Рідні військових, які зникли на фронті, мають надати якомога детальнішу інформацію про них в усі необхідні інстанції. Найперше – звернутися до поліції.
Алгоритмом пошуку зниклих на війні під час ефіру “18000” поділилася із регіональна координаторка уповноваженого з питань зниклих безвісти в області Анна Донець.
За її словами, одним із головних кроків з моменту, коли людина отримала сповіщення про зникнення свого рідного, є звернення до Національної поліції України та написання заяви на відкриття кримінального провадження. Крім цього, рідні у поліцію потрібно надати свої зразки ДНК. Надалі їх внесуть до єдиної бази.
Наступний етап – звернення в кожну державну інстанцію. Зокрема:
- Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин. Сюди варто подати заяву про зникнення рідного. Телефон для дзвінків з України: 0800339247.
– Тут відкриється особова справа про зниклого, куди додасться вся інформація, яка допоможе потім у пошуку та написанні звернень, заяв. Далі йде напрацювання саме з родиною: якій родині й що на цей момент потрібно зробити, – пояснює Анна Донець. – У нас (Офісі Уповноваженого, – ред.) особова справа включає всі дані про особу: дата народження, прізвище, ім’я та по батькові, максимальний опис особових прикмет, військова частина, де перебували (для можливого встановлення геолокації, – ред.).
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
- Об’єднаний центр СБУ. Сюди родина зниклого, зокрема, має надати його фотографію з різних ракурсів.
– У нас є обміни полоненими. І з кожним хлопцем, який повернувся з полону, незалежно від його емоційного стану працюють і показують фотографії зниклих. Є ймовірність, що хтось упізнає зниклого й надасть інформацію про його місце утримання та стан, – ділиться Анна Донець.
Дивитися ефір “18000” про пошук зниклих повністю:
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”