Можливість відвідати безпритульних собак знову доступна для охочих у Черкаському міському товаристві захисту тварин «Друг». Перші, від початку повномасштабного вторгнення, прогулянки з собаками відбулися 1-2 квітня.
У міському товаристві захисту тварин «Друг», яке опікується собаками у комунальному притулку, і раніше організовували подібні зустрічі черкасців з безпритульними тваринами. Охочі могли прийти у прихисток, познайомитися та погратися з тваринами. Але через повномасштабну агресію рф проти України прогулянки припинили. На початку квітня ініціативу знову відновили.
У волонтерів, які нещодавно долучилися до громадської організації, виникла ідея зробити зустрічі містян із собаками на регулярній основі, щоб люди могли приходити до тварин у певний день. Така ініціатива є популяризацією безпритульних та безпородних тварин.
Таким чином собака вчиться довіряти новим людям, готується до прилаштування у новий дім, звикає до повідця та вигулу. Перед зустріччю із містянами досвідчені працівники притулку, які знають як безпечно поводитися з тваринами, починають процес соціалізації з тваринами.
– Людям не дадуть агресивну собаку, яка може вкусити чи якось нашкодити. Спочатку людина знайомиться із твариною у вольєрі, пробує її погладити, одягти нашийника, а потім потрішки виводить її на вулицю. У кожної собаки період соціалізації триває по-різному, залежно від обставин, у яких вона перебувала. Деяким тваринам, щоб звикнути до людей та вигулу, достатньо тижня, а деякі ледь звикають за три тижні, – зазначає в коментарі «18000» керівниця громадської організації «Черкаське міське товариство «Друг» Валентина Калініна.
За кожною людиною, яка вигулює собаку, спостерігає волонтер. Усі тварини у прихистку обов’язково щеплені та стерилізовані. Наразі у притулку перебуває приблизно 150 собак. За час повномасштабного вторгнення волонтери товариства «Друг» прихистили близько сотні тварин. Благодійники перетримували там тварин переселенців та військових. Зараз таких собак у притулку перебуває 15.
До прихистку можна приносити смаколики для собак: вологий корм для цуценят, погризлики чи сухожилля. Також волонтери радять відвідувачам брати з собою змінний одяг та зручне взуття, адже собаки зазвичай дуже приязні та люблять обійматися. Час для прогулянок з гостями обмежений: з 11 до 14 години, від сніданку і до обіднього прибирання.
У притулку просять попереджати про візит заздалегідь за номером 098 368 10 10 (запис viber), бо кількість відвідувачів обмежена. Неповнолітні мають право приходити лише з батьками.
Анастасія Бут
Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди
Ініциатива з вигулом собак з притулку добра, підтримую. Може і дітлахів з собою треба брать, щоб добоі душе зростали і собак не боялись. А то зараз дітей тільки і жахають, що собака їх покусає. Тільки це треба робити тим батькам, що самі люблять тварин. Тут інще питання. Якшо декілька раз прийти до однієї і тої ж собаки,а в них пам’ять на добро,як і на зло, хороша, то собака звикне до цієї людини, буде чекаьи, радіти їй, а потім ця людина не зможе більше хожити, тим паче, забрати її. І шо буде? Про стрес у тварини – це м’яко кажучи. Вони ж як люди і сумувать можуть, і їсти відмовлятись і навіть хворіти. Так що треба подумати, чи треба так робити, щоб тварині не нашкодити.