В Умань нарешті привезли апарати ШВЛ, купівлю яких анонсували ще на початку карантину, а в Черкасах печуть свіжий хліб для нужденних. Поки мер Львова просить уряд про послаблення, у Житомирі відкривають перукарні. Кількість померлих американців із діагнозом коронавірус перевищила втрати у В’єтнамі, а в Італії невідомі влаштовують підпільні кінні перегони, поки решта країни намагається не “розбити” свою психіку.
Таким був 49-ий день карантину. Більше про ці та інші новини області, країни та світу – в нашій черговій хроніці від команди “18000”.
Черкаси: перевезення “тяжких” пацієнтів і домашній хліб для нужденних
За останню добу лабораторно підтверджено COVID-19 у шести пацієнтів. Відтак, загальна кількість зафіксованих випадків – 282. Одужало вже 77 осіб, померло 8 (шестеро з Черкас, по одному в Кам’янці й Умані).
Увечері керманич області сповістив про вже сім нових хворих: четверо з Черкас, по одному з Драбівщини, Шполянщини та Умані.
В інфекційній лікарні обласного центру 19 пацієнтів із коронавірусом. Семеро з них у тяжкому стані, шестеро – потребують лікування за допомогою кисневих концентраторів.
Триває переведення пацієнтів у тяжких станах із Третьої міської лікарні в обласну. Нагадаємо, раніше там виявили спалах захворювання на коронавірус. Недужих перевозять до іншого медзакладу тільки після отримання негативного результату ПЛР-тесту. У лікарні мають запровадити обмежувальні заходи на два тижні.
В Умань нарешті привезли апарати ШВЛ, купівлю яких анонсували ще на початку карантину. “Обладнання було надзвичайно складно отримати під час світової пандемії, але ми це зробили!” – написав мер Умані на своїй сторінці у фейсбуці.
Канівських медиків застрахують на випадок інфікування коронаваірусом. Відповідне рішення ухвалила міська рада. На це з бюджету спрямували 40 тисяч гривень.
Сьогодні на нашому сайті вийшла чергова добірка про благодійність від бізнесу та активістів під час карантину. Ми розповідаємо, як можна долучитися до благодійних проектів та ініціатив, про те, хто найбільше допомагає у цей складний час, та куди йдуть зібрані кошти.
Золотоніська РДА придбає 695 продуктових наборів для осіб, які опинилися в тяжких життєвих ситуаціях. У комплекти покладуть кілька видів круп, цукор, олію, консерви. Набори віддадуть одиноким літнім людям та особам із інвалідністю.
Волонтери ініціативи “Допоможи ближньому” почали самостійно випікати хліб для тих, кому допомагають. Щодня небайдужі розвозять понад 700 гарячих обідів. Продукти й гроші на них їм жертвують черкащани.
Україна: дефіцит донорської крові й повернення перукарень у Житомирі
Кількість виявлених за добу хворих на коронавірус зросла на пів сотні. Учора зафіксували 456 інфікованих (позавчора – 401). Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій області (60), Тернопільській (44) та в місті Києві (43). За добу одужали 111 пацієнтів, 11 – померли.
Від початку епідемії зафіксовано 9 866 випадків. 1 103 пацієнти одужали, 250 померли. У більшості пацієнтів з коронавірусною хворобою під час її перебігу є тромбоемболічні ускладнення. Тому для лікування COVID-19 в Україні використовуватимуть препарати-гепарини.
Майже у двох тисяч українських медиків виявили коронавірус. Лише на Буковині їх 264. У співвідношенні до загальної кількості хворих в області “лідирує” Кіровоградська (36%), Вінницька (33%) та Волинська з Полтавською (по 28%) області.
Через епідемію коронавірусної хвороби в українських медзакладах виник дефіцит донорської крові. У МОЗ наголошують: здавати кров під час карантину безпечно, якщо дотримуватися загальних заходів безпеки. Одна доза може врятувати одразу трьох людей.
Столична влада моніторить самоізоляцію понад 50 тисяч киян. Із них 47 тисяч осіб – повернулися з-за кордону від 11 березня. Йдеться про спостереження від Моніторингового центру. Для фізичного контролю залучили працівників муніципальної охорони.
Кабмін дозволив роботу продовольчих ринків під час карантину за умови дотримання вимог безпеки для недопущення поширення коронавірусу. За словами міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, ринки можуть відкрити за умови збереження санітарних норм, які були запропоновані головним санлікарем МОЗ.
Також вони повинні мати додаткові елементи контролю: участь двох інспекторів Держпродспоживслужби на кожному з таких ринків.
Сьогодні під будівлею Кабміну мітингували представники малого бізнесу. Вони вимагали рівних прав в умовах обмежень для всіх підприємців. І скасування карантину вже з 1 травня.
Під Кабміном акція – автопробіг на підтримку малого бізнесу. Поліція не пускає бочки до будівлі уряду pic.twitter.com/w1fNvzH6bF
— Радіо Свобода (@radiosvoboda) April 29, 2020
У Львові хотіли скоротити кожного 10 працівника міської ради, усього 181 особу. Усе – аби оптимізувати бюджет міста, який недоотримав 70 млн гривень. Але депутати не підтримали таке рішення.
Поза тим міський голова Львова закликає Уряд відкрити доступ до парків та скверів і дозволити роботу літніх терас для кафе та ресторанів з 12 травня. Також просить дозволити місцевим радам самостійно ухвалювати рішення про відновлення роботи перукарень, книгарень, магазинів побутової техніки, канцелярських товарів тощо.
