Бліц-опитування серед черкащан: чи варто змінювати дати свят в Україні

Парк Чайка

Фото: Вікіпедія

Нещодавно на розгляд Верховної Ради подали законопроєкт про скасування свят, що припадають на 8 березня, 1 та 9 травня. Натомість пропонують запровадити нові святкові дати – 25 лютого День української жінки, 9 березня – день народження Тараса Шевченка, друга неділя травня – День матері. Пояснивши це тим, що зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції. 

“18000” вирішив дізнатися думки жителів Черкас, чи варто змінювати дати свят в Україні.

Світлана, 43 роки, продавчиня:

– Я не підтримую цю ідею. В країні війна, тому ці свята для мене зараз не актуальні. Відсвяткуємо перемогу – тоді подумаємо про інші свята.

Анна, 22 роки, мама в декреті:

– Я негативно ставлюсь до такої ідеї. Вважаю, що ці свята не варто переносити на інші дати, а святкувати так, як святкували завжди.

Єлизавета, 19 років, студентка, внутрішньо переміщена особа:

– 8 березня – це міжнародне жіноче свято. Я думаю, що це питання повинна вирішувати не влада, а люди. Свято 1 травня зараз мало хто святкує, в основному – це люди старшого віку. Його можна перенести на нейтральну дату.

Людмила, 40 років, завідуюча сектором організації роботи:

– Моє ставлення до цього максимально негативне. Тому що 8 березня – це міжнародний жіночий день, його святкують у всьому світі.

Євген, 23 роки, менеджер:

– Із 1 травня, я згоден – це чисто радянське свято, було започатковане за СРСР, тому, я “за” скасування. 8 березня – це міжнародне жіноче свято, навіщо його переносити?! Я проти цього.

Анастасія, 19 років, студентка:

– Навіщо їх переносити? Якщо їх святкують саме в ці дні, значить вони були важливими в історії. Моя думка – треба залишити всі свята на своїх місцях.

Олександр, 41 рік, військовий:

– 8 березня – це міжнародний жіночий день. Підкреслюю –міжнародний. Тому, вважаю, що можна залишити. Перше травня – пережитки або недобитки комуністів і радянського союзу. Тому це “свято” потрібно знищити!

Валентина, 65 років, пенсіонерка:

– Нехай влада робить так, як хочуть молоді люди. Ми – старше покоління будемо схилятися до їхньої думки.

Олег, 48 років, водій:

– Я вважаю, що жіночий день варто залишити. Його святкують всі країни саме 8 березня. Свято 1 травня потрібно знищити.

Микола, 67 років, пенсіонер:

– Свято Першого травня для нашої країни вже не актуальне. 8 березня варто залишити на своєму місці і святкувати разом з усім світом.

Бліц-опитування підготувала Ірина Поєздник

Також читайте: Понад 60 % європейців вірять у перемогу України.

Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
4 Коментарі
  1. Попадають дятлы которые Говорят отметить. А отдыхать вы когда будете? Нас хотят оставить без отдыха а некоторые ещё и за дятлы.
    1 мая это важнейший праздник в честь рабочих и так 2 мая украли.
    9 мая это великий праздник победы.

  2. 8 березня дійсно міжнародний жіночий день, один святковий день для жінок всієї земної кулі. Перше травня можна і не святкувати, 8 травня день перемоги над фашиською Німеччиною, і відзначається навіть у Німеччині. А ті хто придумав свято вдень народження визначних людей, так цих людей ДУЖЕ багато в нас. Так що на даний час гарячкувати не потрібно з визначенням свят.

  3. Ось як видно з коментів втокмачила совдепія в мозок людей совкове сприйняття свят – та щоб всі знали – ніякого міжнародного святкування 8 бер. НЕ ІСНУЄ… Є День Матері в травні – І ВСЕ… І це правильно !!!

  4. Не має міжнародного 8 Березня. Є міжнародне(радянське) 8 Березня. Вивчіть свята інших країн і тоді говоріть про міжнародне. Так було вигідно в СРСР.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *