Близько 160 тисяч рогатої худоби та 400 тонн молока – на Черкащині

На Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока.

Про це повідомляють на сайті Черкаської ОДА із посиланням на слова директора департаменту агропромислового розвитку Івана Точеного.

Станом на перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, зокрема, 69,5 тис. голів корів. Із них 43,6 тис. утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 % від загальної кількості.

На Черкащині молоко переробляють ПрАТ “Звенигородський сироробний комбінат” (ТМ “Звенигора”), ТДВ “Золотоніський маслопереробний комбінат” (ТМ “Златокрай”), Канівська філія ТОВ “Клуб сиру” (ТМ “Клуб сиру”), ПрАТ “Юрія” (ТМ “Волошкове поле”), ПП “Імперіал-Плюс” (ТМ “Сладосвіт”, “Молочний хутір”) та інші.

Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. Цього року переробили більше 400 тис. тонн, більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.

Черкащина – лідер за рівнем розвитку галузі молочного тваринництва в Україні. Проте є загроза скорочення дійного стада корів, які утримуються в господарствах населення. У 2016 році було 40,5 тисяч голів корів, в 2018 році – 32,7 тисяч, а вже у 2019 році – 29,1 тисяча голів.

Причиною скорочення поголів’я корів у господарствах населення – низька закупівельна ціна молока, яка становить 5 – 5,5 грн. за 1 літр. Також застарілі технології виробництва молока, які базуються на використанні ручної праці, негативно впливають на якість продукції, підвищення вартості кормів та ветпрепаратів, недоступність застосування комплексної механізації.

Варто зазначити, що у 2019 році підприємства області, які займаються скотарством отримали 81,5 млн. грн із державного бюджету за утримання корів. Додатково понад 18 млн. грн. за часткове відшкодування придбаних племінних (генетичних) ресурсів.

Зауважимо, постановою КМУ № 395 від 20.05.2020 року передбачені кошти у сумі 300 млн. грн. на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів великої рогатої худоби.

Як зазначають у пресслужбі ОДА, нині триває робота комісії Мінекономрозвитку з розгляду поданих документів для отримання дотації, зокрема і від підприємств нашої області.

Водночас в області діє програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і сімейних фермерських господарств. На умовах співфінансування обласний бюжет виділив 70 % коштів у сумі 1 млн. грн.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *