Черкасцям пояснили, за яким принципом вимикають світло в будинках

Жителям Черкас детально пояснили, як відбувається вимкнення електроенергії в оселях. 

Про це розповідають у пресслужбі Черкаської міської ради.

чому в одному будинку є світло, а в сусідньому – ні?

Різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Диспетчери орієнтуються не на конкретні будинки, а стежать за перевищенням споживання на кожній мережі.

Якщо якісь із будинків не вимикають зовсім, це свідчить про те, що будинок перебуває, ймовірно, на тій лінії, з якої живиться об’єкт критичної інфраструктури.

Чому відключають завжди одні і ті ж будинки?

Нині відключення відбуваються згідно з графіками. Зараз це відключення “два через чотири”: тобто два години немає світла, чотири години є. Існують об’єкти, куди критично важливо подавати електроенергію. Це каналізаційно-насосні станції, лікарні, хлібозавод.

Чому деякі під’їзди одного будинку можуть бути без світла, а інші з електрикою?

Живлення електроенергії на цей будинок може подаватися з однієї підстанції, але з двох різних трансформаторів. І в момент відключення лінії під напругою може бути якийсь один із трансформаторів. Через це пів будинку – зі світлом, решта – ні.

Також під’їзд може бути заживлений із двох секцій силових трансформаторів. Один із трансформаторів може працювати, а інший бути без напруги. Тоді в під’їзді буде світло, а в квартирах – ні.

Чому вуличне освітлення працює, а в будинку в цей час темно?

Живлення будинку й вулиць може йти із різних підстанцій. Освітлення будинку відбувається згідно з графіками ПАТ “Черкасиобленерго”, а за вуличне освітлення відповідає комунальне підприємство “Міськсвітло”. Ліхтарі на вулицях Черкас могли в окремих місцях горіти під час аварійного відключення з 31 жовтня на 1 листопада, оскільки працівникам доводилося регулювати ситуацію в ручному режимі.

У міській раді додали, що надалі, поки стабілізується ситуація з енергопостачанням, вуличне освітлення в місті не вмикатимуть.

Нагадаємо, в Черкаській області та обласному центрі застосовано графіки погодинних відключень. Розклад можна переглянути на сайті “18000“.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5900!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
7 Коментарів
  1. если выключать то всем , а то получается какая-то не справедливо, у тебя выключает а вокруг как в церкви всё горит . При этом давайте не забывать что техника в квартире тоже стродает от перепада напряжения, сейчас не то время что люди могут позволить купить новую. Если на одну линию сильно большая нагрузка значит нужно какие объекты переключить на другую. Или выключайте всем . А так мы постоянно слушаем чушь, при этом не кто не чего не делает

    1. А якщо на лінії лікарня? То пофіг рубаєм, головне шоб у сосіда не було? (В мене вимикають світло,Наперед інформую)

  2. А кабак начальника РЕСу-критична інфраструктура?

  3. Чомусь із початком відключення е/е у нас, по Героїв майдану не стало отоплення…

  4. Так і не пояснили чому 2 черга щодня 6 годин відключення (8-10, 14-16, 20-22). А 3 черга по 2 години відключення (16-18).
    Треба перемішувати черги тоді

  5. З 7 листопада закінчуються канікули у дітей. Як дитині займатися онлайн,якщо тричі на день вимикається світло?

  6. С тих пір як в моєму будинку стали постійно вимикати світло я вимушена платити в 2,5ращи більше за газ та світло,бо мій єнергозберігаючмй котел не підтримує тепло,а навпаки весь час гріє,тому рахунок за газ у мене замість 1900,прийшов 3890!теж само за єлектрику!я не знаю чи єкономитт держава,але я в умовах війни повинна платить вдвічі більше,та мати в хаті церковну свіжість.на три години без тепла потім при години намагаюсь обігріти хоч щось!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *