У період самоізоляції ми подорожували лише згадками та мріями. Ми дозволяли собі годинами проводити час у соціальних мережах, гортаючи новинні стрічки і сумуючи за минулорічною відпусткою. Та карантин послаблено, і сьогодні ми можемо подорожувати… А це означає, що потрібно шукати нові фотозони. Пропонуємо переглянути варіанти від «18000»!
Ми промоніторили додаток, який охоплює безліч фотографій – Інстраграм. Підібрали локації з ефектом «вау». До того ж абсолютно всі місця знаходяться на території Черкаської області. У нашій добірці є відомі місцини й не дуже. Переглядаючи їх, ви захопитесь мальовничою й неземною красою Черкаського краю.

Уперед!
Надихайтесь, вивчайте маршрути й подорожуйте!
Палац Лопухіних-Демидових
Мальовничий культурний комлекс розташований у місті Корсунь-Шевченківський на двох берегах неймовірної річки Рось. На території заповідника організовано музей військової техніки під відкритим небом, історичний музей, палацовий ансамбль, картинну галерею.
Садиба Лопухіних-Демидових збудована у XVIII столітті і сьогодні має пречудовий вигляд. Захоплюють око туристів альтанки, статуї, незвичайні мости, величезний ландшафтний парк, джерельця. Окремої уваги заслуговує скелистий берег Росі. У воді закріпились величезні брили, які омиваються чистоводною рікою.

Щоб потрапити на територію заповідника й відвідати всі виставки потрібно купити вхідні білети. Загальна вартість для дорослого – 150 грн., для учня, студента, людей з обмеженими можливостями – 75 грн.

Як дістатися?
Автобуси відправляються з «Нового» автовокзалу та «АС-2». Час відправлення можна обрати на сайті автовокзалів. Перший рейс із «АС-2» – о 06:00, останній відходить з «Нового» вокзалу о 17:25.

Останній прямий рейс до Черкас – о 14:20. Краще поспішити, щоб встигнути надихнутися природою й залишити фотозгадку на пам'ять.

Доведеться сплатити за один автобусний квиток від 80 до 90 грн.

Хто планує подорожувати автомобілем, рекомендуємо рухатися трасою № T2403 і № Р10 (Черкаси – Будище – Яснозір'я – Драбівка – Гарбузин – Корсунь-Шевченківський). Відстань приблизно 72 км, тото 1 година і 20 хвилин.
Тясминський каньйон
Геологічна пам'ятка пророди Тясминський кар'єр – місце мальовниче і теж уподобане туристами. Розташований у місті Кам'янка й відповідно на річці Тясмин. Науковці зазначають, що гранітним схилам каньйону вже більше 2 млрд. років. Подекуди скелі сягають 10 м.
Унікальне місце тим, що на схилах каньйону весною квітнуть рідкісні види рослин, занесені до «Червоної книги України». Це мохи, які збереглися ще з льодовикового періоду та різноманітне зібрання квітів. Тож приємний аромат заворожить вас, а кольорові схили слугуватимуть для ніжних і зворушливих фотографій.

Як дістатися?
Відправляючись із автостанції Черкас («АС-2»), потрібно купити квиток вартістю 52 грн. Курсує більше 10 рейсів. У Кам'янці можна гуляти до вечора, останній рейс до Черкас о 17:00. Автобуси в зворотньому напрямку відправляються з періодичністю в годину.

Автомобілем потрібно проїхати 61 км. Це приблизно година в дорозі. Тримайтеся траси Н16 і Н01 (Черкаси – Сміла – Кам'янка).
Просвітницько-розважальний центр «Зерноленд»
Це колоритне місце знайомить відвідувачів сповна з господарством хліборобів. Місцина, яка нагадує минувшину… «Зерноленд» збудували у мальовничому місці у селі Івківці Чигиринського району.

На барвистих пагорбах «Стрілиці» розташувався цілий центр, який знайомить туристів із українськими звичаями. Тут пропонують величезну кількість розваг і майстеркласів. Відвідувачі можуть власноруч змолоти зерно, пекти козацькі коржі, постріляти з лука, плести ляльки-мотанки й ліпити фігурки або посуд.

Ці всі забави були б не такі й цікаві, якби не зачаровуюча місцина. На пагорбах та схилах квітнуть різнотрав'я. Тут і просто красиві квітки, і лікарські рослини, колекція зернових культур.

Вартість вхідного квитка – 200 грн.

Як дістатися?
Сюди доїхати можна з автостанції «АС-2» автобусами «Черкаси-Чигирин» (потрібно вийти на зупинці в селі Медведівка, а потім рухатися 6,5 км до «Зерноленду») або «Черкаси-Медведівка». Вартість в одну сторону становить приблизно 50 грн.

Автівкою варто дотримуватися маршруту Р10. Ви витратите на дорогу годину, а проїдете 50 км.
Палац Шувалових
Ця історична пам'ятка знаходиться на околиці міста Тальне. Роки будівництва припадають на часи розбудови дендрологічного парку «Софіївка». Тож це величний замок, побудований у стилі французького ренесансу. Садиба розташована неподалік річки Гірський Тікич. Така локація дозволила господарям помістя у свій час озеленити територію.
Сама споруда славиться витонченими шпилями й баштами. На вході зберігся герб роду Шувалових. Красиві балкони й ковані куполи, флігелі достойні уваги.
Проте сьогодні палац занепадає. Якщо ззовні замок ще дихає історією, то у середині будівля в аварійному стані. Але любителям екстриму й надзвичайних краєвидів варто піднятися на вищі поверхи. Тут на відвідувачів чекає винагорода – захоплюючий вигляд майже на всю Кам'янку.

Як дістатися?
До Кам'янки їздять прямі автобуси з Черкас. Сідаючи в автобус з «АС-2», ви сплатите за квиток 52 грн. Із Черкас відправляється автобуси з 6:00 до 16:00. У зворотньому боці, з Кам'янки, теж зручно добиратися. Останній рейс до Черкас о 17:00. І автобуси відправляються з періодичністю в годину.

Автомобілем потрібно проїхати 143 км. Це 2 години 15 хвилин у дорозі. Тримайтеся траси Н16 (Черкаси – Сміла – Шпола – Кам'янка).
Малосмілянський кар'єр
Це затоплений котлован. Раніше тут видобували граніт. Заворожує відвідувачів смарагдовий відтінок води. Це пояснюється тим, що глибина кар'єру, як зазначають місцеві жителі, сягає 80 м.

Кар'єр розташований у селі Мала Смілянка, що поряд зі Смілою. Береги котловану огорнуті зеленню: деревцями й степовими квітами.

У своїх водах ставок зберігає залишки техніки, снаряди часів Другої світової війни. Але породи, які поступово опускаються під землю надійно ховають всі ці речі на згадку для майбутніх поколінь.


Як дістатися?
До місцевого оазису можна дібратися залюбки автобусом, який курсує з Черкас кожного дня. Автобус «Черкаси-Мала Смілянка» відходить із автостанції «АС-2» о 07:40, 11:00, 15:00 та 18:00. Квиток коштує 58 грн.

Власним транспортом потрібно їхати трасою Н16 (Черкаси – Сміла – Холодноярське – Мала Смілянка). Відстань приблизно 40 км. Часу багато не витратите – 50 хвилин і ви на відпочинку.

Леськовський палац
Велична, але невизнана споруда архітектури ХІХ століття знаходиться в селі Леськові Монастирищенського району. Незважаючи на те, що пам'ятка майже втратила свій привітний вигляд, її продовжують відвідувати туристи.

Палац побудований сім'єю Даховських у середині ХІХ століття. Історія розповідає, що господарі садиби були справжніми англоманами, тому палац збудований в англійському стилі. Навколо будівлі зеленів сад з багатьма клумбами та низькорослими живоплотом. Крім палацово-паркового ансамблю на території садиби розташовувалась стайня та іподром для коней. Пейзаж доповнює вихід на ставок зі штучним островом на річці Конелі.

Як дістатися?
Потрібно рухатися з Черкас до Монастирища, а потім шукати «попутку» до села Леськове. З Черкас відправляється чотири рейси о 06:40, 13:45, 15:05, 16:05. Вартість коливається від 230 грн. до 290 грн. за один квиток в одному напрямку.

Із Монастирища курсує п'ять автобусів. Перший о 04:05, останній – 14:00. Квиток коштує від 225 грн. до 285 грн.



Щоб не сумувати довгою поїздкою автомобілем, можна спланувати маршрут природними пам'ятками по дорозі до Леськового. Карти пропонують на вибір три маршрути: через Корсунь-Шевченківський, Буки, інша дорога пролягає через Богуслав та Жашків, або можна рухатися Смілою, Звенигородкою та Уманню. Найкоротший шлях до Леськового займає 3 години і 45 хвилин, це 240 км.

Озеро Бучак
Навколо цього місця ходять легенди, а його красу описували у кінострічках. Озеро Бучак розташовується на території парку дикої природи у селі Бучак неподалік Канева. Це озеро має свої таємниці. Раніше на його місці будували котлован для Канівської ГЕС. Відомо, що його глибина сягає 30 м.

Ще одна його особливість – озеро живиться не дніпровською водою. Його наповнюють місцеві підземні джерела. Тому навіть у найспекотніший день вода здаватиметься прохолодною. Озеро заповнене рибою, в тутешніх лісах живуть дикі звірі, а місцевість багата різнотрав'ям.

При будівництві котловану був зруйнований місцевий ландшафт. Історична гора Лисуха, яка поряд з озером, теж зазнала змін. Нещодавно тут проводилися археологічні розкопки. Гора берегла залишки старовинного посуду, зброї, прикраси. Найголовніше, що сьогодні з її вершини відкривається краєвид, перехоплюючий подих.
Як дістатися?
Добиратися автобусом до озера не дуже зручно. Прямих рейсів немає. Потрібно їхати з Черкас до Канева. Автобуси курсують із автовокзалів «АС-2» та «Новий». Рейси, сплановані з перервою в годину, відправляються з 8 ранку до 7 вечора. Вартість квитка приблизно 90 грн.
Від Канева 13 км рухатися на північ. Краще попросити допомоги місцевого провідника.
Поїздка автомобілем триватиме 1 годину 45 хв, а відстань становить 90 км. Прямуйте через села Мошни, Межиріч, Студенець.

«Тунель кохання» в Черкасах
Віднедавна черкасці знайшли нову локацію для крутих знімків і захопленням природою. Неподалік ПАТ «Азот» у Черкасах утворився тунель, подібний до «Тунелю кохання» у селищі міського типу Клевань. Дерева, огорнули залізничну колію так, що утворився природній тунель. Фотобум заповнив стрічки Інстаграму. Тепер усі охочі чекають черги, аби зробити свіженькі знімки для мережі.
Будьте уважними під час фотосесії чи прогулянки «Тунелем кохання», оскільки це діюча залізнична колія.

Як дістатися?
Добиратися автобусом до озера не дуже зручно. Прямих рейсів немає. Потрібно їхати з Черкас до Канева. Автобуси курсують із автовокзалів «АС-2» та «Новий». Рейси, сплановані з перервою в годину, відправляються з 8 ранку до 7 вечора. Вартість квитка приблизно 90 грн.
Від Канева 13 км рухатися на північ. Краще попросити допомоги місцевого провідника.
Якщо вам міський транспорт не до душі, скористайтесь послугами таксі або доберіться власним авто. 20 хвилин від центру і 10,5 км вам знадобиться проїхати, аби надихнутись і сфотографуватись.

Піщаний кар'єр
Піщані бархани утворилася у селі Червона Слобода біля Черкас. Неординарні фотознімки можете створити на колишньому піщаному кар'єрі. Самі піски намиті дніпровськими водами.

Ніжність у поєднанні з природою створюють нереально атмосферні фотографії.

Як дістатися?
У Червону Слободу курсує міський автобус №115. Також можна дібратися будь-яким автобусом, який прямує в сторону Чигирина.

Якщо вам міський транспорт не до душі, скористайтесь послугами таксі або доберіться власним авто. 20 хвилин від центру і 10,5 км вам знадобиться проїхати, аби надихнутись і сфотографуватись.

Жнива в Мошнах
Місцеве диво. Його можливо побачити лише у кінці липня й на початку серпня. Це місце стало топовим для любителів красивих локацій. Ще раз підтверджує те, що краса у природі й простих речах.



Тож мова про тюки соломи, з яких формують справжні гори. Так зберігають сіно на полях неподалік села Мошни Черкаського району.

Як дістатися?
Із автовокзалів Черкас відходять автобуси, які курсують до містечок області. На вокзалі не доведеться сумувати, оскільки періодичність відправок невелика. Вартість залежить від того, який автобус оберете. Але ціна варіюється від 30 до 50 грн. в один напрямок.
Повертатися в місто з Мошен не проблематично. Потрібно чекати автобус у напрямку Черкас на найближчій зупинці.

Автомобілем добиратися найзручніше трасою Р10. На дорогу потрібно витратити 30 хвилин і проїхати 31 км до центра села.

Землі Черкащини
Якщо не вдається вразити підписників крутими фотопостами, лишається прямувати до навколишніх полів. Навколо Черкас багато «живих» багатих на красу просторів. На полях ростуть жовті й стрункі соняхи, колоситься пшениця чи жито. Або можливо віднайти пустуючі поля, та вони ще більше закохають у свою красу.
«18000» бажає вам гарних поїздок, веселого настрою, а головне блискучих знімків!