У Черкаській ОДА підписали меморандум про співпрацю з Національним музеєм Голодомору-геноциду. Завдяки такій взаємодії планується втілити низку проєктів пов’язаних із історією України ХХ століття, зокрема, геноциду української нації.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
– Це справді символічна подія напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору. Нині наше завдання – зберегти пам’ять про геноцид українців тодішнім комуністичним режимом. Бо лише та нація, яка знає історію, може далі розвиватись, враховуючи помилки минулого. Відтак маємо виховувати покоління, яке б усвідомлювало та знало про тодішні історичні події та пам’ятало про це, – зауважив очільник обласної адміністрації Сергій Сергійчук.
У межах меморандуму планують втілити низку проєктів. А саме, поповнити фонди наукових бібліотек сучасними науково-популярними виданнями з історії України ХХ століття, зокрема й про геноцид української нації, проводити екскурсії, виставки, уроки та семінари.
Як зазначив Сергій Сергійчук, невдовзі з’явиться окремий тематичний музей Голодомору на Черкащині. Таке рішення надасть змогу поширити більше правдивої інформації про геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом.
Таку думку підтримала й директорка національного музею Олеся Стасюк.
– 50 років тривала інформаційна блокада про голодомор-геноцид. За часів Незалежності ми по частинках збирали цю інформацію правди і розповідали людям. Завдяки тому, що були розсекречені архіви, з кожним роком ми знаємо все більше інформації. І намагаємося зробити її якомога доступнішою. Зокрема, завдяки ініціативам підписання меморандуму про налагодження співпраці по областях, – сказала Олеся Стецюк.
Також у подарунок від Національного музею Голодомору-геноциду черкаським бібліотекам та музеям вже передали комплекти книг, які розповідають про геноцид українського народу.