На Черкащині проведуть аудит теплопостачальних підприємств

Через високі тарифи в Черкаській ОДА ініціюють комплексний аудит всіх теплопостачальних підприємств області.

Про це на координаційній нараді повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

На Черкащині завершується підготовка до опалювального сезону. Водночас керівництво ОДА стурбоване високими тарифами на теплопостачання та діяльністю Черкаської ТЕЦ.

– Сьогодні найбільші проблеми в черкащан – це тарифи. Тарифи на опалення й гарячу воду – високі. Рівень доходу черкащан в карантин падає. Людям важливо мати можливість оплачувати платіжки. Ми проаналізували ситуацію: кожна черкаська родина щороку переплачує по 4 тис грн. Тарифи спокійно можна зменшити на 20-25%, – зазначив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук. – Задля з’ясування причин ми будемо ініціювати комплексний аудит всіх теплопостачальних підприємств області. Мова передусім про Черкаську ТЕЦ.

За словами очільника області, за весь час діяльності Черкаської ТЕЦ на підприємстві не відбулося жодної модернізації, а також постає питання щодо ймовірного завищення цін під час проведення ремонтних робіт. Крім цього, за словами Сергійчука, у ЗМІ повідомляють, що орендарі ТЕЦ через іноземний осередок закуповують тепло в РФ, продаючи його майже вдвічі дорожче.

– Нещодавно ми надіслали запит до Черкаського хімволокна з аргументацією для зниження тарифів. Я вважаю, що голос черкащан повинен бути почутий. Ми очікуємо відповіді від ТЕЦ, – зазначив голова ОДА.

Водночас присутній на координаційній раді міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що серед міст та обласний центрів України на Черкащині тарифи є найбільш низькими.

Підтримали такі слова мера й представники Черкаської ТЕЦ, зазначивши, що їхні тарифи по області є найнижчими, а по Україні “посідають друге чи третє місце знизу за цінами”.

Також на інформацію про використання неправомірних “схем” у ТЕЦ відповіли, що такі дані – спростовані.

– Така інформація давно гуляє на інтернет-просторі та неодноразово нами спростовувалася й перевірялася правоохоронними органами. За останні роки і ремонтна, й інвестиційна програми виконувалися в майже повному обсязі, звісно, із незначними відхиленнями. Якщо ці відхилення перевищували 3%, то це враховувалося при наступному встановленні тарифу, – зазначив представник ТЕЦ.

Він додав, що від ОДА  був запит щодо надання документів про фінансово-господарську діяльність підприємтсва за останні 10 років.

– Ми відмовили. По-перше, це паралізує діяльність ТЕЦ. По-друге, це не входить до обов’язків ОДА, – зазначив представник підприємства.

Голова правління ПРАТ “Черкаське хімволокно” ВП “Черкаська ТЕЦ” Віктор Олексенко зазначив, що відносно запиту ОДА на підприємстві відбулася нарада.

– Ми на цей запит відповіли та надали свої пропозиції, що можуть призвести до зниження тарифів, – розповів Олексенко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Как это можно тепло покупать в РФ??

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *