Кого “сватають” в губернаторське крісло на Черкащині?

Є доволі стара і проста, як світ істина: коли довгий час відсутня офіційна інформація, то на її місці з’являються чутки. Відповідально заявляю, що на сьогодні жодної конкретики щодо ситуації з головою області немає. Вибори вже грюкають у двері, і, здається, настав час для управлінця, що повинен взятися за свою головну і негласну роботу – забезпечення результату, вигідного для чинного глави держави. Бо інакше, для чого ще треба так званий губернатор?

Проте на сьогодні політичними колами шириться виключно інформація, ближча до площини чуток, ніж до реалій. Через те ми відмовилися від написання повноцінного матеріалу, який довгий час планувався на «18000». Обмежуюся лише постом у “Фейсбуці” та цим блогом, наповненим мої власними оціночними судженнями щодо інформації, що була зібрана.

Ітак, з багатьох не пов’язаних між собою джерел, які добре орієнтуються в політичній ситуації в області, випливає кілька можливих сценаріїв і кандидатур:

1. Представник групи Зозулі-Литвина-Вегери. Конкретно – Олександр Литвин.

Надійні джерела повідомляли нашому виданню, що перед стартом виборчої кампанії, франшизу «команди Зе» на Черкащині придбала місцева прокурорсько-бізнесова група. А саме: співзасновник готелю «Апельсин» Сергій Зозуля, колишній прокурор області Олександр Литвин, та екс-перший заступник прокурора Володимир Вегера.

Як доказ такої версії, Зозуля-молодший був представлений у якості «представника» команди Зеленського на Черкащині. Супроводженням виборчої «кампанії Зе» на Черкащині зайнялося адвокатське об’єднання «Віб енд компані», директором якого є Вегера. Ця вкрай цікава компанія делегувала до складу виборчих комісій, зокрема, фігурантів «люстраційного списку» Буджерака і Сидорова (про це ми писали – ТУТ). Син Олександра Литвина – Микола – увійшов до складу ОВК №194.

Вибори «команді Зе» на Черкащині більш ніж вдалися: Володимир переконливо виграв тут на всіх округах. Тож ще результатів другу туру з’явилася інформація, що «ЗеКоманда» на Черкащині має бажання отримати посаду очільника області. Претендентом на неї є, мовляв, саме пан Литвин. Він народився на Городищені і очолював обласну прокуратуру з 2001-го по 2005-й роки.

«Знаючі» люди говорять, що «нагорі» така кандидатура не дуже «зайшла» в силу своїх біографічних відомостей, і затвердженою не буде. Разом з тим, досить вірогідно, що супроводженням «команди Зе» на Черкащині й далі займатиметься все та ж група. Правда, це безвідносно до мажоритарників, адже там можуть спливти найбільш неочікувані і самодостатні кандидатури.

Прогноз – не вірю.

2. Лишається Олександр Вельбівець.

Дует Олександра Івановича і Петра Олексійовича не вразив виборців по Черкаській області. У першому турі чинний гарант поступився в області не лише Зеленському, а і Юлії Тимошенко. Варто припускати, що перед Вельбівцем ставилися певні відсоткові задачі щодо результату Порошенка, і цілком очевидно, що ці задачі не були виконані.
Із новим президентом все буде явно простіше: рейтинг «Слуги народу» біжить попереду кандидатів, і тут головне не ставати йому на дорозі. З ̶К̶о̶с̶ю̶к̶а̶ божою поміччю задача цілком посильна навіть для Вельбівця, можливо, має цьому посприяти і відпустка. За інформацією наших джерел, переговори про збереження посади нині ведуться.

 

Ще один плюс до числа перспектив Івановича зберегти посаду – вже вище зазначена відсутність конкретики в питанні його наступника. Припускаю, якби вибори відбувалися восени по плану, «забезпеченням» результату на Черкащині займалася би інша кандидатура, а так – для зміни голови ОДА немає ні часу, ні кадрового потенціалу.

Прогноз – скоріше вірю, ніж ні.

3. Віктор Шуршин.

Шуршин – директор черкаської філії «Приватбанку». Він – досвідчений управлінець, який давно працює на високій посаді в структурі «Приватбанку». Це людина незаплямована ні скандалами, ні політикою загалом. При пошуку в гуглі його прізвище найчастіше йде пліч-о-пліч із різними благодійними заходами, в яких банк часто бере участь. Словом, в плані нових облич – те, що треба.

Тим не менш для мене його кандидатура досить несподівана і банальна. На користь останньої реакції – власне, зв’язки із вище згаданим банком, які наразі виглядають єдиним серйозним аргументом «за» цього кандидата. При цьому, як мінімум, чотири обізнані особи не пов’язані між собою озвучили саме його кандидатуру.

Прогноз – зараз навряд, але все може бути.

4. Віталій Ільченко.

Ільченко – відомий й успішний підприємець, власник групи компаній «Укравіт».

Його прізвище вперше з’явилося в числі кандидатур на посаду губернатора ще в часи, коли при посаді перебував Юрій Ткаченко. Проте реальним кандидатом він так і не став, оскільки вирішенням питання на Черкащині зайнявся і по суті досі займається ТОП-олігарх Юрій Косюк. На сьогодні ситуація міняється. Ільченко – один з найбільш впливових та впізнаваних бізнесменів області, без політичного минулого, знову ж таки, «нове обличчя».

Результат пошуку зображень за запитом "виталий ильченко укравит"
Як стверджують два наші співрозмовники (з яких один нардеп), його кандидатура реально розглядається у вищих ешелонах в числі можливим кандидатом. Проте нині терміни піджимають, і чомусь є сумніви, що зміна голови ОДА відбудеться в ході виборчого процесу.

Прогноз – перед виборами – навряд, після виборів – хто зна.

Наголошую: не факт, що хоча б один із цих сценаріїв буде втілений в життя. У пості зібрана виключно інформація отримана з розмов із ознайомленими із політичною ситуацією людьми протягом доволі тривалого періоду.

Реклама МХП
коментарі
2 Коментарі
  1. стаття про “бабка надвоє сказала”.
    А ще немає у претендентах Цибка (як мінімум сам він про це говорить і очікує цю посаду), Тренкіна (Юля ж оЗЕленюється потроху), ну й когось із бувших можна було б приплести: Черевка, Чабана, Коваля

    1. Це не стаття – це блог. якщо вам це непомітно, то немає сенсу обговорювати інші пункти, озвучені у вашому коментарі)

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *