Карантинний live: мільйонна спільнодія Черкащини, рекомендація скасувати випускні та браконьєрство з бідності

Прохання від церковників до черкащан не йти у храми на Великдень та забезпечення лікарень на 62%, 16-кілограмова капсула для хворих та обмеження для кримчан. Також – найвищі за весь період світові показники пандемії й неочікуваний для самого ветерана-благодійника масштаб його допомоги.

У 36-ий день карантину найгучнішими повідомленнями про коронавірус були заклики не виходити на Великдень з дому й тим паче – не йти в церкву. Про інші не менш важливі новини – читайте у черговій порції хроніки від “18000”.

Черкаси: прохання церковників не йти в храми й мільйонна спільнодія Черкащини

Вранці МОЗ та ЦГЗ сповістили про п’ять нових пацієнтів в області. Пізніше керманич Черкащини повідомив уже про десять нових випадків захворювання

  • Черкаси – 5
  • Черкаський район – 1
  • Умань – 1
  • Кам’янка – 3

Пацієнт із Умані – у медзакладі, інші – лікуються амбулаторно. 

Усього від початку карантину інфіковано 115 осіб, двоє померли (Умань, Черкаси), 31 пацієнт одужав. Лише в Кам’янці за останні дні коронавірус здолало 19 людей

На Черкащині більше 8000 тестів для виявлення коронавірусу. На території Черкащини працюють більше 60 бригад, які їздять і забирають матеріал в осіб із підозрою.

Міністерство розробило панель інформації щодо забезпечення лікарень країни й областей окремо. За цими даними, у Черкаській області загалом – понад 1 400 ліжок, більше 150 в інфекційках, 44 – у реанімаціях. Наявні 26 апаратів ШВЛ. Лікарі забезпечені засобами захисту на 61,6%.

забезпечення черкаських лікарень

На карантині черкащани з кардіологічними хворобами зволікають і пізно звертаються по допомогу. Часто – вже у важкому стані. Про це написала головна лікарка кардіологічного центру. Наголосила: їхній заклад продовжує працювати цілодобово. У період надзвичайноі ситуації проводять оперативні втручання та госпіталізацію хворих в ургентних станах.

На Великдень Черкащину патрулюватимуть 700 полісменів. Насамперед – рейдуватимуть біля церков і храмів. Здебільшого робота поліції буде спрямована на роз’яснення. Найбільш злісних порушників – штрафуватимуть. 

Якщо черкащани не дотримаються карантину, після Великодня в області може бути пік захворювання COVID-19. Про це заявив голова ОДА. І разом із митрополитами, представниками різних конфесій закликав черкащан не йти до церкви на свято. Лишитися вдома з родиною й переглянути літургію онлайн. Міський голова Черкас заявив, що не піде цього дня в церкву: так він хоче подати приклад іншим.

“Нам треба зберегти життя одне одного. Нами повинна рухати любов. Любов вимагає тих заходів, які ми робимо, переходячи в онлайн режим трансляції богослужінь. Ми переконуємо парафіян не йти до церков, але й не уникати єднання з Богом. Лишайтесь вдома, але водночас моліться. Трансляцію можна подивитися на сторінці Свято-Троїцького собору у фейсбуці. Також трансляцію будуть вести ЗМІ”, – додав Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. На сторінці собору щодня транслюють служби онлайн. 

Черкащани почали затягувати з оплатою комуналки. Про це повідомив заступник керманича області. Зазначає: у компаній, які надають компослуги, уже спостерігаються проблеми з обіговими коштами. Це може призвести до зниження якості надання послуг. 

Протягом трьох тижнів черкаські благодійники з ініціативи “Спільнодія Черкащини” зібрали 19 мільйонів гривень на протидію коронавірусу. Закупили засобів захисту та обладнання на понад 15 млн, спрямували допомогу 20 медичним закладам Черкаської області. 

У Чистий четвер два черкаські депутати ділилися з місцевими дезінфікувальним розчином. Допомогу спрямували 140 ОСББ Черкас. 

Черкаський підприємець зі своїми дітьми та товаришами уже кілька тижнів самостійно готують антисептики й віддають їх тим, хто цього потребує. Перша партія у 150 літрів розлетілася майже миттєво. Нині підготували другу – у 600 пів літрових та літрових пляшок. 

Поліцейські офіцери громади спільно з керівництвом Зорівської ОТГ відвідують осіб похилого віку, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують допомоги. Навідуються до людей похилого віку й осіб з інвалідністю, які залишилися самі та через поважний вік опинилися в складних життєвих обставинах. Офіцери допомагають забезпечити їм доставку необхідних продуктів та речей. За необхідності надають допомогу по господарству.

Україна: священник, який не повірив, та капсула для хворих

Без трьох 400 нових пацієнтів із коронавірусом. Такий приріст за добу. Загальна кількість виявлених випадків у країні перевищує чотири тисячі – 4 161. Унаслідок ускладнень, спричинених хворобою, померли 116 людей. 186 осіб уже одужали. 

Лише у столиці зафіксовано вже 644 випадки, у Київській області – 878. 

В Україні коронавірус підхопили 788 медиків. Найбільше в Чернівецькій області – 126 осіб. 

У Калуші на Івано-Франківщині на коронавірус захворіло 14 медиків пологового будинку: троє акушерів-гінекологів, анестезіолог та 10 медсестер. Заклад закривають на карантин. Зазначають, що вагітних і породіль там нині немає. П’ять жінок саме мали виписати, їх перевірять ПЛР-тестами. 

У Збройних силах України зафіксований другий летальний випадок від коронавірусу. Перші ознаки хвороби – підвищена температура та ускладнене дихання – у пацієнта з’явилися ще 1 квітня. 8 квітня через погіршення самопочуття його доправили у реанімацію Львівської обласної інфекційної лікарні. Чоловік був підключений до апарату штучної вентиляції легень та отримував необхідне лікування, наголошують медики. 

Випадки захворювання виявили в Іонинському монастирі – чоловічому монастирі УПЦ (МП). Його можуть закрити на карантин, заявив під час брифінгу Кличко. 

На Буковині минулої доби діагноз коронавірус визначили чотирьом священникам. Один із них не погоджується із діагнозом – і планує надалі проводити богослужіння. Додамо, у Чернівецькій області один із найвищих показників захворювання. Там уже зафіксували 662 випадки інфікування коронавірусом. 

В анексованому Росією Криму людям за 65 років заборонили виходити з дому без спецперепустки, повідомляє “Радіо Свобода”. Якщо кримчанин порушить вимоги російської влади щодо самоізоляції, його можуть оштрафувати на 4000 рублів. Водночас за проведення масових заходів, заборонену роздрібну торгівлю та роботу закладів громадського харчування тепер штрафуватимуть на суму від 30 тисяч рублів для посадових осіб до 300 тисяч рублів для юридичних осіб.

Через відсутність авіасполучення зупинилися поставки лікарських засобів з-за кордону для людей з рідкісними захворюваннями. МОЗ України заявляє, що працює з імпортерами, щоб розв’язати цю проблему.


Кременчуцькі підприємці виготовили першу капсулу для транспортування хворих на COVID-19. 16-кілограмова прозора капсула виготовлена з герметичного матеріалу, має маску, прибори для подачі кисню, компресор і фільтри для знезараження повітря. Також вмонтовані рукавиці-манжети, щоб лікарі могли проводити будь-які маніпуляції без контакту з хворим. Після тестування медики повернули прилад на доопрацювання. Якщо працівники екстренки вподобають капсулу, підприємці можуть вийти на серійне виробництво.


Міністерство освіти і науки рекомендує школам не проводити останні дзвінки та випускні вечори. Про це йдеться в листі до керівників департаментів освіти і науки й закладів середньої освіти.

Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі. Сайт також містить корисну інформацію для педагогів: щодо режиму роботи, зарплат, відпустки, атестації, заповнення класних журналів, інструментів для дистанційного навчання тощо.

Світ: найвищі добові показники та браконьєрство з бідності

Цієї доби світ зробив стрибок у 20 тисяч. Саме на стільки зросла кількість зафіксованих випадків. Протягом 24 годин реєструють майже 80 тисяч інфікованих і 10 тисяч смертей, спричинених коронавірусом. Останнє – найбільший показник летальних випадків від COVID-19 за весь період. Усього від початку пандемії у світі зафіксували понад 2,1 млн захворілих, майже 533 тисячі одужало, майже 141 тисяча померла. 

коронавірус 16 квітня

США. Протягом доби хвороба забрала життя майже 2,5 тисяч жителів Америки. Це найбільший показник для країни та світу. 

  • Загальна кількість випадків – 641 тисяча;
  • Одужали – 52,8 тисяч;
  • Померли – 31,6 тисяч.

У Лос-Анджелесі всі концерти й спортивні заходи скасовують до 2021 року. Єдине, що може змусити владу змінити рішення, – винайдення вакцини. У штаті Мічиган люди вийшли на масовий протест щодо правил карантину. 

Великобританія. ЦІєї доби країна перетинає позначку в 100 тисяч зафіксованих хворих. 

  • Загальна кількість випадків – 104 тисячі;
  • Одужали – 370 осіб;
  • Померли – 13,7 тисяч.

99-річний ветеран Другої світової зібрав для медиків Національної служби здоров’я майже 12,4 млн фунтів стерлінгів. Чоловік, який свого часу здолав рак, вирішив допомогти медикам у нелегкий для них час. Він хотів зібрати бодай тисячу фунтів. І пообіцяв щоденно проходити своє подвір’я 100 днів. Завершити має 30 квітня у свій 100 день народження. Перші тисячу фунтів люди віддали лише протягом доби. Нині колишній командир танку своїми “прогулянками” зібрав уже понад 12 млн фунтів. І гроші продовжують надходити. 

Франція. У країні росте добова кількість зафіксованих випадків. Однак її пояснюють затримкою вчорашніх даних. 

  • Загальна кількість випадків – 134,5 тисячі;
  • Одужали – 31,5 тисяч;
  • Померли – 17,2 тисяч.

Медикам найбільш постраждалих від коронавірусу районів обіцяють премії в 1 500 євро. Також медпрацівникам доплатять за додаткові години роботи. Найбільш стурбовані карантином нині літні люди. Адже з 11 травня країні обіцяють послаблення обмежень. Але пенсіонерів та людей із мультипатологіями це не стосуються. Вони й далі сидітимуть удома. 

Розграбування в Кейптауні та хаос у постачанні продуктів харчування в Йоганнесбурзі. У третій тиждень карантину Південну Африку накрила хвиля криміналу. 

Бідність, яку спричинив карантин, стає причиною браконьєрства. Про це заявляють природоохоронні організації, пише “BBC”. У Камбоджі за одне полювання знищили 1% усієї популяції виду птиці, який на межі зникнення.В Індії надійшло повідомлення про підйом тигрового браконьєрства. В Африці є побоювання, що носорогам та іншим тваринам, яких лишилося обмаль, загрожує небезпека. 

Південна Корея стала першою країною світу, яка провела вибори в умовах пандемії. Перемогу здобула партія влади. Явка виборців склала 66% – найвище за останні 28 років. На всіх дільницях стояли санітайзери, людей пускали лише в масках, ті трималися розмітки на підлозі, аби не порушувати дистанцію. 

Apple опублікував дані про переміщення жителів 63 країн світу. Інформація доступна на офіційному сайті компанії. Зазначають: дані для графіку не пов’язують із конкретними людьми та їхньою персональною інформацією. За графіком, найкраще самоізолюються в Італії. Люди почали виходити з дому на 78% рідше. У Британії – на 61%, у США – на 41. України в переліку моніторингу поки немає. 

apple covid-19

Ріанна спрямувала понад два мільйони доларів постраждалим від домашнього насильства під час карантину. Кошти співачка віддала у Фонд мера Лос-Анджелеса. Таку ж суму в організацію направив засновник і керівник Twitter Джек Дорсі. 

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *