Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за минулу добу.
Завершилась 77-ма доба спротиву української армії та інших захисників повномасштабній агресії військ російської федерації. Окупанти продовжують наступати на півдні та сході країни, де у своїх діях мають певні успіхи. За зведенням Генштабу, ворогу вдалося форсувати річку Сіверський Донець на Лиманському напрямку задля продовження наступу на Сєверодонецьк, де сконцентроване велике угрупування українського війська.
Також офіційний Київ продовжує шукати можливостей деблокади або евакуації українських військових з Маріуполя, принаймні про це повідомляють офіційні представники уряду. Зокрема, зі слів Ірини Верещук, росіяни відмовляються обмінювати важкопоранених воїнів на власних військовополонених.
Черкащина
На Жашківщині повідомили про загибель воїна-захисника Костянтина Водоп’яна 1997 року народження. Він загинув, боронячи нашу землю від окупанта.
Також стало відомо про загибель при звільнені одного з населених пунктів Харківщини старшого солдата Сергія Ковіти. Воїн 1995 року народження, уродженець Шполянщини. Із 2014 року брав активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей.
У селі Гребля Христинівської територіальної громади попрощались із воїном-патріотом Назаром Гончаруком. Він навчався на кухаря-кондитера у Вінницькому училищі, потім відбув службу у прикордонних військах. Згодом добровільно пішов в АТО, а коли розпочалась повномасштабна війна, пішов захищати Батьківщину.
Жителі Тальнівської громади провели в останню путь земляка-захисника України Олександра Захарченка. Воїн був у добровольчому батальйоні “Карпатська Січ”, загинув 15 квітня в Ізюмі, на Харківщині.
Жителі Єрківської територіальної громади попрощалися з односельчанином, загиблим воїном Михайлом Мруженком. Із початку повномасштабного вторгнення в Україну воїн став на захист рідної землі. Михайло загинув 24 квітня внаслідок обстрілу ворожої артилерії на Донеччині. Він 1978 року народження.
У Катеринопільській громаді провели в останню путь Анатолія Федоренка 1976 року народження, уродженця села Комарівка.
Його мобілізували до ЗСУ в березні 2022 року. Проходив військову службу старшим оператором протитанкового відділення. Загинув боєць 30 квітня на Луганщині. Під час мінометного обстрілу отримав поранення несумісні з життям.
Світла пам’ять патріотам!
Водночас бійці Черкаської територіальної оборони показали журналістам власне тренування, що відбулось на одній із локацій. Під час тренування на ситуативному полігоні бійці вчилися поводженню зі зброєю, а також тренувалися надавати медичну допомогу, проводити евакуацію та рити окопи.
Також райони Черкащини продовжують отримувати допомогу для забезпечення потреб внутрішньо-переміщених осіб. Цього разу до районів надійшло понад 100 тонн вантажів.
Україна
Президент України Володимир Зеленський, спілкуючись із французькими студентами розповів, що Україна готова воювати до повернення всіх своїх територій, що були відібрані у неї росіянами.
Ворог продовжує завдавати ракетних ударів по території України. Зокрема, постраждала Полтавщина та Харківщина.
На Сході та Півдні ворог застосовує стволову артилерію та системи залпового вогню не лише по позиціям наших військових, а і по об’єктах цивільної та житлової інфраструктури.
Командування Національної гвардії вперше з моменту початку повномасштабної війни повідомило про втрати – загинув 501 нацгвардієць. Вічна слава кожному з них.
Ставленики окупантів на Херсонщині розповіли, що область нібито має увійти до складу російської федерації до кінця року на підставі чийогось наказу. Про це повідомив стример-колаборант кіріл стрімоусов, відомий у довоєнний час своєю ексцентричною та психопатичною поведінкою. Нині стример-колаборант займає одну із посад в адміністрації колаборантів. Водночас у москві прокоментували заяви стримера, повідомивши, що Херсон має увійти до складу росії нібито так само “легітимно”, як і Крим.
Світ
Ще один парламент визнав дії росії на території України геноцидом. Цього разу це зробили у Чехії. Раніше подібне рішення ухвалили в Литві.
У Європі продовжують шукати варіантів запровадження нафтового ембарго для росіян. Як і раніше, категорично проти Угорщина і її уряд на чолі з прокремлівським політиком Віктором Орбаном. Він уже пригадує історичні моменти, аби не відмовлятися від нафти росіян і блокувати це рішення об’єднаного Заходу.
Нагадаємо, російсько-українська війна перейшла у нову фазу. Її прогнозують як затяжну.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу