У канівському музеї відкрили експозицію про “подвиг” Беркуту в часи Майдану (ФОТО)

У селі Межиріч Канівського району 9 травня оновили краєзнавчий музей. У ньому, зокрема, розмістили експозицію, присвячену спецпідрозділу МВС “Беркут”. Це викликало обурення не лише в активістів, а й представників Музею Майдану.

Першими увагу на музей звернули активісти “Демократичної сокири”, які опублікували світлини експозиції на сторінці політсили у фейсбуці.

“Експозиція музею – резинові палки, кайданки… Ті самі палки, якими били по голові протестувальників. А ще – спомини учасників подій на Майдані, звісно, з боку міліції. І урочисто висить плакат про загиблих у період із листопада 2013 по березень 2014 “беркутівців”, – розповідають про вміст експозиції активісти.

Фото “Демсокири”

Фото “Демсокири”

Згодом біля музею провели акцію з вимогою демонтувати експозицію, присвячену “Беркуту”. Уже на місці активістам повідомили, що на той момент це вже було зроблено через критику патріотичних сил.

Варто зазначити, що сюжети про відкриття музею з’явилися у низці ЗМІ. У них, зокрема, зазначається, що участь у відкритті музею взяли представники політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. Проте у сюжетах про “беркутівську” експозицію не йдеться – лише про Другу світову війну.

Із вимогою закрити експозицію виступив і Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції гідності.

У спеціальній заяві там нагадали про роль “Беркуту” у протистоянні на Майдані у 2013-2014 роках.

“Нагадуємо, що саме цей спецпідрозділ МВС України здійснив жорстоке побиття мирних протестувальників у листопаді 2013 року, що спричинило вихід на вулиці мільйонів громадян із вимогою покарання винних і дало початок Революції Гідності.

Нагадуємо про прицільну стрільбу по протестувальниках на вулиці Михайла Грушевського в січні 2014 року, зокрема по журналістах, які виконували службові завдання у спеціально маркованих жилетах. Про кадри знущання та тріумфального фотографування своїх жертв. Про світлошумові гранати з доданим до них шротом для максимального ураження протестувальників там само, на Грушевського.

Нагадуємо про те, як 18 лютого “Беркут” пліч-о-пліч із бандитами злагоджено нападав, як нівечив і вбивав беззбройних громадян.

Нагадуємо про тисячі поранених пострілами з травматичної та вогнепальної зброї й потерпілих унаслідок застосування гранат, газів або жорстокого побиття, про викрадення громадян із лікарень і дальше катування їх у міліцейських відділках.

Нагадуємо врешті про Небесну Сотню – жоден із загиблих не був бойовиком, не мав зброї, і єдиною причиною їх загибелі була участь у протесті з вимогою зупинити свавілля влади, захистити державну незалежність України та її демократичне майбутнє. Нагадуємо про цинізм дій спецпризначенців та специфічний “почерк” прицільного вогню на ураження стосовно беззбройних мітингувальників.

Боротьба з протестувальниками неодноразово супроводжувалася наругою над державним прапором і державною мовою, в чому також виявлявся антидержавний та антинародний характер тогочасних силових структур” – йдеться у заяві Музею.

Також меморіальний комплекс-музей Героїв Небесної сотні – Музей Революції гідності закликав Державне бюро розслідувань і Службу безпеки України перевірити факти щодо вшанування “Беркуту”, надати їм юридичну оцінку та вжити відповідні заходи.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. Слава Беркуту, а тех кто приезжает и тявкает типа пида**уков жители должны по морбе дать

    1. Кому слава цим Покидькам?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини