Нещодавно на розгляд Верховної Ради подали законопроєкт про скасування свят, що припадають на 8 березня, 1 та 9 травня. Натомість пропонують запровадити нові святкові дати – 25 лютого День української жінки, 9 березня – день народження Тараса Шевченка, друга неділя травня – День матері. Пояснивши це тим, що зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції.
“18000” вирішив дізнатися думки жителів Черкас, чи варто змінювати дати свят в Україні.
Світлана, 43 роки, продавчиня:
– Я не підтримую цю ідею. В країні війна, тому ці свята для мене зараз не актуальні. Відсвяткуємо перемогу – тоді подумаємо про інші свята.
Анна, 22 роки, мама в декреті:
– Я негативно ставлюсь до такої ідеї. Вважаю, що ці свята не варто переносити на інші дати, а святкувати так, як святкували завжди.
Єлизавета, 19 років, студентка, внутрішньо переміщена особа:
– 8 березня – це міжнародне жіноче свято. Я думаю, що це питання повинна вирішувати не влада, а люди. Свято 1 травня зараз мало хто святкує, в основному – це люди старшого віку. Його можна перенести на нейтральну дату.
Людмила, 40 років, завідуюча сектором організації роботи:
– Моє ставлення до цього максимально негативне. Тому що 8 березня – це міжнародний жіночий день, його святкують у всьому світі.
Євген, 23 роки, менеджер:
– Із 1 травня, я згоден – це чисто радянське свято, було започатковане за СРСР, тому, я “за” скасування. 8 березня – це міжнародне жіноче свято, навіщо його переносити?! Я проти цього.
Анастасія, 19 років, студентка:
– Навіщо їх переносити? Якщо їх святкують саме в ці дні, значить вони були важливими в історії. Моя думка – треба залишити всі свята на своїх місцях.
Олександр, 41 рік, військовий:
– 8 березня – це міжнародний жіночий день. Підкреслюю –міжнародний. Тому, вважаю, що можна залишити. Перше травня – пережитки або недобитки комуністів і радянського союзу. Тому це “свято” потрібно знищити!
Валентина, 65 років, пенсіонерка:
– Нехай влада робить так, як хочуть молоді люди. Ми – старше покоління будемо схилятися до їхньої думки.
Олег, 48 років, водій:
– Я вважаю, що жіночий день варто залишити. Його святкують всі країни саме 8 березня. Свято 1 травня потрібно знищити.
Микола, 67 років, пенсіонер:
– Свято Першого травня для нашої країни вже не актуальне. 8 березня варто залишити на своєму місці і святкувати разом з усім світом.
Бліц-опитування підготувала Ірина Поєздник
Також читайте: Понад 60 % європейців вірять у перемогу України.
Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область
Попадають дятлы которые Говорят отметить. А отдыхать вы когда будете? Нас хотят оставить без отдыха а некоторые ещё и за дятлы.
1 мая это важнейший праздник в честь рабочих и так 2 мая украли.
9 мая это великий праздник победы.
8 березня дійсно міжнародний жіночий день, один святковий день для жінок всієї земної кулі. Перше травня можна і не святкувати, 8 травня день перемоги над фашиською Німеччиною, і відзначається навіть у Німеччині. А ті хто придумав свято вдень народження визначних людей, так цих людей ДУЖЕ багато в нас. Так що на даний час гарячкувати не потрібно з визначенням свят.
Ось як видно з коментів втокмачила совдепія в мозок людей совкове сприйняття свят – та щоб всі знали – ніякого міжнародного святкування 8 бер. НЕ ІСНУЄ… Є День Матері в травні – І ВСЕ… І це правильно !!!
Не має міжнародного 8 Березня. Є міжнародне(радянське) 8 Березня. Вивчіть свята інших країн і тоді говоріть про міжнародне. Так було вигідно в СРСР.