Карантин live: гуляння інфікованих драбівчан, низька кількість тестувань і бій за небо

Посилення контролю за самоізоляцією черкащан і #Великдень_вдома від черкаських митців. Побоювання МОЗу щодо нового, післявеликоднього, спалаху й затримка наших медиків в Італії. Відкриті, хоч із обмеженнями, пляжі Австралії та прогулянки пінгвінім вулицями порожніх міст. 

Карантин, день 40. І його головні новини в тезах, цифрах та фактах у хроніці від команди “18000”.

Черкаси: заявки на молебень онлайн і злісні порушники самоізоляції

За добу на Черкащині підтвердили COVID-19 у ще 14 людей. Таким чином нині в області вже 165 зафіксованих медиками випадків коронавірусу.

Вірус виявили у восьми жителів міста Черкаси, трьох драбівчан, а також по одній людині в Смілянському, Чорнобаївському районі і місті Кам’янка.

У черкаській міській інфекційній лікарні нині перебувають 12 хворих із коронавірусом. Серед них двоє дітей. Із підозою лежать ще восьмеро пацієнтів. Водночас, за словами мера Черкас Анатолія Бондаренка, тяжких хворих серед них немає.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар просить поліцію посилити контроль за самоізоляцією тих, хто має її дотримуватися. Зокрема, до переліку злісних порушників потрапили жителі Драбівського району.

“Мали місце випадки, коли інфіковані COVID-19 в нетверезому стані зухвало ігнорують карантинні обмеження, – пише Боднар у телеграмі. – Ці люди наражають на небезпеку оточуючих! До таких будемо застосовувати жорсткі заходи реагування”.

Журналістка “18000” побувала у Кам’янці. Це центр ОТГ, у якій зафіксований локальний спалах COVID-19. Нині тут 56 інфікованих. Як пережила Кам’янка Великдень і чи дотримувалася карантину – дивіться у відео.

Свято-Троїцький кафедральний собор почав приймати записки на молебень за здоров’я. Залишати їх можна онлайн під дописом на їхній сторінці у фейсбуці.

“Священники Свято-Троїцького кафедрального собору щоденно будуть молитися за мир в Україні, здоров’я всіх Братів та Сестер, за всіх, кого попросите згадати у Ваших записках on-line”, – зазначають на сторінці собору в соцмережі.

Обласний фонд боротьби з коронавірусом продовжує доставляти товари для медичних закладів. Минулого тижня у лікарні відправили захисні щитки, маски, комбінезони, окуляри та інші засоби захисту на загальну суму більше 450 тис. грн.

Черкаська ОДА створила ролик про медиків, які нині на передовій у боротьбі з COVID-19. У ньому лікарі розповідають, як підтримують одне одного, та діляться подробицями своєї роботи.

Черкаський айтішник Віктор Євпак підтримав флешмоб креативної агенції Banda #стрижусявдома. Замість традиційної стрижки в перукарні цього разу Віктора постригла дружина. Говорить, що на такий вчинок пішов, аби не наражати на небезпеку перукарів. Натомість зекономлені гроші перерахував на благодійність.

Викликаний коронавірусом #Великдень_вдома надихає черкаських митців на нові творіння.

Україна: прогнози нового спалаху, затримка українських медиків в Італії та низька кількість тестувань

Нині в Україні налічується вже 5710 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. За останню добу зафіксували 261 новий випадок. Попередньої доби було 343. Серед нововиявлених хворих – 16 дітей та 43 медпрацівники. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 78 осіб, інформують у Міністерстві охорони здоров’я.

За даними Центру громадського здоров’я, протягом доби одужало 12 українців, натомість життя 10 людей забрала хвороба.

Упродовж останньої доби було проведено 1988 тестувань методом ПЛР. За даними МОЗу, низька кількість тестувань за добу пов’язана з тим, що на Великдень зменшилась кількість людей, які звернулися з відповідними симптомами.

Минулої доби 7 областей (Вінницька, Луганська, Чернівецька, Чернігівська, Сумська, Херсонська та Хмельницька області) не надали жодної інформації про тестування українців на коронавірусну інфекцію. 

Новий спалах захворюваності на коронавірус в Україні прогнозують через п’ять-десять днів після Великодня. Про це в ефірі “1+1” заявила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Це пов’язано із тим, що попри карантинні обмеження, чимало українців пішли до церкви на Великдень. Аналогічну ситуацію зі зростанням захворюваності вже спостерігали після Вербної неділі.

“На думку епідеміологів, і вже є досвід певний, на п’ятий-десятий день від такого масового скупчення людей у певних храмах ми можемо очікувати зростання захворюваності… Ми можемо очікувати таку загрозу і через тиждень практично”, – цитує заступницю РБК-Україна.

Микичак розповіла, скільки коштує лікування одного пацієнта з підтвердженою коронавірусною інфекцією. Ця сума складає від $11 до $370 на день. За її словами, вартість лікування залежить від стану здоров’я пацієнта, форми захворювання, тактики лікування тощо.

Інша заступниця міністра Світлана Шаталова у фейсбуці повідомила, що МОЗ найближчим часом отримає понад 71 тисячу захисних костюмів для медиків.

Ще на тиждень українські медики залишаться в Італії. Там вони пробудуть до 25 квітня на прохання італійської сторони. Нагадаємо, 20 українських фахівців вивчають досвід лікування хвороби COVID-19 і допомагають боротися з епідемією.

