9 квітня в Південно-Західному районі неподалік від дитячої лікарні в повітря стався потужний викид отруйних хімічних речовин.
Причиною стали дві пожежі трави, що сталися у спальному районі з різницею у шість годин.
Про це повідомляє речник УДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.
До складу хімічної хмари, яка впродовж кількох годин оповила житлові будинки в районі вулиць Олени Телиги та Віталія Вергая, увійшли вкрай небезпечні для людини сполуки – бензопірен, діоксини, вуглекислий газ та оксид азоту.
За попередніми даними, всього у повітря потрапило без малого дві тонни цих небезпечних речовин.
За даними медиків, ці отруйні речовини можуть стати джерелом алергії та вплинути на імунну систему людини. Насамперед їхній вплив зазвичай відчувають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. Серед основних симптомів впливу цих речовин на людину, бронхоспазми, алергія, кашель та задуха.
Небезпечний викид отруйних речовин, який став наслідком двох масштабних пожеж, було ліквідовано силами чергового караулу 3-ї пожежно-рятувальної частини Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС. До оперативних дій із ліквідації вогню та знешкодження викиду, також була залучена техніка КП «Соснівська СУБ».
Як стало відомо, небезпечна подія сталася через дві пожежі, що сталися з різницею у шість годин у спальному мікрорайоні. Вогнем цих пожеж було знищено 180 кубічних метрів сухого листя. Вогонь ліквідовано, ситуація контрольована.
“Хочу нагадати черкащанам, що під час спалювання сухої трави або листя у повітря потрапить 30 кілограмів надзвичайно шкідливих речовин, а також пестицидів та радіонуклідів, що були накопичені рослинами протягом року. Саме тому, ігноруючи небезпеку і спокійно споглядаючи за такими загораннями, ви даєте згоду на те, щоб усі ці токсини врешті, потрапили на ваші шкіру та в легені”, – пише Проценко.