Швидка виборча допомога

ШВИДКА ВИБОРЧА ДОПОМОГА для тих, хто досі дезорієнтований. Не про те, за кого голосувати – тут я безсила. Про те – як ))

У МЕНЕ ID-КАРТКА. ДОВІДКА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ТРЕБА, ЩОБ ОТРИМАТИ БЮЛЕТЕНЬ?

Ніт. Раз таке питаєте, імовірно ви – жертва фейку, який масово гуляв в інтернеті. Для отримання бюлетеня на звичайній дільниці треба пред’явити ОДИН з 4-х документів + бути в списку виборців. Комбо!

Документи такі:
паспорт – синя книжка,
паспорт – ID-картка,
тимчасове посвідчення громадянина України (якщо ви нещодавно ощасливили себе українським громадянством),
військовий квиток (якщо ви військослужбовець-строковик).

Комісія не має права вимагати ніяких додаткових довідок, іменних запрошень, посвідчень про зміну місця голосування, ̶р̶о̶з̶п̶и̶с̶о̶к̶ ̶к̶р̶о̶в̶’̶ю̶ – все це залишається в вашому домашньому архіві і нікому, крім вас і ваших нащадків, не потрібно.

Я ПРИХОДЖУ 31-ГО НА ДІЛЬНИЦЮ, А МЕНЕ НЕМАЄ В СПИСКУ ВИБОРЦІВ. ЩО РОБИТИ?

Отримати психологічну допомогу з боку виборчої комісії, не отримати бюлетень. В день голосування зміни в список виборців не вносяться. Всьо, потяг пішов.

Щоб не було таких халеп – зайдіть в особистий кабінет виборця, подивиться, до списку на якій дільниці вас включено.

Якщо нічого не знайшли – застрибуйте в останній вагон: до 29 березня (28-го до 23.59) можете подати позов до суду про включення. Зразок позову тиц сюди.

Але пам’ятайте – принести рішення суду до дільничної комісії ви маєте самі до суботи 30 березня включно. Бо, нагадую – 31-го зміни в список не вносяться і ваша карета перетворюється в гарбуз.

ХЬЮСТОН, У МЕНЕ ПРОБЛЕМА: НАЗВА ВУЛИЦІ ЗМІНИЛАСЬ, А У МЕНЕ В ПАСПОРТІ – СТАРА. А ЩЕ КАРТКА В ПАСПОРТ НЕ ВКЛЕЄНА В 25 РОКІВ… ДАДУТЬ БЮЛЕТЕНЬ ЧИ НЕ ДАДУТЬ?

Повинні дати. Виборча комісія – тадададам! – не має повноважень перевірки дійсності паспортів. Неспівпадіння назви вулиці в паспорті і списку виборців також не заважають отримати бюлетень. Як і неточності і технічні описки в прізвищі, імені, даті народження, номері будинку, квартири…

Тож сміливо йдіть голосувати. Можете записати собі таємничу мантру «Постанова ЦВК №268», щоб зачаклувати члена комісії, який раптом не захоче дати бюлетень.

ЛАДНО, ПРИЙДУ, УМОВИЛИ. І ЗАБАХАЮ СЕЛФІ З КАБІНКИ! МОНА?

Не мона. Фотографувати, відеофіксувати в будь-який спосіб заповнений бюлетень в кабіні для голосування забороняється. Як і демонструвати результати волевиявлення у приміщенні для голосування – бо порушення таємниці.

«Ну, але ж відповідальності саме за селфі не має!» – резонно скажете ви. «Так, не має, – скажу я, – але до вас виникнуть питання: чи фотографували ви свій фейс чи свій заповнений бюлетень, чи передавали ви фото третій особі як учасник системи підкупу…» І тому будьте готові спілкуватись з поліцейським, як тільки ви вийдете, щасливі і отселфені, з кабінки для голосування.

ОК, НЕ БУДУ ПОРУШУВАТИ – ЗРОБЛЮ СЕЛФІ БІЛЯ ВХОДУ. АЛЕ НЕ ХОЧУ, ЩОБ І ІНШІ ЩОСЬ ПОРУШУВАЛИ. ЩО РОБИТИ?

Ай хороший громадянин (чи громадянка), ай молодець! Загальний принцип такий: бачите порушення на дільниці – звертайтесь до голови комісії або поліції. Розбудить, якщо сплять, офіційних спостерігачів . Можете ще безкоштовно потелефонувати на гарячу лінію Комітету виборців України 0 800 212 575 – там дадуть юридичні поради.

Інші матеріали автора:

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *