Поліція шукає винних у витоку аміачних добрив із черкаського підприємства. Екологи рахують збитки для довкілля (оновлено)

Фото Олександра Познякова

13 жовтня в Черкасах на підприємстві по вулиці Героїв Холодного Яру стався витік карбамідно-аміачної суміші. Ліквідували наслідки інциденту опівночі, однак ще сьогодні екологи та працівники рибоохорони проводять обстеження прибережної зони. 

Як повідомив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков на підприємстві сталася розгерметизація ємності на 5 тисяч куб. м, унаслідок чого стався витік карбамідно-аміачної суміші, що використовується в сільському господарстві як добриво.

У день витоку, 13 жовтня, на місці аварії лабораторія Держекоінспекції Центрального округу відібрала проби ґрунту для визначення концентрації речовин, які до нього потрапили.

Як зазначив у коментарі “18000” Олександр Позняков, вказані проби робитимуться близько п’яти днів.

– Орієнтовно через п’ять днів ми побачимо концентрацію речовин. Потім ми будемо повторно проводити перевірку, адже концентрація завжди збільшується пізніше, – розповів нашому виданню Олександр Позняков. – Це добрива й вони не є хімічною речовиною, яка може спалити все, але все залежить від концентрації.

Фото Олександра Познякова

Також на місці витоку до опівночі працювали аварійні служби, правоохоронні органи та члени підприємства, які вживали заходів щодо відкачування речовини із дренажного каналу з метою недопущення її попадання до Кременчуцького водосховища.

Вже сьогодні зранку екологи та спеціалісти рибоохоронного патруля почали проводити обстеження берегової лінії на предмет загибелі риби та інших водних ресурсів.

– Вони зараз обстежують берег від 5-го причалу до Сагунівки. Там дренажний канал закінчується ємністю, створеною для того, аби в неї збиралася вода. Тобто канал не прямо з’язаний із водосховищем, – пояснює Олександр Позняков. – Загалом цей дренажний канал зроблено для того, якщо йдуть великі дощі й підтоплення, вода набирається й потім вони перекачують її у водосховище. Зараз, зрозуміло, перекачувати цю речовину не будуть.

Площу, на якій стався розлив, ще обчислюють.

– Витік стався на території підприємства та вийшов за його межі. Площа самого підприємства – велика. Також велика й площа каналу, – додав Олександр Позняков.

Нині за фактом витоку речовини слідчими Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області розпочате досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239 КК України (Забруднення або псування земель). За даними поліції, витекло 100 тонн рідини.

Posted by Олександр Позняков on Tuesday, 13 October 2020

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *