40-ий день війни: вибори в Угорщині та Сербії, звільнення Житомирщини та волонтерство на Черкащині

Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Минає 40-ий день повномасштабного вторгнення військ російської федерації на територію України. Допоки весь цивілізований світ оговтується від жахіть, вчинених агресором в околицях Києва, росіяни продовжують накопичувати сили для посилення наступу на сході нашої країни. За інформацією української та світової розвідок, росіяни не відмовляються також від намірів взяти Харків. Таке завдання перед ними стоїть нібито до 9 травня. Водночас Збройні Сили України готові давати відсіч ворогу у всіх напрямках і відвойовувати захоплені та окуповані раніше території.

Черкащина

Черкащани продовжують забезпечувати потреби Збройних Сил України у різний доступний їм спосіб. Зокрема, цієї суботи відбувся благодійний концерт, на якому вдалося зібрати майже 70 тисяч гривень.

Також 16 тисяч гривень зібрав художник Валентин Кудлай, створивши листівки та постери зі світлинами Черкащини. Їх, до речі, ще можна придбати. 

Також для потреб 93-ої бригади “Холодний Яр” було передано спеціальний реанімобіль. Про це повідомив радник голови Черкаської ОВА Олександр Скічко. Зі свого боку Канівська міська рада повідомляє про те, що передала у найбільш “гарячі” точки України понад 4 тонни гуманітарного вантажу. 

Як і раніше, волонтери шукають усе необхідне для наших воїнів. Серед актуальних потреб зараз, зокрема, з’явилося відпрацьоване мастило. Крім того, аби забезпечити оперативну доставку вантажів до “гарячих” точок, волонтери просять допомоги із пальним.  

У Черкасах та області триває навчальний процес. Форма, як і раніше – дистанційна. За словами очільника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, нині на Черкащині дистанційно навчається понад 4 тисячі дітей-переселенців. Також Ігор Табурець повідомив про те, що в аптеках поступово відновлюється асортимент ліків.

Черкаські правоохоронці опублікували чергову розмову окупантів, перехоплену ними за допомогою спеціальних засобів. Цього разу окупанти відмовляються від будь-яких нагород, аби тільки швидше повернутися додому. 

Україна

Президент України Володимир Зеленський сьогодні особисто відвідав звільненні раніше околиці Києва – Бучу, Ірпінь та Гостомель. Президент поспілкувався з місцевими жителями та волонтерами. Його супроводжували представники світових ЗМІ, які в чергове переконалися у зверствах, вчинених військовими російської федерації на цій території. Європейський союз та США не знаходять будь-яких виправдань подібній агресії та звинувачують росію й особисто путіна у військових злочинах. 

Сьогодні стало відомо, що окупанти покинули територію Житомирської області. Також було організовано безпечний маршрут виїзду з Чернігова. Водночас окупанти продовжують завдавати удари по іншим територіям України. Сьогодні вчергове був обстріляний Харків і Миколаїв. В результаті цих ударів загинуло цивільне населення. Зазнала нападу і Одеса. Постраждала інфраструктура Тернополя. Також ворог продовжує нарощувати сили для наступу на сході України. 

Страждає Маріуполь. У заблокованому агресором місті залишається понад 130 тисяч жителів. Про це повідомляє мер міста Вадим Бойченко.  За словами президента України Володимира Зеленського, питання Маріуполя вирішується і є чи не найскладнішим. У коментарях журналістам він зазначив, що допомагає у цьому Туреччина, де недавно відбулися перемовини української та російської сторін. 

Фото: Слово і Діло

Крім того, президент Володимир Зеленський продовжує звертатися до світової політичної та культурної еліти у будь-який доступний спосіб, аби вони не зупиняли допомоги Україні та навпаки її посилювали і більш рішуче діяли у протистоянні росії. Зокрема, Зеленський у ніч на понеділок, 4 квітня, виступив з відеозверненням до учасників та глядачів церемонії вручення музичної нагороди Grammy. 

На вчорашні слова Володимира Зеленського, адресовані колишнім лідерам Європейських країн Ангелі Меркель та Ніколя Саркозі, відреагувала ексканцлерка Німеччини. Вона засудила дії росії, втім зазначила, що вважає правильним рішення європейських країн у 2008 році не розширювати НАТО за рахунок України. 

Світ

В Угорщині та Сербії відбулися вибори. Так угорці обирали парламентарів і тут перемогу вчергове здобула партія, очолювана Віктором Орбаном, який є відкритим симпатиком володимира путіна та одним з головних “лобістів” росії в Європейському союзі. Партія Орбана здобуває перемогу на виборах вже четвертий раз поспіль. Також перемогу на виборах у Сербії був переобраний президент Александар Вучич, який також є відомим симпатиком путіна. 

На тлі жахливої правди окупаційних реалій російської армії Європейські країни продовжують розробляти черговий пакет санкцій. Цього разу йдеться про запровадження енергетичного ембарго – заборони імпорту до країн ЄС російської нафти та газу. Нині країни не мають консолідованої позиції. Окремі члени ЄС виступають проти такого кроку, втім консультації тривають. Західні ЗМІ заявляють про те, що рішення буде ухвалене вже 6 квітня. 

Одразу чотири країни ЄС заявили про те, що планують закрити кордони з росією – це Польща та країни Балтії: Литва, Латвія та Естонія. Литва зі свого боку закриває власне посольство у москві та відкликає посла з цієї країни. 

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *