Бійці черкаської територіальної оборони продовжують свою підготовку до роботи в умовах воєнного часу. Зокрема, сьогодні в одному з підрозділів відбулися тактико-медичні навчання.
Під час тренування на ситуативному полігоні бійці вчилися поводженню зі зброєю, а також тренувалися надавати медичну допомогу, проводити евакуацію та рити окопи.
– Ми готуємося до реальних бойових дій, тому нам необхідно максимально наблизити наші навички до того, що нас очікує на фронті. Це і безпосередньо вогнева підготовка, і тактична медицина, психологічна підготовка, орієнтування на місцевості тощо, – каже боєць із позивним Вусач.
У мирному житті він – викладач одного з черкаських вишів. Чоловік говорить, що хоч і не має бойового досвіду, проте свого часу служив у армії. Із 2014 року він регулярно їздив на Схід як волонтер, а після повномасштабного вторгнення вирішив вступити до лав тероборони.
– Ми повинні свій обов’язок виконати. І це навіть не про слова із Конституції. Це про стан душі, – говорить Вусач.
За його словами, нині тероборона проходить навчання не лише вдень, а й уночі.
– Такого поняття як вихідний у нас не існує. Щодня ми чимось зайняті. Якщо немає тренування, то займаємось самоосвітою, – додає боєць.
Сьогоднішнє тактичне тренування для бійців проводив Крафт.
– У мене є своя майстерня з декору і тому мене так прозвали, – одразу пояснює свій позивний інструктор. – Я прийшов у тероборону 25 лютого, о 8 годині ранку я вже був тут. Коли я побачив цю навалу… Ворог нас дуже сильно об’єднав, ми стали єдиним кулаком, який зараз просто неможливо розбити. Вони, думаю, не очікували, що ми із таким запалом у серці будемо захищати нашу країну.
Ще до війни, останні чотири роки, Крафт тренувався самотужки. Зокрема, ходив на стрільбища.
– Тепер передаю знання, які маю, своїм побратимам, – говорить воїн. – Будь-які навчання – це насамперед відчуття своїх побратимів, свого колективу. І це – найважливіше. По-друге, у сучасному світі дуже важливо регулярно навчатися. Орки тренуються ще по методичках 1944 року. Ми ж навчаємось за стандартами НАТО.
Він додає, що бійці тероборони, які не мали раніше бойового досвіду, на початку були незнайомі зі зброєю. Проте це вже в минулому.
– Зараз вони з нею сплять, ходять у столову, в казармі постійно. Таким чином звикають до зброї. Якщо в мене зараз немає зброї, то відчуття, наче я щось загубив, – говорить Крафт. – Є й ті, хто вже пройшов АТО, всі діляться своїм досвідом, знаннями.
Як повідомляв “18000”, колаборанти із Херсона проситимуть включити область до Росії.
Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю.