Днями директор компанії Default Value Роман Кузуб поділився зі студентами Черкаського національного унерситету ім. Б. Хмельницького власним досвідом роботи в ІТ. Сім причин, що змусять вас задуматися про кар’єру у цій сфері, від керівника ІТ-компанії далі.
В ІТ ти отримаєш розумних людей довкола
Це дуже важливо, коли ти приходиш на роботу і розумієш, що всі люди довкола – дуже кльові. Адже це ті люди, які змогли опанувати дуже складну і цікаву професію. Вони мають схожі з тобою цінності і з ними цікаво спілкуватися.
Твій бос справді піклується про тебе
В Україні ІТ росте швидше, аніж кількість ІТ спеціалістів. Всім компаніям дуже потрібні фахівці. Зараз велика проблема – знайти спеціаліста.
Якщо ви вивчилися і стали гарним спеціалістом, то не ви шукаєте роботу, а вона – вас. Все просто: ви витратили час і стали кльовим, а потім я бігаю за вами і кажу: “хей, приходьте до нас, у нас є гамак”.
Зарплата
Зарплата в ІТ суттєво вища за середню по ринку. З ІТ конкурують хіба фармацевтика, менеджмент агросектору і сталеливарні заводи.
Соціальний пакет
Для залучення спеціалістів компанії зазвичай не просто виконують те, що на них покладає закон (давати відпустку, оплачувати лікарняні тощо), а й роблять купу інших крутих штук. Наприклад, хтось додатково може оплачувати вам спортзал, курси англійської мови, поїздки на конференції. Фрукти по середах і цукерки по п’ятницях – як у нас. І ще купа всіляких штук, які роблять для того, щоб вам було комфортно.
Гарний офіс
Команда дбає про те, щоб вам було комфортно працювати. Зручні open space і купа цікавинок у них, як то настільний футбол чи xbox.
Завдання, які справді цікаві
Мені дуже не подобаються одноманітні завдання. Я не люблю робити тривалий час одне й те ж. Нехай різні завдання – це складніше, але ти відчуваєш, що живеш, коли не лише рутиною займаєшся.
В ІТ завжди є що робити. Навіть якщо в тебе на роботі є нудне завдання, яке потрібно робити два місяці, ти однак цікавишся новими технологіями, пробуєш щось нове. Нові завдання і виклики неодмінно прийдуть. Це не дає твоїм мізкам скочуватися у “труси-півас-телевізор”.
Відсутність бюрократії
На “ви” у компанії ми називаємо лише одну людину – нашу прибиральницю. Та й то скоріше тому, що вона похилого віку і нам незручно.
Всі говорять на ти, зокрема й до директора. Немає начальників, дуже плоска структура.
Чому переїзд – не завжди добре?
Сьогодні Черкаси – у десятці міст за кількістю ІТ-спеціалістів. Ця сфера тут розвивається динамічно, як і скрізь. Зарплата – також на рівні з іншими містами. Вище хіба в Києві чи у Львові.
Але життя в Черкасах значно комфортніше. Я знаю, про що говорю, тому що сам 5 років пропрацював у Дніпрі і 6 – у Києві. У столиці я добирався на роботу не менше 40 хвилин. Тут за 40 хвилин у Свидівок можна з’їздити. Повірте, ці пара годин, які додаються щодня на дорогу, дуже цінні.
У Черкасах є ресторани, річка, ліс. Це центр України, тут до Києва рукою подати, якщо тобі аеропорт треба чи на концерт якийсь. Місто компактне. А зараз його ще й приводять до ладу. Я стаю фанатом Черкас!
Для ІТ тут доволі гарна перспектива. У нас у кластері 15 компаній, а всього їх більше 80-ти.
Декого манить життя за кордоном. У Черкасах з тим рівнем доходів, що дає IT, ти можеш дозволити собі майже все. Натомість за кордоном рівень зарплат практично такий же, але набагато вищі видатки (податок, оренда житла тощо). І виходить, що на життя тобі залишається значно менше. До того ж є ще патріотичні мотиви, друзі та батьки, мова, ставлення до приїжджих тощо.