ArchArt: що це за конференція і навіщо ми її проводимо

Останні кілька років інтерес до архітектури в Україні значно зріс. Про це свідчать численні архітектурні заходи, на яких виступають не лише провідні українські, але й відомі закордонні архітектори, чиї проекти вже стали сучасною класикою.

Однак такі події здебільшого сконцентровані у столиці або великих містах як то Харків, Одеса, Дніпро чи Львів. Регіони традиційно залишаються на периферії передових процесів.

Наша компанія MANEZH вирішила змінити це, змістивши увагу архітекторів і дизайнерів від міст-мільйонників у менші міста та регіони. Так виникла амбітна ідея створити новий проект – ARCHART. Ми хочемо робити його щороку. Перша конференція проекту присвячена темі “Ти. Контекст. Середовище”. Вона відбудеться уже за тиждень – 11 жовтня і триватиме 3 дні.

Цей проект ми створюємо для того, щоб на базі MANEZH сформувати у нашому регіоні середовище людей, об’єднаних спільними цінностями. Такими як відповідальність, глибина в деталях, постійний розвиток, креативність та найголовніше – лідерство. Ми об’єднуємо архітекторів і партнерів, які своєю діяльністю прагнуть змінити продукт, галузь, культурний рівень самого споживача, давши йому можливість якісно підвищити свій рівень життя.

Поєднавши Arch та Art у назві заходу, ми вказуємо на те, що природа людини насправді тяжіє до мистецтва, прагне оточувати себе речами з душею. Мистецтво ж – це задоволення  у дрібницях, задоволення від життя.

А досягти цього можна шляхом самопізнання та самонаповнення. Людина наповнюється у контакті з іншим, коли вона отримує чотири важливі речі: знання, зв’язки, задоволення й відчуття причетності до чогось більшого, ніж є вона сама.  

Тому ми наповнили наш проект чотирма смисловими блоками, які каталізують процес пізнання себе через інше середовище, інших людей, інший контекст. 

Навчання і розвиток

Ми зібрали архітекторів-практиків з усієї країни, серед яких Сергій Русанов – автор проекту “Земля вовків” у черкаському зоопарку, Ольга Клейтман – автор реставрації парку Саржин Яр у Харкові, Жанна Кисельова – голова Ради з дизайну Одеси та автор реставрації Грецького парку, Ярослав Белінський – дизайнер-активіст і спеціаліст з візуальних комунікацій та багато інших. Про кожного з них ми детально розповідаємо на сторінці заходу у фейсбуці

Для розбудови ком’юніті однодумців ми запланували дружній нетворкінг зі спікерами, під час якого гості зможуть знайти ідеї для нових проектів і партнерств.

Емоції

Емоційна складова  проекту включає дегустацію вина під час цікавої розповіді про цей стародавній напій, презентацію наших авторські коктейлів, танці під запальну зумбу та екскурсію до нашого зоопарку. Це інший якісний рівень усвідомленості у задоволеннях. 

Більше, ніж просто конференція

Остання у списку, але не за значенням – соціально-культурна складова проекту. 50% від вартості проданих квитків будуть передані у Черкаський обласний краєзнавчий музей на реставрацію культурних цінностей, а саме картини “Марія Магдалена”, статуї “Діва Марія” поч. ХIХ століття, і “Псалтиря” (4 книг XVІ – початку ХІХ століття).

Цікаво, що перед першим походом у краєзнавчий музей у мене був навчальний блок  про значення Марії Магдалени у поширенні християнства після смерті Ісуса Христа. І коли я дала у музей запит на реставрацію пам’яток, перше, що вони знайшли, була саме картина “Марія Магдалена”. Хоча вона лежала в архівах без номера і це майже диво, що саме вона потрапила на очі працівникам музею. Я розцінюю це як знак, що ми все робимо правильно. 

На завершення хочеться сказати, що цим проектом ми розпочинаємо дуже амбітну річ – звертаємо погляд на власну історію та культуру, починаємо вивчати їх через маленькі регіони з яких насправді і складається наша українська культура й історія. Це те, що робить країну цілісною. 

Ми віримо, що такі зустрічі у MANEZH даватимуть кожному ріст і розвиток. Тому ми чекаємо черкащан, які займаються архітектурою, дизайном, дотичні до сфери або цікавляться і хочуть відроджувати нашу культуру. 

Маємо самі творити свій світ, сповнений краси й любові там, де ми живемо, щоб передати у спадок нашим дітям і внукам те, чим вони зможуть насолоджуватися та чим пишатимуться. Адже, як казав великий педагог Антон Макаренко: “Освіта продовжується навіть тоді, коли нас немає вдома”.

Приєднатися до події можна ТУТ: http://bit.ly/ArchArtManezh. 

Реклама МХП
Інші матеріали автора:
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *