У Черкасах десяток нових хворих та дві смерті пацієнтів із коронавірусом за добу. В Україні кожен п’ятий інфікований медик, яким “зірки” країни масово плескають в долоні на подяку. Кількість зафіксованих у Росії випадків СOVID-19 перевищує статистику Китаю, а мода береться рятувати медицину Франції.
47-ий день карантину в цифрах і фактах від команди “18000”.
Черкаси: приріст сумної статистики й заклик купувати черкаське
Вранці МОЗ і ЦГЗ сповістили про десять нових пацієнтів із коронавірусом на Черкащині. Від початку епідемії зафіксували вже 267 випадків інфікування. Протягом вихідних також зафіксували три випадки одужань, загалом їх 67.
Учора померло ще два пацієнти з COVID-19, обоє з Черкас. 66-річного чоловіка госпіталізували із підозрою на коронавірус 23 квітня після перенесеного інсульту. 71-річний пацієнт Черкаської обласної лікарні був госпіталізований днем раніше. Також мав складну супутню серцево-судинну патологію. Летальних випадків в області вже вісім.
Троє черкащан, які перебувають у міській інфекційній лікарні, нині в тяжкому стані. Про це вранці сповістив міський голова Черкас. У двох із них пневмонії, у третього – був інсульт.
Керманич департаменту освіти Черкаської міської ради прокоментував лист від Служби у справах дітей про адміністративне покарання для батьків школярів, що ігнорують дистанційне навчання. Зазначає, що документ не був погоджений ні з його структурою, ні ж виконавчим комітетом. І лист уже скасували.
Громадська організація “Промолодь” разом із Черкаською школою підприємництва SMRNK запустили флешмоб #купуйЧеркаське. “Економічну кризу можна стримати на рівні міської/сільської громади, якщо стимулювати/прискорювати обіг грошей всередині громади і не давати їм витікати, а навпаки, активувати притік. В економічних термінах: стимулювати експорт і стримувати імпорт”, – зазначають організатори.
У Черкасах проведуть напівмарафон у застосунку. Уже звичне змагання від Нової пошти втілять дистанційно. Учасники використають додаток із GPS-трекером, також – їх закликають робити індивідуальні забіги. Результати надішлють живим лінком організаторам. Нагородами переможців і медалями учасників нагородять дистанційно.
Україна: послаблення для ринків і погіршення продуктивності нардепів
Добовий приріст нових хворих в Україні зменшився на сотню щодо вчорашнього показника. Протягом 24 годин коронавірус підтвердили у 392 осіб. Від початку епідемії в країні виявили вже 9 009 хворих, 220 із них померли, 864 – одужали.
Найвища кількість зафіксованих випадків у регіонах – на Буковині (1 375). Менше сотні інфікованих до сьогодні виявили в неокупованій частині Луганської (29) та Донецької областей (52), Чернігівській (35), на Хмельниччині (72), Херсонщині (88) та Харківщині (95).
Кожен п’ятий із захворілих на коронавірус – медик (1 749 випадків). Статистику облікував ЦГЗ. І надає поради медпрацівникам, які допоможуть уникнути зайвих контактів і дій у їхній роботі. У коментарі нашій журналістці в Центрі громадського здоров’я зазначили, що за відсутності ЗІЗ у лікарнях медики повинні звертатися до профспілок. І наголосили, що забезпечення засобами захисту закладів охорони здоров’я – це спільна відповідальність керівництва лікарень та органів місцевого самоврядування.
Завтра в Україну прибуває 180 українців зі США. Вони вимушені будуть пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію. МОЗ контролюватиме це через додаток “Дій вдома”, який встановить кожен із них.
Віталій Кличко повідомив, що учора в столиці коронавірус підтвердили у 32 осіб, 20 з них – семінаристи Києво-Печерської Лаври.
У столиці полісмени розповсюджують листівки з інформацією про те, як захиститися від домашнього насилля в умовах карантину. Під час дії обмежень із жертвами й кривдниками працюють і дистанційно, і безпосередньо. Детальніше – у відео.
Уже 11 прикордонників захворіли на коронавірус. Під контролем медиків перебувають майже три сотні їхніх колег, які контактували зі хворими. У відомстві вже змінили графік роботи, аби обмежити кількість фізичних контактів.
Сьогодні прикордонники продемонстрували, який вигляд має аеропорт “Бориспіль” за повної відсутності пасажирів. І зазначили, що попри все, вони досі перебувають на охороні повітряних воріт країни.
Спеціальний комерційний літак компанії МАУ забрав 259 пасажирів з Маямі до Києва. “Цікаво, що саме цей рейс з Маямі став «першовідкривачем». За його прикладом буде організована низка інших спеціальних рейсів, які будуть здійснені за оголошенням уряду України під час карантинного періоду наприкінці квітня і у травні, та які нададуть можливість громадянам повернутись на Батьківщину з різних куточків світу”, – зазначає Посольство України в США.
В Україні можуть дозволити роботу низки продовольчих ринків. Відповідне рішення Кабмін планує розглянути вже цієї середи, 29-го квітня. Йдеться про відкриття 281 продовольчого ринку на всій території України, які зможуть функціювати в режимі не гірше, ніж супермаркети. Тобто з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких суворо каратимуться, аж до закриття роботи ринків на певний період, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
У МОН порадили, як учителям заповнювати класний журнал після карантину. Педагоги займуться цією роботою вже після карантину, спираючись на власні нотатки. Заповнення класного журналу вчителі здійснюватимуть за індивідуальним графіком школи.
Під час карантину погіршилася продуктивність роботи народних депутатів країни. За цей період відбулося вісім пленарних засідань і 384 голосування. За підрахунками КВУ, кожен із обранців взяв участь лише у 57% голосувань. Зазначають: це найнижчий показник Ради цього скликання.
Музиканти оркестру “Zaporizhzhia City Big Band” записали спільне виконання композиції дистанційно. Кожен виконав свою партію, після чого фрагменти об’єднали.
Українські зірки підтримали всесвітній флешмоб з оплесками вдячності тим, хто рятує наші життя та забезпечує спокійне перебування вдома під час пандемії. Ведучі трьох телеканалів записали мовчазні відео, на яких дякують оплесками медикам, рятувальникам, полісменам, фармацевтам, продавцям, працівникам пошти і кур’єрам за їхню роботу під час карантину.
Світ: понад три мільйони інфікованих й Туреччина без шведських столів
Добовий показник нових інфікованих у світі знизився майже на 13 тисяч. Учора виявили 74,7 тисячі хворих на коронавірус. Відтак загальна кількість зафіксованих випадків COVID-19 перевищила три мільйони.
– Кількість виявлених випадків – 3 012 484;
– Одужало – 878 813;
– Померло – 208 517.
Цієї ночі Росія обігнала Китай за кількістю зафіксованих випадків захворювання на коронавірус: 87,2 тисячі проти 83,9 тисячі. Добовий приріст хворих у федерації найвищий за всі попередні дні – понад 6,4.
– Кількість виявлених випадків – 87,2 тисячі;
– Одужало – 7,4 тисячі;
– Померло – 794.
Туреччина планує знову запустити внутрішній туризм наприкінці травня. Влада запевняє, що транспорт регулярно дезінфікуватимуть, а аеропорти, готелі, ресторани й музеї переоблаштують так, аби люди тримали дистанцію. Після карантину, найімовірніше, країна відмовиться від шведських столів у закладах. Працівники сфери послуг зобов’язані будуть проходити медогляд перед початком кожного робочого дня.
– Кількість виявлених випадків – 112,3 тисячі;
– Одужало – 33,8 тисячі;
– Померло – 2 900.
За межами Європи та Америки немає країни з вищою кількістю інфікованих.
Третю добу поспіль у США зменшується добовий показник зафіксованих хворих, хоча він і лишається найвищим у світі. Учора виявили 27,6 інфікованих. У Нью-Йорку на кілька десятків зменшився рівень смертності за добу (понад 330 летальних випадків за вчора).
– Кількість виявлених випадків – 978,7 тисячі;
– Одужало – 107,5 тисячі;
– Померло – 55,3 тисячі.
Комітет із закордонних справ Палати представників США розпочав розслідування щодо рішення Трампа про зупинку фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я. Комітет надає Державному департаменту тиждень для підготування та надання відповідної інформації.
Тим часом сам Трамп продовжує воювати з журналістами в твіттері. Нагадаємо, медична й журналістська спільноти засудили президента, який радив спробувати лікування сонячними променями та вживанням дезінфікувальних розчинів.
There has never been, in the history of our Country, a more vicious or hostile Lamestream Media than there is right now, even in the midst of a National Emergency, the Invisible Enemy!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) April 27, 2020
Чотирнадцять кампаній вакцинації, які охопили б понад 13 мільйонів людей, відкладені через кризу з коронавірусом, повідомила сьогодні ВООЗ. У своєму вступному слові до сьогоднішньої прес-конференції гендиректор ВООЗ Тедрос Гебрейесус заявив, що не здійснили щеплення проти поліомієліту, кору, холери, вірусу папіломи людини, жовтої лихоманки та менінгіту. “Коли охоплення вакцинацією знизиться, виникне більше спалахів. Зокрема – і небезпечних для життя захворювань, таких як кір та поліомієліт”, – підсумував Гебрейесус.
Media briefing on #COVID19 with @DrTedros. https://t.co/7YmDn3HB2e
— World Health Organization (WHO) (@WHO) April 27, 2020
80 найбільших представників модної індустрії Франції об’єдналися для благодійного аукціону, під час якого збиратимуть кошти для медиків. Кожен дизайнер може кастомізувати річ із архівних колекцій або створити щось нове. Ті, хто нині не мають доступу до виробництва, можуть запропонувати ескізи своїх робіт. Головна умова – синій колір речей чи деталей, адже він знаковий для цього заходу. Вартість одного лота стартує від сотні євро. Аукціон триватиме з першого до четвертого травня. Із-поміж інших – у ньому візьмуть участь Chanel, Dior, Celine, Balenciaga, Louis Vuitton, Comme des Garçons. Ще до початку ініціатива зібрала майже п’ять мільйонів євро.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Благодійна організація The Trussell Trust запустила розпродаж робіт ста відомих фотографів. Усе – аби підтримати продовольчі банки на території Великобританії і допомогти нужденним продуктами харчування. У ініціативі беруть участь автори британського походження або ті, хто проживає у країні. Серед них – Юрген Теллер, Гевін Уотсон, Мартін Парр, Джулі Грів, Тайрон Лебон. Вартість одного знімка – 100 фунтів. Придбати їх можна від сьогодні й до шостого травня.