Учора стартував проєкт страхування усіх медиків Львівщини і міста Львова на випадок захворювання коронавірусною інфекцією. Виплати отримають медики, госпіталізовані до закладів охорони здоров’я з підтвердженим діагнозом та позитивним ПЛР тестом. Йдеться про 15 тисяч кожному інфікованому.
У Рівному міська влада вирішила не чекати рішення уряду й дозволила роботу майстерням із ремонту взуття й виготовлення ключів. Ті відкрилися вже у понеділок.
Із першого до четвертого травня в Житомирській області діятимуть жорсткіші карантинні правила. Зокрема – запроваджено обмеження щодо пересування та перебування громадян у громадських місцях у період вихідних і святкових днів.
Водночас у Житомирі вже з 1 травня дозволять працювати перукарням. “Дозволено надання послуг перукарнями за попереднім записом та не більше одного відвідувача на 15 кв. м. площі або за наявності фізично відокремленого робочого місця”, – йдеться в рішенні.
Двоє українців вирішили підзаробити на продажі неіснуючих масок і респіраторів. Схему налагодили двоє чоловіків із Києва та Бахмута. Вони значно занижували ціни в оголошеннях про продаж захисних масок, респіраторів та інших ЗІЗ і обіцяли доставити лише за умови стовідсоткової передоплати. Отримавши гроші, видаляли інформацію та блокували мобільні номери. За майже місяць зловмисники збагатилися на понад два мільйони гривень. Серед ошуканих – навіть медзаклади.
Приватний підприємець із Київщини вирішив підзаробити на дезінфікувальних засобах для військових. Виробництво антисептиків відбувалось з сумнівної сировини, без дозвільних документів і контролю якості. Зазначають: кінцевий продукт був неякісним та небезпечним для здоров’я. Їх поставляли українським військовим.
Світ: США втрачають більше, ніж у В’єтнамі, Туркменістан ховає хворих від ВООЗ
Кількість виявлених за добу випадків коронавірусу зросла на шість тисяч. І становить 75,2 інфікованих. Це перше за кілька днів добове зростання після того, як зафіксували піковий для планети показник у 104 тисячі.
– Кількість виявлених випадків – 3 157 459;
– Одужало – 957 094;
– Померло – 218 727.
Найбільше хворих з’явилось у США, Росії та Бразилії.
Від початку епідемії в США зафіксували вже понад мільйон хворих. Лише минулої доби додалося 24,4 тисячі інфікованих.
– Кількість виявлених випадків – 1 023 304;
– Одужало – 116,1 тисячі;
– Померло – 59 тисяч.
Менш ніж за три місяці від коронавірусу померло більше американців, ніж загинуло представників американських служб під час війни у В’єтнамі. Бойові дії тривали там 10 років, тоді полягло 58 220 американців.
У Росії кількість зафіксованих випадків коронавірусу стрімко наближається до 100 тисяч. За добу там виявили майже 6,5 тисяч нових хворих. Донині це найвищий показник. Учора померло 108 пацієнтів із коронавірусом.
– Кількість виявлених випадків – 99 399;
– Одужало – 10 286;
– Померло – 972.
У Туркменистані раптово спорожніла зона карантину, в якій утримували в ізоляції кілька сотень людей з підозрою на COVID-19, про це повідомляє тамтешня редакція “Радіо Свобода” з посиланням на власні джерела. За даними видання, у лікарні було понад 480 осіб. Пацієнти зникли саме напередодні візиту місії ВООЗ, яка вирішила переконатися, що в країні немає хворих. У карантинній зоні лишилося щонайменше сім осіб, яких планують перезти в психіатричну лікарню. Нагадаємо, раніше президент Туркменістану заборонив вживати слово “коронавірус”. 1 квітня незалежне видання “Хроніка Туркменістану” опублікувало відео, яке демонструє стан справ у зоні коронавірусного карантину в Туркменабаді.
В Італії кількість зафіксованих випадків перевищила 200 тисяч. Минулої доби зафіксували 2,1 тисячі інфікованих.
– Кількість виявлених випадків – 203,6 тисячі;
– Одужало – 71,3 тисячі;
– Померло – 27,7 тисячі.
Висока кількість смертей і один із найжорсткіших карантинів дуже впливають на психіку людей, кажуть медики. BBC отримав доступ до центру психологічної підтримки, яким керує Червоний Хрест. Співробітники кажуть, що вони переповнені дзвінками людей.
З’явилося відео незаконних перегонів на конях в Палермо. На кадрах видно десятки скутерів, які оточують коней. Автомобіль військової поліції, який саме заправлявся на АЗС, негайно поїхав у погоню. Влада розпочала розслідування з метою виявлення відповідальних за незаконні перегони.
Німеччина продовжує дію обмежень на закордонні подорожі до 14 червня. Водночас цього тижня в регіонах країни запроваджують обов’язковий масковий режим. Захист потрібно одягати на ринках, вокзалах, у поштових і банківських відділеннях. У Берліні – лише в автобусах і потягах. Носити можна всі види масок, зокрема й саморобні. Також дозволені шарфи, якщо вони закривають рот і ніс.
Пікові показники нових інфікованих у країні фіксували другого квітня – 6,9 тисячі. Учора виявили 1,2 тисячі хворих.
– Кількість виявлених випадків – 160,5 тисяч;
– Одужало – 120,4 тисячі;
– Померло – 6 330.
Економіка Німеччини за час карантину зазнала найбільшого обвалу за останні 50 років.
Продавчиня в Ухані зворушила своїм вчинком кур’єра, а відео цього – пів світу. Працівник доставки зайшов, аби забрати замовлення. Поруч він побачив шматок торта й записку “Торт – подарунок для кур’єра. Життя нелегке: будь ласка, подбайте про себе”. Так неочікувано для себе чоловік відсвяткував свій день народження.