Через скандал із дитячими шафками у 13-ій школі Черкас – службове розслідування (ОНОВЛЕНО)

У 13-ій школі Черкас проводиться службове розслідування через благодійні внески за дитячі шафи.

Про це повідомив начальник департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

– Службове розслідування йде з приводу того, що батьки вимагали з мами гроші. Також з не надто коректного висловлювання педагогічного персоналу, адміністрації, що начебто потрібно змінювати школу. Мама – Анна Отамась, була в мене на прийомі. Я спілкувався з нею багато разів, навіть до цього інциденту. Переконаний, що в цій ситуації маму потрібно захистити, – говорить Сергій Воронов.

Також директор департаменту підтвердив, що Ліза Отамась, першокласниця, лишається навчатися у 13-ій школі.

Кореспондент “18000”  поспілкувався з директором школи Валерієм Добровольським та Анною Отамась, які пояснили свої позиції.

Керівник 13-ої школи розповів, що спілкувався з директором департаменту Сергієм Вороновим.

– Ми все обговорили, зараз прийшов запит на кошторис школи, – зазначив Валерій Добровольський.

Мама дівчинки, Анна Отамась, розповідає, що зверталася до директора департаменту освіти вперше. Вона надсилала докази – скріни й аудіозаписи, на яких очевидний булінг, йому в месенджер.

Очільник школи вважає, що скандал створений штучно. Оскільки дівчинка навчається в школі й усі проблеми себе вичерпали.

– Я не знаю, що сказати. Все брехня. Телекомпанія повелася на цю пушку, уславивши мене на все місто, – відповів у коментарі “18000” Валерій Добровольський.

Пані Анна говорить, що планує звертатися до поліції. Повністю описувати всю ситуацію.

Директор розповів, що Анна Отамась, мама, виявила бажання, аби її донька навчалася саме в 13-ій школі, хоча за мікрорайоном – у 22. Цього року 13-та школа набрала учнів більше на один клас, ніж випустилося. Довелося для початкової школи виділити кабінет зарубіжної літератури.

– У цьому класі був хороший ремонт, навіть стінка. На жаль, програмою НУШ не передбачені кошти на шафи для одягу тільки для дидактичного матеріалу, тому батьки вирішили купувати за їх власний кошт, – зазначає директор школи.

Як розповіла мама дівчинки, вчителька запропонувала купувати шафи, хоча вони передбачені НУШ. Класна керівниця створила чат, куди відправляла фото шаф, а потім видалилася, щоб не заважати батькам.

– Я побачила в чаті, що потрібно здати гроші. Відразу я не відмовлялася, тому що розраховувала на тата Лізи. Коли дізналася, що не зможу здати кошти, написала про це в батьківську бесіду. Тоді й почався булінг – мене змушували й морально тисли. Я маю багато доказів. Усі вони на сторінці фейсбука, – розповідає Анна.

Також Анна Отамась додає, що спершу зателефонувала вчительці.

– Усю розмову вона вмовляла мене здати кошти. Аргументуючи тим, що дитині буде некомфортно навчатися. І декілька разів повторювала, що адміністрація школи у цю справу не втручатиметься, бо це кошти, – пояснює мама першокласниці.

За словами жінки, коли вона згадала про поліцію, вчителька запропонувала домовитися з батьками. Таким чином Анна мала здати частину коштів.

Зі слів директора Валерія Володимировича, мама першокласниці відразу погодилася на покупку, а коли прийшов час платити – відмовилася. Тоді тато з батьківського колективу запропонував фінансову допомогу, але жінка також відмовилася, аргументуючи, що про це має подбати держава.

– Тато, який не брав раніше участь у переписці, зі словами “батьків не обирають” запропонував купити моїй дитині шафу. Звісно я відмовилася. Я не хочу щоб люди, які цькують мене й мою дитину, щось купували, – зазначає мама – Анна Отамась.

За словами директора закладу, мама дівчинки вже заборгувала батькам 3 тис грн., ще з дитячого садочка. У класі навчаються діти, які разом із Лізою відвідували ДНЗ.

Це жінка пояснила так, що ніхто ніколи не купував речей її дитині. І ніяких коштів вона не позичала.

Валерій Добровольський каже, що раніше фінансові питання вирішувалися особисто з ним. Він міг знайти цьому рішення, виділивши кошти, наприклад, з бюджету школи.

– Якби відразу мама звернулася до мене, то ми б розглянули це питання.  Або обрали б інший клас, щоб не купувати шафу.

За дзвінком класної керівниці жінка прийшла до кабінету керівника школи. Там директор, його заступник і учитель початкових класів переконували здати кошти.

Директор пояснив, що після такої колотнечі, якби він був на місці мами, то шукав іншу школу. Але нікого не виганяв. До того ж представниця батьківського колективу вибачилась перед Анною.

Мама першокласниці зауважила, що нормально спілкувалася з однією представницею батьківського колективу. Але вибачення в неї ніхто не просив.

– Я поговорив із батьками, заплатив за шафу й додав за банер, який вони докупляли. Нехай моя прийомна внучка матиме щось своє, – говорить Валерій Добровольський.

Також Анна Отамась, додала, що не хотіла, щоб директор платив за шафу. Тому що перед цим було справжнє вимагання грошей.

Нагадаємо, що напередодні 1 вересня у мережі з’явився ролик про 13 школу програми “Свідок”. У ньому розповідається, що батьки першокласників проявили булінг стосовно мами – Анни Отамась. Через те, що мама-одиначка не мала грошей і відмовилася платити 620 грн за шафки.

Службове розслідування ще триває.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
4 Коментарі
  1. Побори в 13 школі вже давно здійснюються, багато фінансових порушень, а директор ціни собі не складе. Може вже йому пора на пенсію?

  2. Така система

  3. Прийнято було розпорядження , що директора шкіл не мають право більше 12 років працювать на займаній посаді.

  4. Невже люди зовсім розучилися розмовляти і домовлятися,всі проблеми можна вирішити і не прославлятися на всю Україну

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *