Курган вважає дивним цуратися суржику у своїй творчості. Музикант порівнює це з художнім засобом, який використовує в піснях.
Про це йдеться в інтерв’ю “18000” – Про свою війну, перебування у психіатрії, культуру і новий трек: Курган у Черкасах.
– У Вікіпедії я прочитав, що Курган & Agregat використовує суржик, як художній засіб. Бо все одно більше тягнемось до української мови. Я вважаю, що це класно і її треба розвивати, а також – приносити нові неологізми. Не хотілося б себе порівнювати з Примаченко (українська народна художниця – ред.), але вона використовує у своїх малюнках метод примітивізму і від цього не втрачає своєї цінності, – розповів Курган.
Музикант додав, що хлопці, які були старші за нього та Аміля з Рамілем, вирішили робити реп винятково російською. На думку Кургана, це достатньо смішно, адже “ти з ними спілкуєшся натуральною мовою, а потім чуєш їхню пісню – і це ужас”.
– Ми почали “гнати” з них, потім уже з себе. Далі теми, які нас хвилювали, почали озвучувати серйозно-несерйозно суржиком чи діалектом. Дійшовши до “Бібліотеки странних знаній” (сольний альбом Кургана, випущений у 2018 році – ред.), мене почало дратувати, що суржик або діалект не вважають чимось серйозним. Адже я в житті говорю ним із друзями на досить серйозні теми. Чому це повинно бути смішно в публічному просторі? Мені хотілося порушити більш серйозні теми своєю ламано-неламаною мовою. Це було каталізатором, щоб я взагалі зробив свій перший сольний альбом, – зауважив Курган.
Інтерв’ю “18000” з Курганом
Також читайте: “Чуваку відстрелили лікоть”: Курган розповів історію свого перебування на фронті.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!