Госпіталізація пацієнтів із коронавірусом на стаціонарне лікування відбувається згідно з наказом МОЗ №2122. У зв’язку з цим шпиталізують до медзакладів першої хвилі лише захворілих, що мають вказаний в документі перелік симптомів.
Про це під час брифінгу щодо епідситуації в області, який відбувся 15 жовтня, розповів заступник начальниці обласного Управління охорони здоров’я Олег Найдан.
За його словами, на сьогодні в області діють 16 медичних закладів, де надають невідкладну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією. Заповненість ліжок закладів першої хвилі становить 56,7%. Водночас лише в Черкасах ліжок для пацієнтів із коронавірусом розгорнуто від 63 до 67, оскільки є рухливий показник.
– Заплановано розгортання ліжок для пацієнтів із коронавірусною інфекцією й у Третій міській лікарні, – зазначив Олег Найдан.
Також він пояснив, які пацієнти, що хворіють коронавірусом, підлягають госпіталізації та чому жителів Черкас можуть госпіталізовувати до медзакладів інших районів.
– Із приводу того, що ми можемо жителів міста Черкаси госпіталізовувати в медичні заклади інших районів – ми вимушені раціонально використовувати всі ті ліжка, які в нас є. Ми повинні чітко контролювати їхню заповненість. Адже чітке дотримання заповнення ліжок й контроль того, де виписуються пацієнти – це й є завантаженість ліжок, – додав Олег Найдан. – Є наказ МОЗ №2122 від 17 вересня 2020 року, де прописані чіткі критерії госпіталізації пацієнтів на стаціонарне лікування. Має бути повний перелік симптомів, що є в наказі. Найперше, це неконтрольоване підвищення температури тіла – температура під 40 градусів, що не збивається, а також сатурація киснем менше 90 та задишка, тобто більше 40 дихань на хвилину. Ми обов’язково госпіталізуємо всіх тих, кому треба. Є люди, які мають температуру 37-38 градусів, що добре коригується жарознижуючими препаратами й вони не потребують кисневої терапії. Перебувати на стаціонарі таким пацієнтам немає потреби. Просто варто чітко дотримуватися рекомендацій сімейних лікарів, які їм надають по телефону.