В Україні закриті кордони для прибуття іноземних громадян під час карантину, зокрема з РФ, яка посідає четверту у світі сходинку за добовим зростанням кількості захворювань на коронавірусну інфекцію, інформує МОЗ.

У ще 4 військовослужбовців Житомирського військового інституту діагностували COVID-19. Аж 27 осіб перебувають на обсервації після того, як у курсанта, що контактував із ними, підтверидили діагноз.

А на Харківщині склад караулу пожежно-рятувальної частини міста Куп’янськ тимчасово відсторонили від роботи після того, як у дружини одного з рятувальників підтвердили коронавірус, повідомляє “Суспільне“.

Світ: відкриті пляжі Австралії та прогноз на цінові війни в небі

У США фіксують різке зменшення добового показника нових захворілих на коронавірус. У неділю виявили 26,9 тисячі пацієнтів, у суботу ж – 32,6. Показник зростав майже тиждень. 

Випадків інфікування в США– 762 тисячі;

Одужало – 71 тисяча;

Померло – 40,7 тисячі.

Міністр Міністерства внутрішньої безпеки Америки оголосив, що США, Мексика та Канада продовжують обмеження на неістотні подорожі. Табу триватиме ще 30 днів. Рішення зумовлене спільними кордонами країн. 

У США компанія Shake Shack Inc заявила, що поверне кредит для бізнесу, який отримала від уряду. Підприємство стало першою великою фірмою, яка зробила подібне. Їй надавали позику в 10 мільйонів доларів, але компанія змогла залучити додатковий капітал. І просить, аби надану раніше допомогу віддали більш нужденним.  

Паралельно з поверненням до роботи в Ірані фіксують і ріст летальних випадків від коронавірусу, пише “The Guardian”. Але вищі чиновники стверджують, що постраждала економіка країни не може залишатися закритою. Президент Хасан Рухані дозволив підприємствам з низьким рівнем ризику відкриватися з 11 квітня.

Випадків інфікування в Ірані – 83,5 тисячі;

Одужало – 59,3 тисячі;

Померло – 5,2 тисячі.

Туреччина випереджає Іран за кількістю зафіксованих випадків, їх там уже 86,3. Натомість кількість смертей, спричинених хворобою, у 2,5 рази нижча. Одужало тут майже 12 тисяч осіб. Цього тижня стартує святий місяць Рамадан і влада мусульманських країн побоюється сплеску хвороби. 

Випадків інфікування в Австралії – 6 547;

Одужало – 4 124;

Померло – 67.

У Сіднеї частково відкривають пляжі. Поки що йдеться про три узбережжя. Там дозволять біг, ходьбу, плавання та серфінг. Однак досі під забороною сидіння чи лежання на піску. За це продовжують карати. Деякі австралійці засудили рішення про відкриття пляжів у одному з найбагатших районів міста. Прилеглі до них райони залишаються місцями поширення вірусу в Сіднеї.

Генеральний директор перевізника Ryanair прогнозує цінові війни після “відкриття неба”. Він припускає, що літаки стоятимуть мінімум до червня і повного зняття карантину між країнами. Відродження внутрішньоєвропейських подорожей, на його думку, спричинить значні знижки на останні дні відпусток у липні-серпні. “Не важливо, чи це буде вартість у 9,99 євро, 4,99, 1,99 або 99 центів за місце. Наше критичне завдання на найближчий час – не заробляти гроші, а повернути наших пілотів та екіпаж назад у кабіну, а літаки – у повітря”. 

літак ryanair

В Австрії майже десята частина населення зареєстрована за державною програмою corona-kurzarbeit. Вона передбачає режим, за якого компанії платять працівникам тільки за відпрацьовані години, держава компенсує інше. Це за умови, що працівник отримує менше, ніж 5 730 євро. За цією схемою нині працює майже 20% працездатного віку. У країні майже 14,8 тисяч випадків інфікування. 10,6 тисяч людей одужало, 470 – померло. 

Випадків інфікування в Китаї – 83 819;

Одужало – 77 745;

Померло – 4 636. 

Учора в Пекіні відновили роботу 73 основні туристичні об’єкти. Зокрема – ще кілька частин Великої стіни. Даних про вчорашню ситуацією з епідемією в країні ще немає. У суботу зафіксували 27 нових випадків, у п’ятницю – 357. 

“The Guardian відзняли 10-хвилинний фільм про продавця годинників, який пішов працювати волонтером у службу екстреної допомоги Мілану. Зазначають: Маттео – один із сотень інших, хто пожертвували власним часом для допомоги медикам. І 80% з пацієнтів добровольців – хворі на коронавірус. 

  • Випадків інфікування в Італії – 179 тисяч;
  • Одужало – 47 тисяч;
  • Померло – 23,6 тисячі.

Добовий показник нових пацієнтів  із коронавірусом тут падає вже четвертий день. Учора зафіксували 3 тисячі хворих. Найбільша, пікова позначка, – 6,6 виявлених протягом 24 годин інфікованих.

У мережі набуває популярності відео гри в теніс двох італійок. 11-ти- й 13-річна дівчата зіграли на терасах, розташованих поруч будинків.

У ПАР пінгвіни вийшли прогулятися містом. Тварини в усьому світі користуються відсутністю людей на вулицях, аби вивчати нові території. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *