Безпліддя після перенесеного аборту або викидня: шляхи до відновлення репродуктивного здоров’я

Загальновідомий факт: аборт пов’язаний із високим ризиком безпліддя. Стверджуючи це, мають на увазі штучний аборт. Логічно припустити, що викидень несе приблизно ті самі ризики. Насправді це не так. Ані аборт, ані викидень не мають прямого зв’язку з безпліддям, хоча є нюанси, які слід знати.

AD_4nXe4bHt4rw9cBVk6XTRVvzWsD_TrG18OWEiyYOWXVDFImg-UHCypGAYXFq4pydDs6tFU26KhxBdIUhRvUjOnjOWnrITaAttqDoPQMoeNn9xC99xg7usHWMsJgyV4TjPHk7njiLvoihZnyoziQpcdqLA?key=TSNKtFk1eu_kos1Q5s_IP4mZ

Безпліддя після перенесеного аборту: міфи та реальність

Американський коледж акушерів та гінекологів (ACOG), думка якого вважається експертною, не виявляє прямої кореляції між абортом і майбутньою безплідністю. Звісно, ​​не все так просто. Неправильно стверджувати, що аборт не несе жодних ризиків. Але для оцінки ризиків слід враховувати багато чинників, серед яких основними є вік жінки, супутні захворювання, термін вагітності, на якому зроблено аборт, та метод переривання. В цілому аборт, виконаний на терміні до 12 тижнів у медичній установі з дотриманням усіх правил, має мінімальні ризики для здоров’я жінки. Це підтверджує дослідження, в якому аналізували дані про 54 911 абортів у 50 273 жінок. Дослідники виявили, що ускладнення виникли лише у 2,1% випадків, а серйозні ускладнення — у 0,23% випадків.

Існують три методи переривання вагітності: медикаментозний, вакуумна аспірація та хірургічний (вишкрібання). Медикаментозний аборт має найменші ризики. Метод вакуумної аспірації пов’язаний із незначним ризиком пошкодження фаллопієвих труб. Певні ризики має хірургічне переривання вагітності, як і будь-яка хірургічна процедура. Це ризик травмування шийки матки та стінки матки. Проте всі сукупні ризики всіх методів штучного переривання вагітності набагато нижчі порівняно з ризиками під час пологів.

Отже, чи може розвинутись безпліддя після аборту? Так. Якщо у жінки раніше були проблеми з репродуктивним здоров’ям, наприклад, ендометріоз або синдром полікістозних яєчників, після переривання вагітності вони можуть посилитися. Іншими чинниками ризику є вік, близький до пременопаузи, ускладнення аборту як от інфекції або травми, повторні аборти.

Безпліддя після викидня

Викидень — це той самий аборт, але що стався спонтанно. За статистикою, від 51 до 53% всіх вагітностей закінчується мимовільним перериванням на терміні до 5 тижнів. Це такий ранній термін, що багато жінок навіть не підозрюють, що були вагітні. Жодних наслідків для здоров’я такий викидень не має, інакше більшість жінок планети була б безплідною.

Мимовільне переривання вагітності на пізнішому терміні справді може мати негативні довготривалі наслідки для здоров’я, але лише в тому випадку, якщо відбувся неповний аборт. Якщо в порожнині матки залишилися частини плодового яйця або плаценти, вони можуть спричинити серйозне запалення і навіть призвести до видалення матки. Ось чому всім жінкам після викидня призначають УЗД, і, якщо немає впевненості у повному очищенні матки, виконують вишкрібання.

Повторні викидні зазвичай свідчать про наявні проблеми із репродуктивним здоров’ям. Але тут викидні — наслідок проблеми, а не її причина. До речі, з будь-якими проблемами фертильності вас чекає центр репродуктивної медицини «Мати та дитина», де гарантовано кваліфіковану допомогу.

Як відновити репродуктивне здоров’я після аборту або викидня

Якщо медичний або мимовільний аборт не спричинив ускладнень, завагітніти знову можна вже за два тижні. Проте лікарі не рекомендують поспішати. Організму бажано відновитись, щоб максимально підвищити шанси успіх наступної вагітності. Рекомендований термін відновлення — не менше одного менструального циклу, тобто місяця, і до півроку, залежно від індивідуальних показників.

Випадки ж, коли аборт все ж таки призвів до проблем із фертильністю, розглядаються як будь-які інші порушення репродуктивного здоров’я. Після з’ясування причини її за можливістю усувають, наприклад видаляють внутрішньоматкові спайки за допомогою гістероскопії. Якщо медикаментозні та хірургічні методи лікування безпліддя неефективні, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій.

Автор: Мохсен Юлія Мохсеновна — акушер-гінеколог, лікар УЗД,пренатальна діагностика.

Медичні центри «Мати та дитина»:

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83
  • Київ, вул. Ірпінська 62-Б
*Реклама
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *