Черкащан вчили створювати різдвяні ялинки із соломи (ФОТО)

Майстер-клас із виготовлення різдвяної ялинки з соломи відбувся 23 грудня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї.

Про це повідомляє кореспондентка “18000”.

Соломоплетіння – одне з найдавніших народних ремесел, воно існувало повсюдно, де люди вирощували хліб. Кожний народ додавав у соломоплетіння щось своє, неповторне, те що є характерним для його культури та звичаїв. 

У давнину новорічні прикраси для оселі українці також виготовляли із соломи, тому на передодні Різдва у Краєзновчому музеї вирішили провести майстер-клас для черкасців.

– У виробах із соломи зашифровані традиції, символи, знання та практики про природу і світ. Дуже люблю працювати із соломкою, після неї відчуваєш тепло, – зазначила майстриня Людмила.

Кількість місць для участі у майстер-класі була обмеженою, тому створити ялинки із соломи мали можливість десятеро черкасців різного віку. Майстриня краєзнавчого музею підготувала для учасників необхідні матеріали, покроково розповіла та показала порядок виконання етапів для створення різдвяної прикраси.

Усі учасники майстер-класу працювали із соломою вперше, серед них студентка-дизайнерка Катерина Канюк. Дівчина відвідала захід разом із сім’єю.

– Раніше я вже відвідувала майстер-клас із ліплення глиною. З соломою я працювала вперше, цього потрібно вчитися. Після того, як зламала дві соломинки, зрозуміла, що треба дуже ніжно все виконувати, адже це природний матеріал. Мені сподобався процес. До того ж це частинка давніх українських традицій, хочеться відтворювати те, що наші предки робили раніше, щоб відчути зв’язок. Це було дуже незвично та цікаво, – розповіла учасниця майстер-класу Катерина Канюк.

Читайте також: Дукачі, намиста, сережки: як родина з Черкащини повертає українську культуру.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *