“Група рівних”: що вам найперше спадає на думку? Peer-to-peer (з англ. рівний рівному) – саме такою характеристикою можна означити одну з найцікавіших менторських програм міста Черкаси “Ідея-Дія-Результат”. Це ініціатива, покликана допомогти людям, які б хотіли заснувати громадську ініціативу чи реалізувати проєкт.
Ця ініціатива існує в Черкасах уже 7 років. Засновники інкубатора Даша та Іван Подоляни зазначають: “Ми робимо так, щоб ідеї та енергія містян перетворилися на реальні проєкти, що змінюють наше місто на краще. Для цього ми проводимо цикл безкоштовних занять, пропрацьовуємо з кожним його ідею, створюємо середовище, яке надихає і заряджає, та даємо учасникам інкубатора менторську підтримку протягом реалізації їхніх проєктів”.
Минулого року серед учасників було багато вже відомих громадських діячів та їхні проєкти.
Фактично учасники були на однаковому рівні: вони вже мали власні успішні проєкти. Основною суттю було задати їхнім ідеям нового поштовху.
Ось список деяких з учасників та їхні ініціативи ІДР 2020 року:
- Сергій Шмиголь з ініціативою, яка отримала свою назву по ходу реалізації, “ЧистО2”. Це ініціатива, пов’язана із запровадженням системи моніторингу якості повітря;
- Ольга Касьянова і команда, яка реалізовувала ідею створення власного СММ-бутіку “Mozhna SMM”;
- Єлєна Щепак і команда “Черкаської інформаційної агенції 18000”, які працювали над покращенням фінансової незалежності видання.
- Людмила Фіть із її проєктом “Черкаський книжковий фестиваль”;
- Денис Андрущенко із проєктом “Leaders Fund”;
- Вікторія Лаврентьєва із проєктом фестивалю короткометражного кіно “КіноШот”.
Минулого року проєкт мав експерементальних характер і передбачав менторський підхід та включав низку взаємодій учасників та лідерів інкубатора:
– груповий дзвінок щопонеділка, де учасники ділилися маленькими перемогами і питаннями, які крутяться в голові і на аркушах блокнотів. Тут кожен з учасників міг озвучити болюче для його/її проєкту питання і всі інші учасники брейнштормили, ділилися думками, досвідом та намагаються знайти цікаві розв’язки проблеми.
– індивідуальні консультації, де учасники з ментором глибше працювали над стратегічними завданнями у своєму проєкті.
– вебінари, де спікери розказували про бізнес-інструменти для проєктів, що розвивають громаду.
– домашні завдання – реалізація тих кроків, які проговорювалися під час групових та індивідуальних занять.
Через карантин усі активності відбувалися онлайн – через відеоконференції.
Матеріал підготовлено в межах проєкту “12 місяців стійкості”