Білий дім вирішив передати Україні ATACMS наприкінці серпня, — Politico

ATACMS

Фото: Вікіпедія

Остаточне рішення передати Україні далекобійні ракети ATACMS Білий дім ухвалив наприкінці серпня, а відправили їх у межах оголошеного 21 вересня пакета військової допомоги.

Про це пише “Європейська правда”, покликаючись на видання “Politico”.

Дискусія про надання ATACMS у Білому домі розпочалася в липні, коли радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван доручив розглянути варіанти додаткового озброєння, що допомогло б Україні уражати вразливі цілі в російському тилу.

23 серпня підлеглі Саллівана запропонували надати Україні модифікацію ракет ATACMS із касетною частиною APAM, позаяк Штати вже почали тоді передавати касетні боєприпаси, а Пентагон, який не хотів допустити дефіциту далекобійної зброї, не додав цю модифікацію в оборонне планування.

28 серпня радник Байдена з нацбезпеки розпорядився внести пропозицію до порядку денного зустрічі високопосадовців Білого дому, відповідальних за національну безпеку. Це засідання відбулось 30 серпня, й тоді рішення надати APAM було схвалене.

Джерела “Politico” кажуть, що США тримало рішення в таємниці, аби зберегти елемент несподіванки для росії – інакше вона могла перемістити склади техніки й боєприпасів далі за лінію фронту, поза межами досяжності ракет.

Про рішення надати ATACMS Джо Байден поінформував Володимира Зеленського під час зустрічі в Білому домі 21 вересня. Тоді ж США оголосили про пакет військової допомоги Україні, де далекобійні ракети фігурували як “касетні боєприпаси”.

У Білому домі, пише “Politico”, cподіваються, що ATACMS допоможуть підважити будь-яку військову перевагу росії на полі бою та виграти час для відвоювання Києвом додаткової території. Водночас США досі вимагають, аби Україна не застосовувала ці ракети на території рф.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні у вівторок, 17 жовтня, підтвердив, що українські сили використали американські далекобійні ракети ATACMS.

Нагадаємо, Міноборони спростило процедуру списання втраченого військового майна.

Розкажіть нам, чого бракує на сайті “18000”! Для цього ми проводимо опитування серед читачів видання. Воно займе близько п’яти хвилин і є дуже цінним для нас. Посилання на анкету

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *