досліджень. Та навіть якщо вакцину винайдуть, її ліцензування й ухвалення усіма організаціями триватиме від року до півтора. 

 

Через пандемію коронавірусу Іран тимчасово звільняє ув’язнених, про це пише “Reuters”. Поки йдеться про 85 000 ув’язнених. Журналістам так і не вдалося з’ясувати, чи є серед них політв’язні, яких теж обіцяли тимчасово відпустити. Влада повідомила, що звільнить тих, хто відбуває покарання за не дуже тяжкі злочини. Інші ЗМІ пишуть, що вже цього тижня в Ірані можуть помилувати 10 000 ув’язнених. 

Вранці у Лондоні закрили 40 станцій метро. Про зупинення дії перевезень поки не йдеться, повідомляє “Times”. Однак їхнє джерело в Уряді каже, що до вихідних влада може закрити розважальні й, можливо, інші заклади. Оскільки британці не дослухаються до порад прем’єра сидіти вдома. 

Метро Лондона. The Guardian

У Канаді зросли обсяги продажу рекреаційного канабісу. За підрахунками фармацевтичних компаній, ті підскочили на 80-100%. Місцеві кажуть: це допомагає їм приборкати стрес, розпалений пандемією COVID-19.

Реклама МХП
По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *