Карантин live: одужання Кам’янки, спалах в столичному інтернаті й звуковий протест Мадриду

На Черкащині поступово запускають непродовольчі ринки й відновлюють туризм у черговому заповіднику. Українські військові, які повернулися з Афганістану, завершують обсервацію. Виписують і їхнього службового пса. У Бразилії звільняють міністра охорони здоров’я, який не пропрацював і місяця, а жителька Челсі вперше за 6 тижнів після пологів і коронавірусу взяла свою доньку на руки. 

65-ий день карантину у фактах та цифрах від команди “18000”. 

черкаси карантин коронавірус пенсіонери

Черкащина: одужання Кам’янки й подяка батькам від вчителів

Минулої доби хворих на коронавірус в області побільшало на дві особи. Також – зафіксували вісім одужань. Активних випадків захворювання на Черкащині нині менше сотні – 93 (78 пацієнтів лікуються вдома, 15 – на стаціонарному лікуванні). 

Загалом виявили вже 350 випадків інфікування COVID-19, 241 пацієнт одужав (68,8%), 16 осіб померли (4,6%).

У Кам’янці, де свого часу зафіксували найбільший спалах коронавірусу в області, одужали вже всі пацієнти – 59 осіб. Нагадаємо, також в місті зафіксували одну смерть жінки з COVID-19. 

Сьогодні місцева комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення про відновлення роботи ринків з продажу непродовольчих товарів у Черкасах. За умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки, за принципом роботи продовольчих магазинів.


Із 18 травня відновить свою роботу ринок Золотоноші. Підприємцям дозволили торгувати продовольчими та непродовольчими товарами в усі дні, крім суботи й неділі.

Волонтер, який підвозив медиків на роботу, втрапив у ДТП. Аварія трапилася вчора на дорозі Н-16, в напрямку Золотоноші. В ОДА звітують, що підвезення медиків вже налагоджене, але водночас дехто з волонтерів продовжує надавати транспортну допомогу.


На Черкащині вчителі записали відеоподяку батькам своїх учнів. Викладачі молодших класів Золотоніської гімназії ім. Скляренка оплесками подякували батькам за допомогу в навчанні під час карантину.

Національний історико-культурний заповідник “Чигирин” відновлює прийом відвідувачів. Доступними для туристів будуть:

  • Замкова гора;
  • територія комплексу “Резиденція Б.Хмельницького” в м. Чигирин;
  • Суботівський історичний музей;
  • Стецівський етнографічний музей;
  • дуб Максима Залізняка.

Як і всюди, обов’язковими є дотримання соціальної дистанції та захисна маска. 

Україна: спалах у столичному будинку-інтернаті й маскувальні маски для бійців

Добовий приріст нових хворих зріс на 61 випадок, проти показників середи. Учора зафіксували 483 нових інфікованих. Найбільшу кількість підтверджених за добу випадків зареєстровано у Чернівецькій області (84), Києві (56) та Волинській області (47).

Загальна кількість випадків перевищила 17 тисяч – 17 330. Одужало вже 4 473 пацієнти, померло – 476, із яких 24 – медпрацівники. Коронавірус підтверджено у 1 220 дітей та 3 420 медиків.

За останню добу проведено найбільшу кількість тестувань методом ПЛР за весь час – 8 996 досліджень.

У столиці виявили нове вогнище коронавірусу. У Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат підтвердили захворювання у 81 особи. Спочатку СOVID-19 зафіксували у медсестри. Потому протестували інших робітників та вихованок, усього – 182 особи. Коронавірус підтвердили в 53 мешканок і 28 працівниць. «Вірус занесла одна жінка – молодша медсестра однієї з груп інтернату. Зазначу, що такі інтернати працюють у закритому режимі. Крім персоналу, їх ніхто не відвідує», – зазначив мер Києва Кличко.

145 українців лікуються від COVID-19 за кордоном. Найбільше недужих громадян України в Італії – 121 особа, шестеро – в Чехії, по троє – в Австрії, Білорусі й Росії. У Швеції і США лікується по двоє українців. У Молдові, Німеччині, Таїланді, Уругваї і на Мальті – по одному хворому.


Українські військові, які повернулися з Афганістану, завершили обсервацію у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування “Трускавецький”. Разом із військовими на обсервації перебував і службовий пес, для якого створили спеціальні умови і проводили регулярні тренування, аби він не втратив форму.

У Вінниці переселенці шиють і передають бійцям на передову маски із тканини “захисного” кольору. Першу партію в пів тисячі масок уже передали на фронт, нині готують другу. 

Світ: звуковий протест у Мадриді й голий – у Нью-Йорку

Приріст нових інфікованих підскочив на 10 тисяч. За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), учора в світі зафіксували 95,1 тисячі нових хворих на COVID-19. За весь період пандемії це четвертий із найвищих добових показників. Загальна кількість випадків майже сягнула 4,5 млн. 

Кількість зафіксованих випадків – 4 498 579;

Одужало – 1 618 361;

Померло – 304 631.

У Бразилії фіксують найвищий приріст від початку епідемії – 13 тисяч хворих на коронавірус за добу. Кількість підтверджених випадків у країні перевищила 200 тисяч, а кількість смертей – 14 тисяч. 

Кількість зафіксованих випадків – 206,5 тисячі;

Одужало – 79,5 тисячі;

Померло – 14,3 тисячі.

Майже одразу після оприлюднення високих показників Президент звільнив нещодавно призначеного Міністра охорони здоров’я. Той пробув на посаді менше місяця. Нагадаємо, попереднього міністра Болсонаро відправив у відставку через його наполягання на запровадженні карантину. Президент і досі проти введення обмежень, адже “потрібно рятувати економіку”. У різних штатах губернатори почали запроваджувати карантин самостійно, але Болсонаро наполягає на скасуванні. Напередодні він вніс салони краси, перукарні й спортзали в перелік першочергових послуг. Рішення сьогодні озвучив міністр, зазначивши, що це ідея президента, пише The Guardian. Після цього чиновник попрощався з посадою. 

Минулої доби в Росії зафіксували 10,5 тисяч нових інфікованих і 68 смертей пацієнтів із коронавірусом (найбільше за останні 5 днів). Від сьогодні в Москві розпочали масове тестування всіх охочих. Щодня відбиратимуть 70 тисяч жителів, які хочуть перевіритися й надсилатимуть їм запрошення. До кінця травня планують відбирати зразки в майже 200 тисяч осіб щоденно. Масове тестування буде безкоштовним. 

Кількість зафіксованих випадків – 262,8 тисячі;

Одужало – 58,2 тисячі;

Померло – 2 418 (за даними Університету Джонса Хопкінса (США). 

У Болгарії місцеві вийшли на протест через продовження карантинних обмежень. Надзвичайний стан закінчив свою дію вчора, але його одразу замінили на надзвичайну ситуацію, що має подібні наслідки. Майже дві тисячі людей вийшли на вулиці Софії з мітингом. Їх зібрала ліворадикальна група “Відродження”. І це було перше масове зібрання в країні. Протестували одразу проти всього: проти карантину, примусової медицини та 5G. Під будинком парламенту мітингувальники кричали “мафія”, “вбивці” та “відставка”. Далі страйкарі перейшли до блокування руху на бульварах. Сутички з поліцією були короткими й без серйозних наслідків. А наслідком, власне, протесту стало затримання восьми осіб. 

Кількість зафіксованих випадків – 2 138;

Одужало – 545;

Померло – 102. 

Іспанія оголосила, що Барселона та Мадрид лишаються на першому етапі послаблення карантину. Тоді як вся країна вже з понеділка входить у другий. Хоча зняття деяких обмежень для двох найбільших міст таки обіцяють. Наприклад, із прийдешнього тижня малому бізнесу регіонів дозволять працювати, якщо це не потребує попередніх зустрічей. Місця культу відновлять роботу на 30% потужності. 

Кількість зафіксованих випадків – 230,2 тисячі;

Одужало – 144,8 тисячі;

Померло – 27,5 тисяч. 

За день до цього рішення жителі Мадриду вийшли на мітинг проти занадто довгого блокування міста. Вони влаштували звуковий протест: свистіли й стукали залізними предметами об опори. Вимагали послаблення карантину й відставки глави Уряду. 

Губернатор штату Нью-Йорк продовжив карантин до 13 червня. Хоча пообіцяв розглянути ідею відкриття пляжів наприкінці травня. Рішення про продовження обмежень також спричинило протести, щоправда, малолюдні й короткотривалі. 

Європейські країни можуть зіткнутися з другою хвилею коронавірусних інфекцій взимку, заявив голова ВООЗ Європейського регіону в ексклюзивному інтерв’ю для The Telegraph. Ханс Клуге попередив країни, що почали знімати обмеження карантину, що зараз “час для підготовки, а не для святкування”. І порадив використовувати поточний період для нарощування потенціалу в лікарнях та зміцнення систем охорони здоров’я. Наголосив, що, за прогнозами, друга хвиля буде суворішою і може потягти більше смертей, адже вона може співпасти зі спалахами грипу чи кору. 

Словенія заявила про кінець епідемії в країні. Перша з-поміж європейських держав. Також – владці зняли частину обмежень. Ще діє заборона проведення масових заходів, масковий режим та рекомендації щодо дотримання соціального дистанціювання. Громадянам ЄС, які в’їздитимуть в Словенію, не потрібно проходили двотижневий карантин. Епідеміологи постійно моніторитимуть ситуацію. У разі погіршення – можуть знову закрити кордони. У травня за добу не фіксували більше 6 нових пацієнтів. 

Кількість зафіксованих випадків – 1 465;

Одужало – 270;

Померло – 103. 

Ізабель Гонсалес вперше взяла на руки свою дитину після 6 тижнів у лікарні з коронавірусом. Жінка народила дівчинку 30 березня. І того ж дня її забрали до лікарні з коронавірусом. Молоду матір підключили до апарату ШВЛ. Їхня родина з Челсі, де одні з найвищих показників захворюваності на коронавірус у США. Напередодні Ізабель виписали з лікарні й вона змогла вперше після пологів потримати свою дитину.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Останні новини