Амброзія почала інтенсивно розмножуватися в Україні на початку двотисячних років, проявивши свій характер алергена. Позбутися бур’яну – нелегке завдання.
Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі у боротьбі з нею люди програють.
Щоб ефективно боротися із амброзією полинолистою, необхідно знати, що це рослина-однорічник, який розмножується тільки насінням. Вегетуюча рослина для людини безпечна, на відміну від квітучої. До того ж у вегетуючої рослини коріння слабке, отже, її легко вирвати з корінням. Скошування – не найефективніший спосіб боротьби. Адже, коли залишаються хоча б перші (найнижчі) листки, пагони розвинуться і обов’язково заквітують.
Досвід боротьби з амброзією засвідчує: там, де вчасно та ретельно рвали амброзію з корінням, в майбутньому з’являються лише поодинокі рослини, які легко знищити.
У сільському господарстві цю проблему вирішують за допомогою гербіцидів.Доцільно використання гербіцидів у випадках, коли інші методи боротьби неможливі або не ефективні, наприклад, для знищення амброзії полинолистої на залізничних полотнах.
Дозволяється застосування гербіцидів, які занесені в перелік дозволених до використання в Україні.
А на присадибних ділянках, на невеликих площах, з амброзією полинолистою найкраще боротися саме вириваючи рослини з корінням. Це потрібно робити задовго до її цвітіння, яке починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені.