Більшість українців бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією (опитування)

Гроші

59 % опитаних українців вважають, що в країні дійсно є спроби боротися з корупцією та позитивні зрушення. Водночас 34 % думають, що останні справи свідчать про “безнадійну корумпованість України. 

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Узимку 2022-2023 років КМІС проводив опитування “Долучайся!”, де запитували респондентів, наскільки ефективно органи влади України ведуть боротьбу з корупцією.

“Якщо в 2018 році 25 % відповідали “скоріше ефективно”, то взимку 2022-2023 року – 50 %. Тому ми можемо обережно припускати, що зараз думки українців щодо боротьби з корупцією більш оптимістичні, ніж були до широкомасштабного вторгнення і порівняно з тим, що було до Революції Гідності”, – зазначають дослідники.

Із заходу на схід стає менше тих, хто вважає, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією. Так, на Заході 65 % вважають, що боротьба є проти 32 %, які, навпаки, вважають Україну “безнадійно корумпованою”. У Центрі співвідношення 60 % проти 34 %, на півдні – уже 53 % проти 40 %. На Сході дещо більше тих, хто негативно оцінює ситуацію – 49 % проти 45 %, які вважають, що боротьба з корупцією є.

Сприйняття боротьби з корупцією в регіональному вимірі

Додамо, всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус” тривало упродовж 29 вересня-9 жовтня 2023 року. Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %, 3,0 % для показників, близьких до 25 %, 2,1 % – для показників, близьких до 10 %, 1,5 % – для показників, близьких до 5 %.

“18000” проводить опитування аудиторії, щоб стати цікавішими і кориснішими для вас. Воно є анонімним і займе близько п’яти хвилин вашого часу. Заповнити анкету

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *